Discord'da adres söylendi

Hocam eğer yapıyorsanız stres yapmayın 30 TL karsılığında tüm sülalenizin doğduğundan beri olan her şeyine bakabiliyorlar.

30 TL biraz fazla oldu bedavaya bile var.

Arkadaşlar Discord'da dolaşırken birisiyle uzun uzun konusup dost olduk sonra bana "ressifice Online"ı indirsene dedi bende indirdim aniden dedi ki sen çanakkelde oturuyorsun. Açık adres degil sadece ili söyledi. Bende hayır filan dedim. PC'me virus bulasmıs olma ihtimali var degil mi?
Nereden indirdiniz? IP adresine erişmiş sadece. Yaşadığın adresin posta kodunu biliyor sadece. Açık adrese vs. erişemez. Maks. ilçe tahmini hadi abartalım mahalle tahmini yapabilir. Ötesine geçemez. Bu olayın panelle bir alakası yok.

Her olayı panelle bağdaştırıyorsunuz yanlışınız var dostlar.

Nereden indirdiniz? IP adresine erişmiş sadece. Yaşadığın adresin posta kodunu biliyor sadece. Açık adrese vs. erişemez. Maksimum ilçe tahmini hadi abartalım mahalle tahmini yapabilir. Ötesine geçemez. Bu olayın panelle bir alakası yok.

Her olayı panelle bağdaştırıyorsunuz yanlışınız var dostlar.

Aslında haklısınız mesela örnek verelim diyorum ki; siz İstanbul Beşiktaş'ta oturuyorsunuz hemen panik yapıp konu açmak mantıksız gibi geliyor

Muhtemelen "Panel" adı verdikleri site üzerinden bulmuştur o oyunun virüs olacağını düşünmüyorum korkacak bir şey yok sadece türeme bir grup
Panel bir site değil. Devletin açığından kimlik, telefon no, vesikalık gibi özel bilgilere erişilebiliyor. En son sızıntı bildiğim kadarı ile ölmüş kişilerle beraber 90 küsür milyon kişinin verileri çalınmıştı. HSYS adlı bir veriydi.

Düzeltme: 101 milyonmuş.

Panel bir site değil. Devletin açığından kimlik, telefon no, vesikalık gibi özel bilgilere erişilebiliyor. En son sızıntı bildiğim kadarı ile ölmüş kişilerle beraber 90 küsur milyon kişinin verileri çalınmıştı. HSYS adlı bir veriydi.

Hocam bu panel dedikleri; T.C. Nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğünde çalışan bir personel hatası yüzünden seneler önce bilgiler ele geçirildi o zamandan beri devam ettiriyorlar bunu "API" satın alarak

Hocam bu panel dedikleri; T.C. Nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğünde çalışan bir personel hatası yüzünden seneler önce bilgiler ele geçirildi o zamandan beri devam ettiriyorlar bunu "API" satın alarak

Seneler önce değil. Sürekli sızıntı oluyor. Mernis sızıntısı ilk olduğunda rus asıllı bir grup bunu bir web sitesi olarak açtı ve dalga geçer gibi bir daha sızıntı olmaması için deve tavsiyelerde bulunup eksikleri belirtti.

Seneler önce değil. Sürekli sızıntı oluyor. MERNİS sızıntısı ilk olduğunda Rus asıllı bir grup bunu bir web sitesi olarak açtı ve dalga geçer gibi bir daha sızıntı olmaması için deve tavsiyelerde bulunup eksikleri belirtti.

Bunun kaynağı önceden de çıkarıldı. MERNİS açığını kullandı herkes sonra bilgileri sattılar hatta haberlere bile çıktı bu konu Siber Şube ile geçenlerde konuşma gerçekleştirdim yüz yüze adamlar bile yetişemiyor biri bitiyor diğeri başlıyor Telegram üzerinden satışını gerçekleştiriyorlar

Hocam eğer yapıyorsanız stres yapmayın 30 TL karsılığında tüm sülalenizin doğduğundan beri olan her şeyine bakabiliyorlar.
Bedava

Panel bir site değil. Devletin açığından kimlik, telefon no, vesikalık gibi özel bilgilere erişilebiliyor. En son sızıntı bildiğim kadarı ile ölmüş kişilerle beraber 90 küsür milyon kişinin verileri çalınmıştı. HSYS adlı bir veriydi.

120m lik data da var

Personelle alakalı bir durum değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı