Ev sahibi evden çıkmamızı istiyor, ne yapmalıyız?

Arkadaşın olaydan bağımsız şeyler yazarak troll girişiminde bulunduğunu düşünüyorum. Ayrıca fiber yüzünden hiçbir ev sahibi sizi evden çıkartmaz, bu kirayı fes etmek için yeterli bir argüman değil kesinlikle. Ayrıca, aldığım bir duyuma göre konu sahibinin geçmişi pek de temiz değil. Çok ciddi suçlara karışmış ve hakkında epey ağır iddialar var. Umarım doğru değillerdir dostum. @Autistic Boy

Arkadaşın olaydan bağımsız şeyler yazarak troll girişiminde bulunduğunu düşünüyorum. Ayrıca fiber yüzünden hiçbir ev sahibi sizi evden çıkartmaz, bu kirayı fes etmek için yeterli bir argüman değil kesinlikle. Ayrıca, aldığım bir duyuma göre konu sahibinin geçmişi pek de temiz değil. Çok ciddi suçlara karışmış ve hakkında epey ağır iddialar var. Umarım doğru değillerdir dostum. @Autistic Boy
Ben hiçbir suç işlemedim ki istesem de işlemem mümkün değil ve ağır bir suç olması hele hiç mümkün değil. Otizmli olduğum için. Ancak internet korsanları ve trollerinin uzun bir süredir hedefiyim tek söyleyebileceğim şey bu. Ama sizin troll hesap olduğunuzdan şüphe duydum çünkü 2017 yılında açılmış olan hesabınıza baktığımda sadece bu konuya mesaj attığınızı, başka konulara mesaj atmadığınızı farkettim.

Ayrıca, bu forumda eski adımla uzun süredir dolanmıyorum. Geçmiş nickname'lerimi ise sadece ben görebiliyorum. Hesabınız 2017 yılında açılmış olsa da, sadece birkaç konuya cevap vermişsiniz şimdi tekrar baktım. Ancak, konuyla alakasız olarak beni tanımamanıza rağmen, birinden duyum aldığınızı iddia ediyorsunuz ve bu konudan bağımsız bir şekilde cevap yazarak troll olduğunuzu çok belli ediyorsunuz. Bu konuya cevap veren diğer üyelere bakıp birde sizin yorumunuzu okuyunca troll olduğunuz fazlasıyla belli oluyor. Amacınızı da bilememekle beraber, troll yorum veya bu emlak konusuyla alakasız, gereksiz mesajlar yazmanızdan ötürü mesajınızı reportlamam gerekiyor.

Son düzenleme:
Tahliye taahhütnamesi sıkıntı olabilir evet. Boş verin, az çok internet kullanırsınız. Bunun için babanızı üzmeyin.

Biz bu eve şubat 2016 tarihinde taşınmıştık ve o gün babam tahliye kağıdı vermiş ev sahibine. Bu yüzden bizim yasal haklarımız yok...

"-Tahliye taahhütnamesinin tarihi, kira sözleşmesinin düzenlendiği tarihten sonraki bir tarih olmalıdır. Kira sözleşmesiyle yapılan ya da kira sözleşmesinin tarihinden önce verilen tahliye taahhütnamesi geçersiz sayılır. Yargıtay kira sözleşmesiyle aynı gün imzalanan tahliye taahhütnamesini geçersiz saymıştır." kaynak
Merhaba @Hiken! Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? İmzalanan taahhütname geçersiz değil mi? Öyle ise bu kişiler, ihtiyaç vs. istisnalarını saymassak, normal şartlar altında kira sözleşmesi + 10 + 1 (bu +1 olayını tam anladım yakın zamanda twitter'da bir avukat "bu hususu bir çok avukat karıştııryor" diyerek bir thread yayımlamıştı, oradan görmüştüm sanırım kira dönemleri-ihtarnamelerle alakalı, bilmiyorum uzmanlık alanım değil belki de yanlış bilgidir) yıl boyunca kiracı olarak kalamazlar mı? Konuttan çıkmalarını gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum.

Son düzenleme:
Ev sahibinin bu kararında samimi olduğunu ispatlamasını isteyebilirsiniz. Dava açıp ihtiyacını ispatlasın. İstisnafıyla birlikte en az 2-3 yıl sürer.

Fiberle alakası yok. Ev sahibi ile kiracı tantanası var zaten 2-3 yıldır.

Merhaba. Aydın didim Efe'ler mAh. 1380. sokaktaki bir apartmanda 5 senedir babamla beraber yaşıyoruz. Ev sahibi bize 3 ay süre verdi tahliye için... Bu evde normalde ADSL2+ internet vardı fakat 2018 yılından beri bu eve FTTH fiber gelmesi için tam 4 yıl aralıksız uğraştım. Çabalarımın sonucu eve fiber temmuz 2022 tarihinde bağlantıları tamamlandı ve geldi (fiber olduğunu ev sahibine söylemedik) fakat şimdi nedense ev sahibi bu evde yaşamak istiyormuş ve bizi evden atmak istiyor. 4 yıllık emeğim var, adam bizi atarsa benim emeğim olan fiberi kullanacak ki her yerde Türk Telekom FTTH fiber altyapı yok. Bu evin emlakçısı, bize başka bir apartman ayarlayabilirmiş ancak o apartmanda fiber değil, ADSL veya VDSL varsa kesinlikle sinir krizi geçiririm. Her akşam kopan, yeterince hızlı olmayan belalı XDSL'e dönmek istemiyorum.

