İnceleme Epomaker TH80 Pro

Klayve hobisine girdikten sonra hot swappable bir klavye arayışına girdim ve 2000 TL civarı bir bütçede alabileceğim en iyi klavyenin Epomaker TH80 Pro olduğu kanaatine vardım. Gateron yellow Pro Switch olanın da bana en çok uyan olacağını düşündüm. Ürünü 23 Nisan tarihinde Amazon üzerinden Epomaker TR satıcısından satın aldım ve gönderimini Amazon'un kendisi yaptı. Ürün yurt dışından gelmesine rağmen bugün yani 29.04.2023 günü elime ulaştı çok hızlı bir kargo süreci olduğunu söyleyebilirim. Siz de almayı düşünüyorsanız garantisi 2 yıl ve Amazon garantili.
ilk izlenim

1.jpeg

?hash=071c03ae6745deefb1e64019f12d3c08.jpg

Klavye açtığında Premium hissiyatını veriyor. Aslında yurt dışında orta seviye hatta fiyat-performans klavyesi ama Türkiye'de 2000 liraya aldığımız bir şeye pek fiyat performans diyemiyorum.
kutu içeriği

WhatsApp Image 2023-04-29 at 15.20.42 (3).jpeg

WhatsApp Image 2023-04-29 at 15.20.41 (3).jpeg

Klayve harici kutu içeriği bu şekilde içinden USB- Type-C kablo, Switch ve keycap puller ve 8 tane keycap çıkıyor. Keycaplerin kalitesini oldukça beğendim PBT ve kalınlar sağlam bir hissiyat veriyor.
genel izlenim
Klavyenin stok sesi gerçekten muazzam çok tok bir sesi var. Yazı yazarken de çok rahat ve hissiyatı tatmin edici. Daha farklı ne diyebilirim bilmiyorum bir klavyede istediğim tüm özellikler var diyebilirim. Kablosuz olarak kullanımı mümkün, hot-swap, ışıklandırması var(benim için çok önemli değil ama bir artı), tuşlarının stok halinin bile hissiyatı oldukça güzel ve tok. Aklınıza takılan sorular varsa sormaktan çekinmeyin tüm soruları cevaplandırmaya çalışacağım.

Dosya Ekleri

• 2.jpeg
    2.jpeg
    278,9 KB · Görüntüleme: 109
Öncelikle hayırlı olsun. Şuan ben de bir klavye araştırmasındayım ve Epomaker TH80 Pro modelinin bayağı beğenildiği gördüm. Daha önceden yazdığım bir sorumu sizinle de paylaşayım: ( ...oyun deneyimiyle alakalı bir yoruma denk gelmedim. Şuanda daha çok oyun oynuyorum ve bunun için istiyorum. Oyun deneyimi hakkındaki sizin fikirleriniz nelerdir. Sesi pek umrumda değil (ya da ben pek deneyimim olmadığı için öyle düşünüyorum) basım hissiyatı daha önemli ve bu videodaki sese pek ısınamadım açıkçası. Tok yerine daha farklı bir ses tercih edebilirim gibi performansı vs. etkilemiyorsa. Switchler hakkında da pek bir bilgim yok, şuan onu da araştırıyorum. Siz neler önerirsiniz ? Not: Bu tip ses daha fazla hoşuma gidiyor. ) Şuanda kullandığım model Logitech G213 bilek desteğine alıştım ve klavyemi bu şekilde kullanıyorum.
1684013118205.png

Sizin önerileriniz nelerdir? Bu klavyeyi bu şekilde kullanacak az sayıda olan kişilerden mi olacağım :) Oyun açısından kullanımı ve bilek desteksiz bu şekilde kullanımı konusunda tereddütlüyüm açıkçası.

Öncelikle hayırlı olsun. Şuan ben de bir klavye araştırmasındayım ve Epomaker TH80 Pro modelinin bayağı beğenildiği gördüm. Daha önceden yazdığım bir sorumu sizinle de paylaşayım: ( ...oyun deneyimiyle alakalı bir yoruma denk gelmedim. Şuanda daha çok oyun oynuyorum ve bunun için istiyorum. Oyun deneyimi hakkındaki sizin fikirleriniz nelerdir. Sesi pek umrumda değil (ya da ben pek deneyimim olmadığı için öyle düşünüyorum) basım hissiyatı daha önemli ve bu videodaki sese pek ısınamadım açıkçası. Tok yerine daha farklı bir ses tercih edebilirim gibi performansı vs. etkilemiyorsa. Switchler hakkında da pek bir bilgim yok, şuan onu da araştırıyorum. Siz neler önerirsiniz ? Not: Bu tip ses daha fazla hoşuma gidiyor. ) Şuanda kullandığım model Logitech G213 bilek desteğine alıştım ve klavyemi bu şekilde kullanıyorum.
Eki Görüntüle 1778259
Sizin önerileriniz nelerdir? Bu klavyeyi bu şekilde kullanacak az sayıda olan kişilerden mi olacağım :) Oyun açısından kullanımı ve bilek desteksiz bu şekilde kullanımı konusunda tereddütlüyüm açıkçası.
Hocam merhaba öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Ben de oyun oynuyorum ve çoğunlukla oyun için kullanıyorum onu belirteyim öncelikle. Attığınız TH80 videosuna gelirsek klavyenin hissiyatı tok ve bu benim hoşuma gidiyor. Ses derseniz de zamanla kullandıkça bu kadar tok olmaktan çıkacaktır çünkü pre-lubed olarak geliyor bu switchler yani fabrika çıkışlı yağlanmış diyebiliriz bu yağ da zamanla dağılacağı için sesi illa ki değişecektir ama sizin sevdiğim ses diye attığınız switch bambaşka bir switch. Switchle 2'ye ayrılıyor doğrusal ve dokunsal olarak. Gateron yellow switch doğrusal yani linear switch sizin attığınız switchler dokunsal yani tactile switch ama clicky tactile olarak geçiyor tuşa basılınca duyduğunuz çık çık sesine karşılık geliyor clicky. Clicky tactile switchler gerçekten çok ses çıkarırlar gece falan komşu uyandırma şansınız bile var. Eğer bu şekilde bir switch istiyorsanız yellow switchler sizi üzebilir. Oyun konusunda aslında erken aktivasyon noktası olduğu için avantajlı bir switch yellow switchler hatta yazı yazarken bazen zorlanıyorum aktivasyon noktası çok düşük olduğu için tuşu hemen algılıyor bu da bazen istemediğim tuşlara basmama sebep oluyor. Dokunsal switchler genel olarak biraz daha ağır olur o yüzden yellow yerine brown switch sizin için belki de daha iyi bir tercih olabilir.
Aklıma gelenleri sırasıyla yazdım gibi oldu o yüzden eğer anlam bütünlüğü bozulduysa özür dilerim...

Geri
Yukarı