Çözüldü Ehliyet ve kimliği birleştirmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emn1212

Picopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
vasat
Ehliyet için sınavları ve harç yatırma işlemini bitirdim. Sıramı aldım gerekli her şeyim var. Ehliyeti kimlik kartıyla birlikte olacak şekilde almak istiyorum bunun için önce normal ehliyet almama gerek var mı yoksa direkt oradan söyleyip birleşmiş şekilde alabiliyor muyum?

Çözüm
Birleştirmek için önce normal ehliyetinmi olması gerek yani.
Hocam bakın bir daha söylüyorum ehliyet sınavını geçtiniz ya gideceksiniz nüfüs müdürlüğüne imza atacaksınız sonra kimliğinizi alıp cihaza sokacak ehliyetiniz var olduğuna dair. Ehliyetinizin yeni karta basılıp gönderilmesi 1-2 haftayı bulabilir o süreçte ehliyetiniz kimliğin içinde olduğu için çevirmelerde ehliyeti yeni aldığınızı kargoda geleceğini söyleyeceksiniz. Kimliğin içinde kayıtlı olduğu için tc no verdiğiniz zaman polise sistemde görecek.

Hayır arkadaş başka sebeptenmi biliyorum ona kargoyla yeni kimlik gelmişti direk cihaza sokup hallediyor mu? Yoksa üstünde araba logosu vardı çünkü o yüzden yenimi geliyor diye sordum.
O araba logosu ehliyet kimliği işte.

Tc kimliğiniz ayrı kart ehliyetiniz ayrı kart olacak ama kimliğinizin çipine kayıt edecekler.

Yeni konular

Geri
Yukarı