Dyson gen5detect vs V15

baystark17

Hectopat
Selam. Anneme dyson alacağım fakat iki model arasında kaldım. Dyson gen5detect cok yeni bir cihaz Türkiye'de inceleme yok sizce hangisini almalıyım V15 mi yoksa dyson gen5detect'mi?

Anneler için V12 Detect önerebilirim. Daha hafif ve zarif bir model. Sürekli tetiğe basmaya da gerek yok. Aynı teknolojiyi kullanıyorlar tek eksisi haznesinin ufak olması bana göre.

Soruya cevap vereyim. Gen5 alın imkan varsa. Yenisi azıcık daha iyi oluyor hep. V10 ve sonraki modeller yakınlar. Bana kalsa çok da para vermeye değmez. V10 da işinizi ranat görür.

Dyson'ın tüm ürünleri iyidir, üzmez. Aralarında bütçeye göre teknoloji farkı var sadece. İncelemelerini izleyip en hoşuna gideni alabilirsin. Ayrıca "anneme alacağım" kısmı mutlu etti. Eminim o da mutlu olacaktır :)

Eğer bütçeniz yenisine yetiyorsa onu almanızı öneririm. Ama hangisini alırsanız alın üzmeyeceği kesin. Bende V15 var ve memnunum. Eğer gen5 yerine alt versiyonlara bakacaksanız araştırma yaparken çoğu zaman 2. şeyi gözeterek yorum yapıldığı için kafanız bu noktalarda karışacak. Bu yüzden ben bu maddeler üstünden yorum yapacağım.
1. si V15'te tetiğe sürekli basmak çok zor. (bunun için tetik kilidi adında satılan 50-60 liralık bir aparat var bu sorunu anında çözüyor) bu bir problem değil.
2. si V15 çok ağır o yüzden V12 daha iyi. (V12'nin ağırlığı 2.4kg iken V15'in ağırlığı 3kg. Arada yarım litrelik bir şişe ağırlığı kadar var eğer villa süpürmeyecekseniz o fark insanı söylendiği kadar yormuyor.)

V12 ile V15 arasında emiş gücü olarak ise uçurum var. V12'nin eco modu 12aw, Auto modu 23aw sağlarken V15 size eco modda 26aw, Auto modunda 47aw çekiş sağlıyor. Aralarında 2 kat fark var. (gen5'i bilmiyorum, bulamadım)

Yeni konular

Geri
Yukarı