En iyi oyun şirketi hangisidir?

En iyi oyun şirketi

• Oy verenlerin toplamı
    147
İnsanlar için nedense çok oyun çıkaran şirketler = kötü, sıradan
az oyun çıkaran şirketler(5-6 yılda bir falan) = iyi, masterpiece
nitelik nicelik goygoyları üzerinden oyun değerlendiriyorlar ve taraflı yaklaşıyorlar.

Rockstar 5 yılda bir kötü çıkarıyor, Ubisoft en azından yılda 1-2 iyi yapım ortaya koyuyor objektif standartlara göre.

Ha avatar mesela olmamış bir oyun ama skull and bones gayet güzel(eksiklikleri var.)
Hocam az sürede çıkmasının sebebi benzer şekilde, çok bir şey eklenmeden sunmaları. Yoksa özenilse bu kadar hızlı çıkmaz, olay orada zaten. Tamam fena oyunlar değil ama bir özgünlükleri yok. Son oyunlar özgünlüklerini kaybetti, öncekilerinin aynısı neredeyse.

Süre az olduğu için de detaylara inmiyorlar. Yüzeyde kalıyor bu olay.

Far Cry 2 ve 3 arasında dağlar kadar bir fark değil mi? Aynı fark 5 ve 6 arasında yok mesela. Çok benziyorlar.

E R* bu sorunun cevabı tabii ki. Adamlar 40 yılda bir yeni oyun çıkartıyor ancak çıkarttığı zaman da her seferinde döneminin en sağlamı oluyor.

Hocam az sürede çıkmasının sebebi benzer şekilde, çok bir şey eklenmeden sunmaları. Yoksa özenilse bu kadar hızlı çıkmaz, olay orada zaten. Tamam fena oyunlar değil ama bir özgünlükleri yok. Son oyunlar özgünlüklerini kaybetti, öncekilerinin aynısı neredeyse.

Süre az olduğu için de detaylara inmiyorlar. Yüzeyde kalıyor bu olay.
Maalesef hocam oyun geliştirme prosedürleri hakkında çok fikriniz yok. Kaliteli bir oyunun çıkarılması için 2 yıl yeterli bir ekip ile gayet ideal. İnsanlar sanıyor ki her oyun RDR 2 gibi 10 yıl geliştirilmiş olsun yoksa RDR 2 kadar iyi olamaz.

Dikkatli oynamamışsınız. Seri içi oyunları bile bambaşka nasıl özgünlükleri yok?

GR Wildlands ile Breakpoint bambaşka
Far Cry'ların hepsi bambaşka birisi falloutvari rpg diğeri cyberpunk temasına sahip diğeri survival oyunu, birisi gerilla oyunu vs.
Division 1 ve 2 çok farklı oyunlar.

AC Valhalla AC Odyssey ve AC Mirage üçü o kadar alakasız ki birbiriyle.

Maalesef hocam oyun geliştirme prosedürleri hakkında çok fikriniz yok. Kaliteli bir oyunun çıkarılması için 2 yıl yeterli bir ekip ile gayet ideal. İnsanlar sanıyor ki her oyun RDR 2 gibi 10 yıl geliştirilmiş olsun yoksa RDR 2 kadar iyi olamaz.

Dikkatli oynamamışsınız. Seri içi oyunları bile bambaşka nasıl özgünlükleri yok?

GR Wildlands ile Breakpoint bambaşka
Far Cry'ların hepsi bambaşka birisi falloutvari rpg diğeri cyberpunk temasına sahip diğeri survival oyunu, birisi gerilla oyunu vs.
Division 1 ve 2 çok farklı oyunlar.

AC Valhalla AC Odyssey ve AC Mirage üçü o kadar alakasız ki birbiriyle.
Hocam sırf gerilla teması oldu diye bambaşka bir oyun olmuyor. Mekanikleri aynı.

AC Valhalla vesaire hepsi aynı oyunun reskin edilmiş hali. Yazı fontları, UI bile aynı oluyor hep. Yapmayın gözünüzü seveyim. Baydı hatta Valhalla son saatlerde, bu oyunun benzerini çünkü oynadım önceki oyunda. 3-4 ay ara verip oynayabildim ancak.

Sırf bir hikaye değişiyor diye, bir tema değişiyor diye bambaşka bir oyun olmuyor yani.

Hocam sırf gerilla teması oldu diye bambaşka bir oyun olmuyor. Mekanikleri aynı.

AC Valhalla vesaire hepsi aynı oyunun reskin edilmiş hali. Yazı fontları, UI bile aynı oluyor hep. Yapmayın gözünüzü seveyim.
Mekanik konusunda Ubisoft en yenilikçi şirket olabilir.

Rockstar GTA 4'ten beri aynı mekaniklere sahip olunca sorun etmiyorsunuz ya.

Ne oynanış ne sanat tasarımı ne hikaye son AC oyunlarının birbiriyle alakası yok.
Harita dizaynları bile çok farklı nasıl reskin ya? Yazı fontlarını napacaksın ne önemi var onun?

RDR 2 mesela GTA 5 western reskinidir görev dizaynı, karakter yazımı şekli(daha eski Rockstar oyunlarından beri klişe ve yakın.), mekanikler, benzer hikaye anlatım tarzı daha da uzar gider.

Mekanik konusunda Ubisoft en yenilikçi şirket olabilir.

Rockstar GTA 4'ten beri aynı mekaniklere sahip olunca sorun etmiyorsunuz ya.

Ne oynanış ne sanat tasarımı ne hikaye son AC oyunlarının birbiriyle alakası yok.
Harita dizaynları bile çok farklı nasıl reskin ya? Yazı fontlarını napacaksın ne önemi var onun?

RDR 2 mesela GTA 5 western reskinidir görev dizaynı, karakter yazımı şekli(daha eski Rockstar oyunlarından beri klişe ve yakın.), mekanikler, benzer hikaye anlatım tarzı daha da uzar gider.
Valla hocam sizi bilemiyorum, belki çok seviyorsunuzdur ama ben oynadım ve fikrim bu şekilde. Aynı oyunun reskin halini oynuyormuşum gibi hissediyorum. Çoğu mekaniği de bana aynı geldi. Size öyle gelmeyebilir, bu normal. Herkesin fikri kendine.

Siz çok seviyorsanız ne mutlu size.

Yeni konular

Geri
Yukarı