En iyi F/P taşınabilir el konsolu hangisidir?

ASUS ROG Ally TR'de 26K TL'ye satıldı ama stokları bitti bazı yerlerde yeni fiyatlandırmanın 32K olacağı gibi uçuk bilgiler var. Steam Deck TR'de yok ama hem ticaret sitelerinde satıcısı var hem de yurt dışından getirtebilme ve olasılığım var. Konsol olarak uzun süreli performansa bakıyorum, mesela steam deck belli bir süredir piyasada olan bir konsol olduğundan eklentilerini rahatça bulabilirken ASUS için biraz zorlanabilirim diye düşünüyorum.

Steam Deck çok fazla sattığından ve çok ravet gördüğünden update+port almaya devam edeceğini düşünüyorum. İleri süreçte Ally'in update alacağı su götürmez bi gerçek çünkü ASUS'un böyle gözde görülür açıkları bırakacağını sanmıyorum bir kaç update ile eli yüzü toplanır ama sonrasında update alacağının çok garantisi yok gibi geliyor.
+ arada 10K TL'lik bir fark var o açıdan da değerlendirmek lazım

ASUS ROG Ally TR'de 26k TL'ye satıldı ama stokları bitti bazı yerlerde yeni fiyatlandırmanın 32K olacağı gibi uçuk bilgiler var. Steam Deck TR'de yok ama hem ticaret sitelerinde satıcısı var hem de yurt dışından getirtebilme ve olasılığım var. Konsol olarak uzun süreli performansa bakıyorum, mesela Steam Deck belli bir süredir piyasada olan bir konsol olduğundan eklentilerini rahatça bulabilirken ASUS için biraz zorlanabilirim diye düşünüyorum.

Steam Deck çok fazla sattığından ve çok ravet gördüğünden Update+port almaya devam edeceğini düşünüyorum. İleri süreçte Ally'in Update alacağı su götürmez bir gerçek çünkü ASUS'un böyle gözde görülür açıkları bırakacağını sanmıyorum birkaç Update ile eli yüzü toplanır ama sonrasında Update alacağının çok garantisi yok gibi geliyor.

Dün Enis Kirazoğlu'nun videosunu izledim ona bir göz atmanı tavsiye ederim iki konsol hakkındaki aklında bulunan soru işaretlerinin çoğunu cevaplayacaktır muhtemelen.

Steam Deck fiyatını bilmiyorum fakat Ally bütçenizi fazla aşıyor anladığım kadarıyla.Steam Deckin dezavantajlarından birisi TR'de olmaması.Yurtdışından getirtseniz bile bir sorun çıksa tekrar yurtdışına göndermek zorunda kalacaksınız.Ayrıca Windows kullanmaması da bir eksi bence.Fakat Steam Deck sizin için daha iyi olur.

Soygun. 32k fazla bence. Steam deck daha mantıklı kullanıcı sayısı ve kullanım zamanı daha fazla olduğu için destek ve içerik anamında daha zengin Steam deck alın o zaman.
Çoğu forumda gördüm Steam Deck'e Epic/EA... gibi platformları yüklemek biraz çileymiş ama Ally W10 olduğundan hiç sıkıntı yaşanmıyormuş. Sizce aradaki 10K TL'lik fark buna değer mi ? şahsen cracklemek benim için sıkıntı değil.

Dün Enis Kirazoğlu'nun videosunu izledim ona bir göz atmanı tavsiye ederim iki konsol hakkındaki aklında bulunan soru işaretlerinin çoğunu cevaplayacaktır muhtemelen.
izledim ve o videodan sonra Ally ile Steam Deck arasındaki farkları tamamen öğrenmek istedim aradaki o kadarlık fiyat farkı değer mi diye

+ arada 10K TL'lik bir fark var o açıdan da değerlendirmek lazım
Size kalmış bir şey örneğin ben olsaydım ikisinide almazdım.
Windows kullanmaması da bir eksi bence
Batarya performansı açısından bir eksi artısı olduğu gibi eksiside var. Hiç bahsedilmemiş birde ergonomik açıdan fark var ona da bakmanızda fayda var.

Steam Deck fiyatını bilmiyorum fakat Ally bütçenizi fazla aşıyor anladığım kadarıyla.Steam Deckin dezavantajlarından birisi TR'de olmaması.Yurtdışından getirtseniz bile bir sorun çıksa tekrar yurtdışına göndermek zorunda kalacaksınız.Ayrıca Windows kullanmaması da bir eksi bence.Fakat Steam Deck sizin için daha iyi olur.
Temiz bir kullanıcı olduğumdan yurtdışından alsam bile tekrar işimin düşüceğini düşünmüyorum. Windows olmasından dolayı gelen avantajlar kadar dezavantajlar da varmış ama hepsini tamamen bilmiyorum Windows olması hangi açılardan iyi hangi açılardan kötü bilen anlatabilir mi ?

Çoğu forumda gördüm Steam Deck'e Epic/EA... gibi platformları yüklemek biraz çileymiş ama ally Windows 10 olduğundan hiç sıkıntı yaşanmıyormuş. Sizce aradaki 10k TL'lik fark buna değer mi? Şahsen cracklemek benim için sıkıntı değil.

İzledim ve o videodan sonra ally ile Steam Deck arasındaki farkları tamamen öğrenmek istedim aradaki o kadarlık fiyat farkı değer mi diye.

Konsolu aldıktan sonra benim mesajı hortlatabilir misin deneyimlerinden faydalanmak isterim açıkçası.

Batarya performansı açısından bir eksi artısı olduğu gibi eksiside var. Hiç bahsedilmemiş birde ergonomik açıdan fark var ona da bakmanızda fayda var.
ergonomi açısından hiç dert yaşayacağımı düşünmüyorum eklentilerle toparlanır rahatsızlıklar

Konsolu aldıktan sonra benim mesajı hortlatabilir misin deneyimlerinden faydalanmak isterim açıkçası.
şahsen alacağımın çok garantisi yok ama tamamen karar verirsem aklımdasın merak etme. Hatta deneyimlerimle alakalı bir destan yazabilirin

Sizin tercihiniz Switchden yana mı? switch çok seviyorum ama fiyatlandırmalar yüzünden bir türlü alma isteği oluşmuyor içimde, yeni çıkan nintendo özel oyunları 1.5k altında yok

Sizin tercihiniz Switchden yana mı? switch çok seviyorum ama fiyatlandırmalar yüzünden bir türlü alma isteği oluşmuyor içimde, yeni çıkan nintendo özel oyunları 1.5k altında yok
Ben oyun oynamıyorum fazla o yüzden oynarsamda geforce now yada cs go fln oynarım diye düşünüyorum o yüzden almazdım 😀
Windows olması hangi açılardan iyi hangi açılardan kötü bilen anlatabilir mi ?
Windows olduğu zaman Optimizasyonda sıkıntı olabiliyor arkada çalışan farklı işlemler batarya performansını etkileyebiliyor. Windows olduğu zamanda windowsun özgürlüğünü kullanabiliyorsun Windows kullanıyorsun sonuç olarak harici lisans bedeli fiyatı var bide Windowsun Asusda o fiyat da dahil diye biliyorum.

Geri
Yukarı