En iyi F/P taşınabilir el konsolu hangisidir?

Terreshie

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSi RTX 3080 SUPRIM X 10GB / Ryzen 7 5800X / MSi B450 Gaming Plus Max / 32GB 3200MHz RAM / 1440x2560 165Hz
Meslek
Öğrenci
Steam Deck, Logitech G Cloud gibi önerilere ve deneyimlere açığım. PSP'ya da PS Vita modelleri arasında kafam çok gidip geliyor iyi bir model önerirseniz sevinirim. Nintendo Switch Lite alınır mı? Yoksa Nintendo Switch ile arasındaki fiyat farkı değer mi? Steam Deck ne kadar süre daha Steam Deck port alır? Kafamdaki birkaç sorudan çoğu bunlar eğer bilginiz varsa bu konular hakkında yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Hocam bütçe belirtmemişsiniz burada bütçede önemli bir kriter Asus'da ekran 1080p Steam Deckde sanırım 720p idi aralarında sistemi farkı var buda bataryaya yansıyor fakat öbür tarafdan Asus donanım olarak daha güçlü. Çok fazla kriter var.

Hocam bütçe belirtmemişsiniz burada bütçede önemli bir kriter Asus'da ekran 1080p Steam Deckde sanırım 720p idi aralarında sistemi farkı var buda bataryaya yansıyor fakat öbür tarafdan Asus donanım olarak daha güçlü. Çok fazla kriter var.
fiyat max 17k pardon belirtmemişim, bide ASUS ROG Ally ve Steam Deck arasındaki 10K tl farkın değer olduğunu düşünmüyorum. Belki ileri süreçte Asus yazılımsal sorunlarını bir kaç update ile halleder ama steam deck güncel olduğu içinde gayet mantıklı geliyor. Düşüncem yalnışsa düzeltin lütfen

Steam Deck, Logitech G Cloud gibi önerilere ve deneyimlere açığım. PSP'ya da PS Vita modelleri arasında kafam çok gidip geliyor iyi bir model önerirseniz sevinirim. Nintendo Switch Lite alınır mı? Yoksa Nintendo Switch ile arasındaki fiyat farkı değer mi? Steam Deck ne kadar süre daha Steam Deck port alır? Kafamdaki birkaç sorudan çoğu bunlar eğer bilginiz varsa bu konular hakkında yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Bence Steam Deck almalısın, Nintendo konsolu daha iyi Steam Deck'e göre ama oradaki oyun fiyatları da bir etken Steam Deck'in en büyük artısı Steam'e entegre olması.

Bence Steam Deck almalısın, Nintendo konsolu daha iyi Steam Deck'e göre ama oradaki oyun fiyatları da bir etken Steam Deck'in en büyük artısı Steam'e entegre olması.
Hem steam kütüphanemin kabarık olmasından hemde fiyatlandırmanın daha iyi olmasından kanım steam decke ısınıyor ama nintendonun tr fiyatlandırması olsa hiç düşünmeden alabilirdim. Sadece bir kaç switch oyunu almak istesem konsol kadar para vermek biraz koyar+ onlineı paralı

Fiyat Max 17k pardon belirtmemişim, bir de ASUS ROG Ally ve Steam Deck arasındaki 10K TL farkın değer olduğunu düşünmüyorum. Belki ileri süreçte ASUS yazılımsal sorunlarını birkaç Update ile halleder ama Steam Deck güncel olduğu içinde gayet mantıklı geliyor. Düşüncem yalnışsa düzeltin lütfen

Şahsen ben olsaydım ASUS tercih ederdim fakat ben oyuncu değilim aram yok oyunla fazla Windows işletim sistemini kullanırım diye ASUS seçerdim oyun açısından Steam DeckTürkiyede satışa sunuldumu bilmiyorum fakat yurt dışından uyguna alabilme imkanınız var ise en düşük hafızalı olanını alıp sonradam M.2 takıp daha uyguna getirebilirsiniz. Steam Deck oyun açısından daha mantıklı gibi hem işletim sistemi Windows olmadığı için batarya olarak daha iyi performans verir. Teknolojik açıdan bilgim var daha önce ne kullandım ne de inceledim görmedim.

Hem Steam kütüphanemin kabarık olmasından hem de fiyatlandırmanın daha iyi olmasından kanım Steam Deck'e ısınıyor ama Nintendo'nun TR fiyatlandırması olsa hiç düşünmeden alabilirdim. Sadece birkaç Switch oyunu almak istesem konsol kadar para vermek biraz koyar+ Online'ı paralı.

Ben de el konsolu alsam mı diye düşünüyorum da alacak olsam ya Steam Deck'ya da ally alırdım. Ally gelecekte ne kadar desteklenecek belli değil yoksa Ally'ın daha iyi olma potansiyeli var.

Şahsen ben olsaydım ASUS tercih ederdim fakat ben oyuncu değilim aram yok oyunla fazla Windows işletim sistemini kullanırım diye ASUS seçerdim oyun açısından Steam DeckTürkiyede satışa sunuldumu bilmiyorum fakat yurt dışından uyguna alabilme imkanınız var ise en düşük hafızalı olanını alıp sonradam M.2 takıp daha uyguna getirebilirsiniz. Steam Deck oyun açısından daha mantıklı gibi hem işletim sistemi Windows olmadığı için batarya olarak daha iyi performans verir. Teknolojik açıdan bilgim var daha önce ne kullandım ne de inceledim görmedim.
ASUS ROG Ally TR'de 26K TL'ye satıldı ama stokları bitti bazı yerlerde yeni fiyatlandırmanın 32K olacağı gibi uçuk bilgiler var. Steam Deck TR'de yok ama hem ticaret sitelerinde satıcısı var hem de yurt dışından getirtebilme ve olasılığım var. Konsol olarak uzun süreli performansa bakıyorum, mesela steam deck belli bir süredir piyasada olan bir konsol olduğundan eklentilerini rahatça bulabilirken ASUS için biraz zorlanabilirim diye düşünüyorum.

Ben de el konsolu alsam mı diye düşünüyorum da alacak olsam ya Steam Deck'ya da ally alırdım. Ally gelecekte ne kadar desteklenecek belli değil yoksa Ally'ın daha iyi olma potansiyeli var.

Steam Deck çok fazla sattığından ve çok ravet gördüğünden update+port almaya devam edeceğini düşünüyorum. İleri süreçte Ally'in update alacağı su götürmez bi gerçek çünkü ASUS'un böyle gözde görülür açıkları bırakacağını sanmıyorum bir kaç update ile eli yüzü toplanır ama sonrasında update alacağının çok garantisi yok gibi geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı