Ekran kartını söküp takınca ekran geliyor

Yer
Türkiye
Merhabalar herkese ben bir sorun yaşıyorum. Bilgisayarımı bazen açtığımda ekran gelmiyor. Ben de ekran kartını çıkartıp takıyorum ve bu sefer ekran geliyor. Bu sürekli oluyor. Ekran kartında herhangi bir performans sıkıntısı yok. Çökme donma vs. hiçbir şey yok. Eğer böyle bir hata vermezse bilgisayar çok rahat açılıyor, işini hallediyor ve kapanıyor. Ancak bazen dikkat çekiyorum her zaman değil haftada 1 2 bilemedin 3 kere yapıyor bunu. Ve sadece açılırken yapıyor. Ekran gelmiyor. Ekran kartını soketinden çıkartıp takınca düzeliyor. Bilgisayara temiz kurulum yapıldı, düzelmedi. Ekran kartında bir problem yok, kablolarında bir problem yok. Hiçbir problem yok. Ancak ansızın böyle durduk yere bir problem başladı. Düzenli olarak güncellemeleri de yapıyorum. Her zaman oynadığım oyunları oynuyorum. Yani bu hatayı vermeden önce ile şu an arasında hiçbir fark yok. Tek sıkıntı ara sıra ekranın gelmemesi, kartı çıkarıp takınca ekran vermesi. Ayrıca anakartın üstünde VGA ışığı da yanıyor. Söküp takınca yanmıyor ve PC açılıyor. Şimdi sizden yardım istediğim kısım burası. BIOS da mı bir problem var? Yoksa kartta mı? Kartta ise ne yapılabilir? Tamir için nerelere gitmemi tavsiye edersiniz? BIOS'dan kaynaklı ise lütfen bu işlerden anlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum. Çünkü ben her zaman evde olmuyorum. Kardeşim, babam vs. de oynuyor. Ben de evde olmayınca oynayamıyorlar. Bu yüzden. Teşekkürler.

Güç kaynağının yetip yetmediğini anlaman basit. İşlemci, Ram, Fan, Ekran Kartı vb. parçaların tükettiği Watt miktarını hesaplayıp Güç kaynağınızın kaç Watt olduğuna bakın :)

Bunu hesaplatan siteler de var. Google'a yazarak bulabilirsiniz.
Bilgi için teşekkürler ancak güçte herhangi bir sıkıntı yok. Fazla bile. Toplarken de güç tüketimine bakıp ona göre garanti bir güç kaynağı almıştım. O yüzden problem yok o kısımda.

Yeni konular

Geri
Yukarı