Faceit, ESEA sık sorulan sorular

• Konuyu başlatan kt2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 40
  • Görüntüleme 15B

kt2

Kilopat
Makaleler
2
Herkese iyi forumlar. Son maçlarımda fazlasıyla hileyle karşılaştığım için (40 seviyeyi doldurduğum için mi acaba) Faceit veya ESEA üzerinden CS:GO oynamak istiyorum. Ama aklımda birkaç soru var.

-İlk sorum CS:GO rütbemize etkisi olacak mı? Bu servisler üzerinden rekabetçi oynadıkça CS:GO Rekabetçi rütbem değişir mi? Yoksa farklı bir sistem mi işliyor?

-İkinci olarak ve benim için asıl önemli olan konu drop düşmesi meselesi. Matchmaking sonunda standart CS:GO serverlarında olduğu gibi item drop alıyor muyuz?

- Son sorum da serverlar hakkında. 128 tick server benim için aşırı önemli değil, ama olursa iyi olur. Ayrıca, hızı düşük bir paket kullanıyorum (8mbps download/~0.3mbps upload), 128 tick serverin ping üzerinde etkisi olur mu? Official Matchmaking' den FACEIT ve ESEA' ya geçtiğinizde pinginizde değişiklik oldu mu?

Bu arada FACEIT veya ESEA dışında öneriniz olursa onları da düşünebilirim, hangisinin kullanmamın daha iyi olduğunu da belirtirseniz harika olur.

Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

1.Oyundaki normal rankiniza bir etkisi olmuyor, Faceit ve ESEA nin kendi rank sistemi var.
2.Bildigim kadariyla drop olmuyor.
3.ESEA’da Turkiye serveri var 15-20 ping ile oynayabilirsiniz, Faceit’te yok diye biliyorum ama dusuk pingli serverler mevcut.

Bu serverları aynı Steam'in resmi sunucuları gibi düşün. Maçlarda öyle oynanıyor ama en başta bıçak roundu oluyor. Kazanan oynayacağı tarafı seçiyor ve ping üzerinde etkisi olmaz diye biliyorum. Ama pek emin değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. FaceIT ve ESEA da oynamak CSGO rankını etkilemez çünkü Steam sunucularında oynamıyorsun.
  2. Silahları falan atabiliyorsunuz diye biliyorum bende oynamıştım ama tam hatırlamıyorum.
  3. Hiçbir fikrim yok.

40 seviye olduğuna göre seçkin hesap.

Dostumuz seninde görebileceğin şekilde, yaşı küçük.
Ona karşı yorum yaparken daha dikkatli olmalısın.
"40 seviye olduğuna göre seçkin hesap." yerine daha düzgün bir dil kullan.
Kaldı ki, sorunun muhatabı sen değilsin.
Bu tarz tavırlarla ancak böyle yaşı küçüklerin buradan uzaklaşmasını sağlarsın.
Bunu da istemeyiz.
Ne güzel bu genç yaşında buralarda dolanıyor, ona öncü olmalısın.

FaceIT kullanmana gerek yok.Zaten geforce now kullan ping düşer ve hile gelmez

FaceIT oynama sebebi ping değil 128 tick olması ve hilelerden bıktığı için. Geforce Now a hiç gerek yok. Zaten FaceIT in amacı düşük ping ile oynamak değil.
Dostumuz seninde görebileceğin şekilde, yaşı küçük.
Ona karşı yorum yaparken daha dikkatli olmalısın.
"40 seviye olduğuna göre seçkin hesap." yerine daha düzgün bir dil kullan.
Kaldı ki, sorunun muhatabı sen değilsin.
Bu tarz tavırlarla ancak böyle yaşı küçüklerin buradan uzaklaşmasını sağlarsın.
Bunu da istemeyiz.
Ne güzel bu genç yaşında buralarda dolanıyor, ona öncü olmalısın.

Zaten göz ardı edecektim arkadaşı, bu tipler genellikle kanser oluyor.

Oyundaki rankını etkilemez. 64 tickrate ile 128 arasında dağlar kadar fark var. ESEA'da gene olarak İstanbul serveri kullanıldığı için pingin düşük olur. Ama orada da hep Türk'ler ile girmek zorundasın. Yabancı oyuncu çok nadir geliyor. ESEA önermem. ESEA'da da hileler mevcut. Drop olayı yok. Faceit 5vs5 free olarak girersen hata yaparsın. Premium şart.

-CS:GO rütbenize etkisi olmayacak. Faceit ve ESEA'nın kendilerine özgü puanlama sistemleri var siteleri üzerinden. Maç kazandıkça seviyeniz yükseliyor (elo) ve ortalama olarak aynı seviyedeki diğer oyuncularla eşleşiyorsunuz.
-Graffiti ve silah kutusu düşüyordu diye hatırlıyorum, yanlış hatırlıyor olabilirim cs'yi bırakalı uzun zaman oluyor.
-128 Tickrate'de merminizin daha stabil gittiğini tecrübe edersiniz. Ama tickrate'in pinge bir etkisi yoktur. Ping lokasyonla alakalıdır. Yine de faceit ve esea'da daha düşük ms almanız mümkün. Ben faceitte ortalama 45-50 ms ile oynarken mm'de 70'in altını pek görmüyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı