Ekran kartı ışığı yanmıyor

348103

Hectopat
GTX 1650S MSI kullanıyorum ekran kartımın ışığı yanmıyor. Sanırım bozuldu, ışık dediğim MSI logosunun beyaz ışığı. İki kez çıkarıp taktım ve yeni ekran kartı alacak param yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1184030
Fan güç kablolarının takıldığı yer kartta farkı yerlerde olabiliyor. (kartın vidalarını çıkartıp açtıysan eğer bu fotodaki gibi o yerlere bak)

Hocam fazla anlamıyorum görüntü bıraktım aşağıya acaba siz bir bakıp takılı mi diye söyleseniz.
Karta bir müdahalede bulundun mu? En son ne yaptın yani karta?

Hocam hiçbir müdahale de bulunmadım bundan bir gün önce oyun indirdim yattım bugün okula gittim yattım PC'yi açmaya çalıştığımda fanlar dönüyor ama ekran kartı ışığı yanmıyordu.
Anakartın onboard ekran kartı var ise görüntü almayı deneyin. Görüntü gelirse harici ekran kartı gitmiş demektir.

Onboard yok sanırım.

Dosya Ekleri

• IMG_20211008_205338.jpg
    IMG_20211008_205338.jpg
    120,5 KB · Görüntüleme: 196
Hocam fazla anlamıyorum görüntü bıraktım aşağıya acaba siz bir bakıp takılı mi diye söyleseniz.

Hocam hiçbir müdahale de bulunmadım bundan bir gün önce oyun indirdim yattım bugün okula gittim yattım PC'yi açmaya çalıştığımda fanlar dönüyor ama ekran kartı ışığı yanmıyordu.

Onboard yok sanırım.
GPU takıp çıkar(anakarttan). Onboard büyük ihtimalle vardır cpu hangi model ve kaçıncı nesil?

Ekrana görüntü gelmiyor tüm parçalar çalışıyor ekran kartı ışığı yanmıyor ve ekrana görüntü gelmiyor.

Hocam ekran kartınızı sökün, PSU'nuz modüler ise kabloları kontrol edin yerinden oynamış mı diye. Eğer Molex'den dönüştürücü ile kullanıyorsanız kabloların yanma ihtimali de var. Bunları kontrol edin olmazsa ekran kartını komple sökün onboard ile deneyin görüntü gelecek mi diye.

Onboard yok sanırım.
Anakart marka modeli nedir?

Güç kablosunu çıkar, Power tuşuna 5 saniye boyunca 5 defa bas çek sonra güç kablosunu tekrar takıp çalıştırmayı deneyiniz.

Hocam çıkardım ama fişteyken basıp çekmeliyim değil mi?
Kasanın siyah güç kablosu, ekran kartının değil.
Bir de güç kaynağının anahtarı açık konumda mı?

Hocam ona nasıl bakabilirim çok özür dilerim bu konuda biraz cahilim.

Geri
Yukarı