Discord dolandırıcılarının yeni Steam hesabı çalma taktiği

Bu yöntem yıllardır mevcut. Yeni sayılmaz yani. En azından siz bu numarayı yememişsiniz :)

Eğer kişinin profil bağlantısı mevcutsa profil üzerinden şikayet edebilirsiniz.

Moderatör başlığı değiştirmiş. Normalde "Discord'dan hesabımı çalmaya çalışan uyanık" olacaktı :)

Tam olarak nasıl yapacağımı anlatır mısınız?

Tam olarak nasıl yapacağımı anlatır mısınız?

Steam profili mevcutsa asagidaki adimlari uygulayarak raporlayabilirsiniz. Profile girin, en üst sagdaki üc noktaya tiklayin ve raporla deyin. Cikan listede en asagidan ikinciyi yani dolandiriciligi secin. Siralama farkli olabilir ama.

Steam.png

Steam 2.png

Yalniz görseldeki kisinin o kisi oldugunu pek sanmiyorum. Raporlasaniz da yanlis kisiyi raporlama ihtimaliniz bulunuyor. Steam üzerinden yazmadigi icin anca Discord üzerinden islem uygulatabilirsiniz.

@reptile
Discord var sadece.
Bir de bu olabilir ama emin değilim. Bir de Steam Destek'ten olduğunu kanıtlamak için sertifika videosu gibi bir şey attı ama zaten dolandırıcı diye bakmadım.

İkinci profili şikayet edebilirsiniz. Ben de edeceğim.

Böyle bir şey yazıp raporladım.
Someone wrote to me that they had accidentally reported me and told me to add someone with the Discord address Binder#8237 to fix the problem and do whatever he said. That's when I guessed he was a scammer and wanted to have some fun, but then when he realized I was having fun with him, he blocked me. There's someone else on Steam with the same username. I don't know which one is the scam, but I would appreciate it if you could research it. It also showed me something like a certificate, but I didn't look too hard as I knew it was a scam. Other account: Steam Community :: Binder

Yeni konular

Geri
Yukarı