Far Cry 5 İncelemesi

desısrey

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Daha önce 4'üncü oyunu incelemiştim, sıra bunda.

Başlangıç olarak, kötü karakterimiz çok değişmemiş geçen serilere göre. Donuk donuk bakıyor ve yavaş yavaş konuşuyorlar. Burada farklı olarak 3-4 tane bölge var onları almamız ve görevleri yapmamız isteniyor. Oynayacak arkadaşlara tavsiyem Asla yan görev yapmayın! Oyuna ilk başladığımda gayet eğlenceliydi, bölge almak, düşman öldürmek, yan görev yapmak falan ama oyun ilerledikçe sıkmaya başladı. Öncelikle, yolda yürüyorsunuz ya da çatışmanın ortasındasınız diyelim, çat diye bayılıp ana karakterin yanına ışınlanıyorsunuz ben buna sinir oldum. Ana karakterimiz hiçbir şekilde konuşmuyor, kafasını falan sallıyor arada.

Silahlar, yetenekler, harita falan çok güzel olmuş bence. Oyunun sonlarına doğru, kusmak üzereydim çünkü oyun bitmiyor! Tam diyorsun aha bitti burada, hop şunu da yap diyor. Yıllardır Far Cry oynuyorum ve çok sevdiğim bir seridir, ilk defa bana yeter dedirttiler helal olsun. Başta çok zevk alarak oynadığım oyunun, sonlarına doğru bitsin diye dua eder oldum. Sebebini tam anlayamadım, yan görevden midir?

Haritada çok vakit geçirdiğim için sıkkınlık mı gelmesidir emin değilim. Son olarak söyleyeceğim şudur ki benim yaptığım hataya düşmeyin oyundan soğumayın, yan görev yapmayın! Genel olarak oyun idare eder, oynayacak bir şeyin yoksa oynarsın. 3 ve 4'üncü oyuna kıyasla rezaletti benim için, nedenini bilmiyorum ama bir önceki oyunlar çok çok daha iyiydi bence. Far Cry 3 ve 4'ü oynadıysanız bunu oynamanıza çokta gerek yok bence, eğer 6'ncı oyunun incelemeleri, yorumları falan iyiyse direk ona geçiş yapın zaman kaybetmeyin.

Aynı durumu yaşıyorum bende 5'e başladım bitmek üzere ve bitiremiyorum oyun sarmıyor artık harita güzel ilk zamanlar vakit geçirmesi zevkliydi gerçekten ama işte sonlara doğru bıktırdı haftada bir iki görev yapıp çıkıyorum hemen bitsin diye.

Far Cry 3 ve sonrasında 5'i oynamayı düşünüyorum aradaki oyunları oynamama gerek var mı? Bir de Türkçe yama kullandıysanız güvenilirlik açısından hangisini önerirsiniz?

Far Cry 3 ve sonrasında 5'i oynamayı düşünüyorum aradaki oyunları oynamama gerek var mı? Bir de Türkçe yama kullandıysanız güvenilirlik açısından hangisini önerirsiniz?

Bende 3 ve 5'i satın almıştım hangisine başlayayım diye sorduğumda Far Cry'lerin mantıkları aynı yani 5E başlayabilirsin demişlerdi grafikleri daha iyi diye şimdi de 5 biterse 6 ya başlayacaktım ama 5 çok sıktı diye god a başlayacağım. Türkçe yama olarak da rockerdemi kurduydum ben.

5.oyun biraz daha "chill" bir oyun. Görev yap geç mantığı var. Ana karakter konuşmuyor zaten. İndirimde alın derim. Beyzbol sopasıyla düşman öldürmek aşırı zevkli onun haricinde çok bir olayı yok oyunun.

3. oyunun temelleri üzerine kurulu tüm Far Cry'lar. Oynanış olarak pek fark yok. Aralıklarla oynarsanız sıkılmazsınız. Ama biri bitince diğerine geçerseniz inanılmaz bir baygınlık hissi yaşarsınız. 5. oyunu diğer ikisinden hemen sonra oynadıysanız 2 yıl Far Cry'dan uzak durun😀

Far Cry serisinde ana hikâyede bile tekrara sarıyorken yan görevde, tekrara sarmaması imkansız gibi bir şey. Just Cause tarzında bir oyun olduğu söylenebilir çünkü Ubisoft aynı oyunu tekrar tekrar yapa yapa iyice bıkkınlık getirdi.

Merhaba arkadaşlar. Daha önce 4'üncü oyunu incelemiştim, sıra bunda.

Başlangıç olarak, kötü karakterimiz çok değişmemiş geçen serilere göre. Donuk donuk bakıyor ve yavaş yavaş konuşuyorlar. Burada farklı olarak 3-4 tane bölge var onları almamız ve görevleri yapmamız isteniyor. Oynayacak arkadaşlara tavsiyem asla yan görev yapmayın! Oyuna ilk başladığımda gayet eğlenceliydi, bölge almak, düşman öldürmek, yan görev yapmak falan ama oyun ilerledikçe sıkmaya başladı. Öncelikle, yolda yürüyorsunuz ya da çatışmanın ortasındasınız diyelim, çat diye bayılıp ana karakterin yanına ışınlanıyorsunuz ben buna sinir oldum. Ana karakterimiz hiçbir şekilde konuşmuyor, kafasını falan sallıyor arada.

Silahlar, yetenekler, harita falan çok güzel olmuş bence. Oyunun sonlarına doğru, kusmak üzereydim çünkü oyun bitmiyor! Tam diyorsun aha bitti burada, hop şunu da yap diyor. Yıllardır Far Cry oynuyorum ve çok sevdiğim bir seridir, ilk defa bana yeter dedirttiler helal olsun. Başta çok zevk alarak oynadığım oyunun, sonlarına doğru bitsin diye dua eder oldum. Sebebini tam anlayamadım, yan görevden midir?

Haritada çok vakit geçirdiğim için sıkkınlık mı gelmesidir emin değilim. Son olarak söyleyeceğim şudur ki benim yaptığım hataya düşmeyin oyundan soğumayın, yan görev yapmayın! Genel olarak oyun idare eder, oynayacak bir şeyin yoksa oynarsın. 3 ve 4'üncü oyuna kıyasla rezaletti benim için, nedenini bilmiyorum ama bir önceki oyunlar çok çok daha iyiydi bence. Far Cry 3 ve 4'ü oynadıysanız bunu oynamanıza çok da gerek yok bence, eğer 6'ncı oyunun incelemeleri, yorumları falan iyiyse direk ona geçiş yapın zaman kaybetmeyin.

3.oyunun formülünde 5.oyun. Hikayesi ilk başta ilgi çekici olsa da çabuk odağını kaybediyor. Sonrasında ne kötüleri ne de yan karakterleri pek hatırlamıyorsunuz. Oynanış ise klasik FC. Açık dünyada bir dolu etkinlik ve çeşitli silahlarla güzel bir çatışma mekaniği. Adamlar sırf bu yüzden hala deli gibi satıyorlar. Oyuna ilk defa gelen takım arkadaşı mekaniği ise eh seviyesinde. Zekası pek iyi değil ama yanımızda birinin olması yer yer iyi oluyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı