El konsolları ne zaman alınmaya değer?

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
15
Yer
Ötüken
Bence 1080P High AAA grafiklerde en az 3-4 saat götürmesi lazım. Şimdi bile low ayarlarda AAA oyunlarda 2 saat civarı gidiyor. Bunun için çiplerin verimlileşmesi ve pillerin evrimleşmesi lazım. Tesla bile şu an pilleri değiştirmeye çalışıyor.

Bu cihazları almak ne kadar mantıklı sizce? İçerik üreticileri video da çekemiyor bu cihazlardan.

Konuyu bilerek Steam Deck kategorisine açtım.

Son düzenleme:
Bence 1080p High AAA grafiklerde en az 3-4 saat götürmesi lazım. Şimdi bile Low ayarlarda AAA oyunlarda 2 saat civarı gidiyor. Bunun için çiplerin verimlileşmesi ve pillerin evrimleşmesi lazım. Tesla bile şu an pilleri ideğiştirmeye çalışıyor.

15-20K arasına bu cihazları almak ne kadar mantıklı sizce? İçerik üreticileri video da çekemiyor bu cihazlardan.

Konuyu bilerek Steam Deck kategorisine açtım.

Bunun yerine iPhone 15 Pro almak daha mantıklı. Hem bir oyun konsolu, hem bir profesyonel kamera, hem bir telefon.

Bence el konsollarının (Steam Deck, Rog Ally gibi yenilerden bahsediyorum) daha yolu uzun. 2-3 sene sonra belki bu cihazlar verimli olur. Hatta kim bilir belki 2024'de çok güzel bir konsol tanıtılır.

Grafik ve performans beklentisi olunmazsa bence 2. nesilde batarya ve optimizasyonlar gelişince 3-4 saatlik kullanıma ulaşırlar ama maksimuma yakın performansta kullanılacaksa bence ev içinde koltukta uzanıp oynamaktan ileri gidecek bir teknoloji olmaktan ileri gidemezler yakın zamanda.

Bunun yerine iPhone 15 Pro almak daha mantıklı. Hem bir oyun konsolu, hem bir profesyonel kamera, hem bir telefon.
O paraya son çıkan Samsung S + el konsolu + laptop alırım.

Grafik ve performans beklentisi olunmazsa bence 2. nesilde batarya ve optimizasyonlar gelişince 3-4 saatlik kullanıma ulaşırlar ama maksimuma yakın performansta kullanılacaksa bence ev içinde koltukta uzanıp oynamaktan ileri gidecek bir teknoloji olmaktan ileri gidemezler yakın zamanda.
Minimum grafiklerde 6 saat oynatması çok güzel olur. Çoğumuz memlekete gidiyor veya okulda ders bekliyoruz.

TR olarak düşünmeyelim.
Belirli bir ülkenin birimi üzerinden konuşmamız gerekmez mi? Hem diğer her şeyle karşılaştırabilmek için hem de kendi içinde karşılaştırmak için. Steam Deck'in 512 GB versiyonunun yaklaşık 600 dolar olduğunu düşünürsek yine değişmiyor, bu performansı bu sürede veren bir ürünün değeri maksimum 300 dolar olabilir, ancak yine ne yazık ki bu durum şu zamanda mümkün değil. Yüksek sistem diyebildiğimiz bir bilgisayar performansını 5 saat gibi bir sürede verecek olsaydı mantıklı olurdu. Üstüne üstlük Steam Deck tasarımından ötürü el konsolu gibi hissettirmiyor, Rog Ally bu yönde daha iyi.

O paraya son çıkan Samsung S + el konsolu + laptop alırım.

Minimum grafiklerde 6 saat oynatması çok güzel olur. Çoğumuz memlekete gidiyor veya okulda ders bekliyoruz.
Vallaha PSP döneminde dediğiniz performansı doya doya yaşadım cidden çağının ötesinde cihazdı, yıllarca bilgisayarımın olmamasının eksikliğini çektirmedi bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı