Evrim Ağacı güvenilir bir kaynak mı?

Thrian

Hectopat
Bir konuda sohbet ederken arkadaşımın yanlışını düzelttim ve "nereden biliyorsun, kaynak ne?" dedi. Ben de evrim ağacı dedim. O da Evrim Ağacı'nın bir sürü yanlış araştırması olduğunu vs. söyledi. Gerçekten de öyle mi? Güvenilir bir kaynak değil mi evrim ağacı?

Bir konuda sohbet ederken arkadaşımın yanlışını düzelttim ve "nereden biliyorsun, kaynak ne?" dedi. Ben de evrim ağacı dedim. O da Evrim Ağacı'nın bir sürü yanlış araştırması olduğunu vs. söyledi. Gerçekten de öyle mi? Güvenilir bir kaynak değil mi evrim ağacı?
Evrim Ağacı'ndaki makalelerde çoğunlukla en alta kaynakça koyuluyor. Bu kaynakçaların ne kadar doğru olduğu tartışılır. Zira tek tek incelemek gerekir. Fakat çoğunlukla bilimsel yazılara yanlış diyemeyiz.

Tabii gidip ateizmi savunup kaynakça veremezsin çünkü inanç somut bir şey değildir. İnanç, kişiden kişiye değişir. Ben bilimsel makalelerden bahsediyorum.

Videodan gördüysen açıklamada veya Sabitli yorumda kullandıkları konuyla ilgili uzun uzun makaleler yazıyorlar gerekli kaynakları da veriyorlar.

Youtube üzerinden video çeken kişiler benim için her zaman doğru kaynak değildir. Youtube bir para kazanma platformu o adamlar ne kadar ilgi çekici videolar yaparsa o kadar para kazanıyorlar.

Tarih için bu kaynağı öneririm.

Youtube üzerinden video çeken kişiler benim için her zaman doğru kaynak değildir. Youtube bir para kazanma platformu o adamlar ne kadar ilgi çekici videolar yaparsa o kadar para kazanıyorlar.

Şaka mı bu? Burada sadece islam tarihi var.

Bu söylediğiniz çok saçma bir argüman, tabi ki para kazanmak için yapıyorlar verdiğiniz kaynaktaki yazarlarda para için yazıyor yoksa tarih onlarında pek umurunda olmaz.
Ayrıca verdiğiniz kaynakta sadece islam tarihiyle alakalı.

@MichealScofield @RMC Team Yahu attığım kaynağı okumadan yorum yapmayın bin bir türlü kaynak var orada.

@MichealScofield @RMC Team Yahu attığım kaynağı okumadan yorum yapmayın bin bir türlü kaynak var orada.

İçinde günümüz teknoloji gelişmeleri ile alakalı bir konu gösterebilir misiniz?

Bir konuda sohbet ederken arkadaşımın yanlışını düzelttim ve "nereden biliyorsun, kaynak ne?" dedi. Ben de evrim ağacı dedim. O da evrim ağacı'nın bir sürü yanlış araştırması olduğunu vs. söyledi. Gerçekten de öyle mi? Güvenilir bir kaynak değil mi evrim ağacı?

Bildiğim kadarıyla adam makine mühendisliği okumuş Türkiye'de ve Amerika'ya doktora yapmaya gitmiş. Ben şahsen güveniyorum ki kaynakta veriyor. Evrim ağaci sitesinde profiline bakınca nerede okuduğu yazıyor olması lazim.

Para kazanmak için yapıyorlar diye illa yalan olacak değil.

Geri
Yukarı