Eğer illa bizi cidden evden atarlarsa da, yeni apartmanda fiber yoksa, fiber talebinde bulunursam kısa süre içerisinde fiber çekerler mi? Çünkü şu an ikamet ettiğim evim 15 senelik ve eski bir 4 katlı apartman. Sadece 5 daire. Benim emeğim söz konusu ve şimdi mecburen bu evden gitmek zorunda kalırsak, yeni apartmanda da emek harcamış biri olarak FTTH fiber kullanmak isterim.

Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum; ev sahibinin evden çıkmamızı istemesinin sebebi, evimize fiber talep ederek ve uğraşarak evime FTTH getirttiğim için midir? Yoksa alakasız mı? Ev sahibi, İzmir kalabalığından sıkılma gerekçesiyle bizim apartmanda kalmak istediğini dile getirmiş. Ama ne kadar inanabiliriz?

Bu konuda öneri, yardım ve destek almak istiyorum.

Yeni bir ev bakmaya başlayın yapacak bir şeyiniz yok.

@Aslan Mert merhaba, kaynak her ne kadar bir meslektaşa ait olsa da ve belirttiğiniz ibarenin oraya baskın Yargıtay görüşüne göre yazıldığına inansam Yargıtay kararlarının künyesini paylaşmaları daha güzel olabilirmiş. Muhtemelen doğrudur ancak direkt kaynak alınmadan önce Yargıtay kararlarındaki metinlerle desteklenmesi daha sağlıklıdır. Özetle doğru olabilir ancak kararlara bakmak lazım.

10+1 mevzusu dillere pelesenk olmuş bir mevzu. Çoğunlukla doğru kabul edildiğini bilmekle beraber ben de kira hukuku uzmanı değilim, yorum yapmaktan kaçınıyorum bu hususta.

Merhaba. Aydın Didim Efeler mah. 1380. sokaktaki bir apartmanda 5 senedir babamla beraber yaşıyoruz. Ev sahibi bize 3 ay süre verdi tahliye için... Bu evde normalde ADSL2+ internet vardı fakat 2018 yılından beri bu eve FTTH fiber gelmesi için tam 4 yıl aralıksız uğraştım. Çabalarımın sonucu eve fiber Temmuz 2022 tarihinde bağlantıları tamamlandı ve geldi (Fiber olduğunu ev sahibine söylemedik) fakat şimdi nedense ev sahibi bu evde yaşamak istiyormuş ve bizi evden atmak istiyor. 4 Yıllık emeğim var, adam bizi atarsa benim emeğim olan fiberi kullanacak ki her yerde Türk Telekom FTTH fiber altyapı yok. Bu evin emlakçısı, bize başka bir apartman ayarlayabilirmiş ancak o apartmanda fiber değil, ADSL veya VDSL varsa kesinlikle sinir krizi geçiririm. Her akşam kopan, yeterince hızlı olmayan belalı xDSL'e dönmek istemiyorum.

Eğer illa bizi cidden evden atarlarsa da, yeni apartmanda fiber yoksa, fiber talebinde bulunursam kısa süre içerisinde fiber çekerler mi? Çünkü şu an ikamet ettiğim evim 15 senelik ve eski bir 4 katlı apartman. Sadece 5 daire. Benim emeğim söz konusu ve şimdi mecburen bu evden gitmek zorunda kalırsak, yeni apartmanda da emek harcamış biri olarak FTTH fiber kullanmak isterim.

Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum; Ev sahibinin evden çıkmamızı istemesinin sebebi, evimize fiber talep ederek ve uğraşarak evime FTTH getirttiğim için midir? Yoksa alakasız mı? Ev sahibi, Izmir kalabalığından sıkılma gerekçesiyle bizim apartmanda kalmak istediğini dile getirmiş. Ama ne kadar inanabiliriz?

Bu konuda öneri, yardım ve destek almak istiyorum.
Bir kaç gün sonra evi kira ilanlarında "fiberli ev şok fiyat" diye görürseniz şaşırmayın.

7.5 yıl önce baban AKP'li babanın arkadaşı CHP'li değil miydi? Son zamanlarda değişmediyse böyle bir konu yüzünden niye evden çıkarsın.

Sende söylemişsin aralarında düşmanlık yok diye.

Eve kendi oturmak istediği için mi sizi çıkartmak istiyor? Eğer öyleyse çıkartabilir. Ben yeniden kiralamak için çıkartmak istiyor sanmıştım ayrıca ilk gönderide 5 yıldır bu evdeyiz yazmıştın şimdi 7.5 yıldır yazmışsın. Çok çelişkili konuşuyorsun forumu trollemeye falan mı çalışıyorsun acaba? Moderatör arkadaşlar bakabilirler mi?

Niye fibere bu kadar takıntılısın anlam veremedim bu arada.
2021 yılından sonra zaman algısı kayboldu o yüzde şaşırmış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı