Çözüldü Elektirik faturası PC nedeniyle yüksek gelir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

deflandre

Decapat
Daha fazla  
Meslek
hekim
Merhabalar. Ankara'da yaşayanlar EnerjiSA elektrik faturalarının ne kadar tuzlu olduğunu bilir.

Sorunum şu, 1 ay önce sistem topladım ve bu 1 aylık dönemdeki faturam, önceden de zaten tek yaşayan ve mesaili çalışan biri için yüksek olan tutardan ~30-40 ₺ kadar yüksek geldi. Günlük ortalama enerji tüketiminin 7 kwH olduğunu gördüm.

Evde işten geldiğimde açıp birkaç saat takıldığım bilgisayar ve buzdolabı dışında sürekli çalışan bir elektronik alet yok, hepsi ihtiyaç oldukça; TV nadiren.

Sistemimde MSI 750W 80+ Gold PSU var.

Sizce ben 170 ₺ tutarındaki faturayı abartıyor muyum yoksa bu standartlarda gerçekten anormal bir tutar mı bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayarlar çok elektrik harcıyor, üstelik fiyatlar arttı. Bizim de faturalar 200'ün altında gelmiyor.

PC'ler normalde pek fazla elektrik tüketmez hem de sizin kinde 80+ Gold sertifika varmış faturada hissedilir bir artış olmayacaktır.

Yeni sistemi kurduktan sonra benim faturada da 50 TL gibi artış oldu.

Korona sebebiyle sayaç ölçümü yapılmıyordu bir ara, ortalama değerlere göre fiyatlandırma oluyordu. Hala devam ediyor mu bilmiyorum ama.

Merhabalar. Ankara'da yaşayanlar EnerjiSA elektrik faturalarının ne kadar tuzlu olduğunu bilir.

Sorunum şu, 1 ay önce sistem topladım ve bu 1 aylık dönemdeki faturam, önceden de zaten tek yaşayan ve mesaili çalışan biri için yüksek olan tutardan ~30-40 ₺ kadar yüksek geldi. Günlük ortalama enerji tüketiminin 7 kwH olduğunu gördüm.

Evde işten geldiğimde açıp birkaç saat takıldığım bilgisayar ve buzdolabı dışında sürekli çalışan bir elektronik alet yok, hepsi ihtiyaç oldukça; TV nadiren.

Sistemimde MSI 750W 80+ Gold PSU var.

Sizce ben 170 ₺ tutarındaki faturayı abartıyor muyum yoksa bu standartlarda gerçekten anormal bir tutar mı bu?
Zam gelmiştir kesin, 170 TL yine iyi şu dönemde.

Fatura yüksek ama herkese benzer faturalar geliyor. Biz 3 kişiyiz, 250 TL geliyor. Eskiden tabi hatırlıyorum 130 TL gelirdi. Vergi ve enflasyondan dolayı. Her geçen gün fakirleşiyoruz diye boşuna söylemiyorlar.

Geri
Yukarı