Discord dolandırıcılarının yeni Steam hesabı çalma taktiği

AXCHNEER

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba, eminim ki Steam hesabı çalınan en az bir kişiye denk gelmişsinizdir. Ben de gördüğüm bir çalma yönteminin aynısının bana geldiğini ilk mesajdan fark ettim. Bu uyanık Steam Destek'ten olduğunu iddia ettiği birine istek atmamı ve ona açıklama yapmamı istiyor, büyük ihtimalle o da bana sahte link atacak ve hesabımı çalacak. Ben bu uyanık kardeşimizi nasıl şikayet edebilirim? Fırsat varken o kadar çok trollemek istiyorum ki birkaç gün önce burada gördüğüm dolandırıcıyı trollemek isteyen arkadaş gibi oldum. Kendisi Türk topluluk sunucusundan geliyor ama ne hikmetse İngilizce konuşuyor. Sunucu moderatörüne şikayet ettim, işlem yapacağını bildirdi.

1643525273579.png

1643525307325.png

Bu arada kendilerinin Discord adresleri;
Zachary#8769
Binder#8237

Trollemek istedim ama çok uğraştırdığı için sıkılıp küfrettim ve beni engellediler.

Son düzenleme:
Akıl ve mantık var. Steam destekteki adam Discord yoluyla ekleyip bunları demez ki. Azıcık düşünebilseler zaten dolandırılmazlar.

Bir de imzasına kalkan işaret koyup "Steam Valve Support" yazmış. Dolandırıcı olduğu çok belli. Kendisi beni Discord'dan engelledi ve diğeri de sunucudan atıldı.

Bari profil fotoğrafını da Steam logosu falan yapsaydın, çok belli etmiş :D.
Bir de imzasına kalkan işaret koyup "Steam Valve Support" yazmış. Dolandırıcı olduğu çok belli. Kendisi beni Discord'dan engelledi ve diğeri de sunucudan atıldı.
Steam Valve Support 🛡️😎👍

Screenshot_2022-01-30-10-56-46-77_893286cdd908a61bf33b4bc1d9b44b3c.jpg

Gerçekten dolandırılanları anlamıyorum.

Kimse babasının hayrına 1 TL vermez şu devirde. Bunu düşünebilseler zaten dolandırılmazlar ve Steam gibi büyük bir firmanın yetkilisinin Discord yoluyla ulaşacağına inanması da ayrı ironik zaten :D

Geri
Yukarı