Diş kanal tedavisi pansumanı tecrübesi

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci

Dis apsesi ya da dis eti apsesi var demistim, ancak doktor apse olmadigini soyledi, belirtti. Dis eti sismesinin sebebi iltihaplanmaymis.

Oncelikle, bu 2. seans degil, 1. seanstan birkac gun sonra pansuman seansi gibi bir şey. Haftaya pazartesi inşallah bitecek. Pansuman yapti, yine lokal anestezi vurdu, (igne gercekten neredeyse hiç acitmiyor.) Yine gecici dolgu yapti, ilac koydu. Pansumani da yapti. Yine herhangi bir fazla aci hissetmedim, sadece dislere dokunurken ki olan histir yani dis biraz hassas haliylen.

Bir de gecici dolgu ile boyle bir konu(lar) açtım.

Gecici dolguyu birkac gun kullandim, su an hala var, yemek olarak sert olarak bilinen hamburger, pizza yedim. Ancak, dolgu olmayan disimle ve yan tarafimla yedim. Buna ragmen dolgu dusmemis, aynada bakinca da dolguyu gorebiliyordum zaten, kendi de dustu falan demedi. Yine de kesinlikle muhtemelen Full yumusak makarna yiyecegim, nasıl olsa daha uzun süre gecici dolguyla.

Son olarak, en kotu 1'ini cekebiliriz dedi. İnşallah cekilmez, dua edebilirsiniz. Siz siz olun, curumeye basladigi an gidin. Gercekten yapilirken aci falan hissedilmiyor (kisiden kisiye degisir, bazilari 2 tane igneyle anca rahatliyor olabilir). İyi gunler.

Diş çekimi en en en son seçenek olmalı. Senin diş kanalına kalsin adı verilen ilaç koymuşlardır iltihap için. Benim diş köküm iltihaplanmıştı diş etim şişiyordu. tam 2 sene önce kanal tedavimi yenilettim 2 seans sürdü. 1 kutu antibiyotik kullandım 2 sene önce. 6 ay önce de başka bir hastalığım için antibiyotik kullandım hem hastalığımı atlattım hem de diş etimde ki şişlik indi daha şişmiyor

Ben bir yerde kanal tedavisi yaptırmıştım çıkışta düz yolda zor gidiyordum çok ağrılı ve sancılı olmuştu geçici dolgu yaptırdıktan sonra seans olmasına rağmen gitmedim ve başka birkaç dişciye gittim onlar aynı yeri yapamayız aynı yere tekrar gidin lütfen gibi cümleler söylediler hepside özel diş hastaneleri neyse orası öyle kaldı sinirler alındığı için sıkıntı yoktu ama ileride sıkıntı çıkabilir diyorlardı bir dişimde daha çürük çıkmıştı onun için başka bir doktora gittim diğer yeri bilerek söylemedim çünkü kimse yapmıyordu hem o yeri ve diğer yeri ben söylememe rağmen kanal tedavilerini gerçekleştirdi çünkü ileride sorun olur kesin yapmalıyız diyerek. Allah razı olsun iki yeri de 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yaptı dişlerim için tavsiyelerde bulundu kaplama yapılması gerektiği yönünde vs ben çok şaşırmıştım gezdiğim dişçilerin hiçbiri benim söylediğim yerin dışına veya bilgi aktarımlarında bulunmuyordu 2 ay gibi bir süre geçti üzerinden sorun yok diğer seansa gittiğimde de son işlemlerini yapıp kalıcı dolgusu ile kapattı nasıl olup bittiğini anlamadım bile böyle bir olay yaşadıktan sonra kafamda kanal tedavisinde korkunç bir düşünce vardı çektirmeyi bile düşündüm hatta sonradan diş yaptırırım diye fakat diş çektirmenin çok kötü sonuçlarını okudum doktorlarında bu yönde çok önemli olduğunu düşünüyorum bundan önce bir dişçi doktoruna daha gitmiştim 7/24 açık olan özel bir diş hastanesi oradaki de üniversite hastanesine gitmen gerekde yok çok uzman doktorlara gitmen gerekiyor da bla bla bunu kimse yapamaz çok zor bende yapamam gibi şeyler söyledi. Kimsenin yapmam dediği yeri ve sorun olan dişimi 15dk içerisinde halleden bir doktora denk geldik🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı