Fatih Wi-Fi ağına bağlanılmıyor

Makaleler
9
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri Ondan Sorulur!
Merhaba arkadaşlar. Sınavlı anadolu lisesine DYK kursu için geldim. Şifre doğru olduğu halde bağlantı reddedildi hatası alıyorum.
Arkadaşlarım şifreyi deftere yazmışlar girdim ancak yine bağlantı reddedildi hatası aldım.
Arkadaşlarım benim için telefonlarından QR kod paylaşarak da şifreyi paylaştılar. Bir kısmı f@tih isimli şifreli SSID'ye bağlı bir kısmı fatih isimli şifresiz SSID'ye bağlı.
İkisini de benim için denediler, kendileri bağlı olduğu ve şifre %100 doğru olduğu halde benim telefonumu ağ reddetti.
Bunun üzerine yine benim için 16 arkadaşım sırayla benim telefonumu ödünç alarak doğru şifreyi benim telefonuma elleriyle girdiler. Hepsi de ağ reddetti hatası aldı.
Şifresiz fatih ve şifreli f@tih Wi-Fi ağına nasıl bağlanabilirim?
Screenshot_2024-01-06-14-07-11-82_8ecb18ff21726a42693957ff5a148085.jpg
Screenshot_2024-01-06-14-07-14-22_8ecb18ff21726a42693957ff5a148085.jpg

Merhaba arkadaşlar. Sınavlı Anadolu lisesine DYK kursu için geldim. Şifre doğru olduğu halde bağlantı reddedildi hatası alıyorum.
Arkadaşlarım şifreyi deftere yazmışlar girdim ancak yine bağlantı reddedildi hatası aldım.
Arkadaşlarım benim için telefonlarından QR kod paylaşarak da şifreyi paylaştılar. Bir kısmı f@tih isimli şifreli SSID'ye bağlı bir kısmı Fatih isimli şifresiz SSID'ye bağlı.
İkisini de benim için denediler, kendileri bağlı olduğu ve şifre %100 doğru olduğu halde benim telefonumu ağ reddetti.
Bunun üzerine yine benim için 16 arkadaşım sırayla benim telefonumu ödünç alarak doğru şifreyi benim telefonuma elleriyle girdiler. Hepsi de ağ reddetti hatası aldı.
Şifresiz Fatih ve şifreli f@tih Wi-Fi ağına nasıl bağlanabilirim?
Eki Görüntüle 2076105Eki Görüntüle 2076106

VPN ile denedin mi?

Merhaba @Hybrit yanıtınız için teşekkür ederim.
Kendi sınavsız lisemde zaten bağlantı reddedildi hatası almadan bağlanıyordum.
Ardından da VPN ile giriyordum.
  • İlçemdeki tek sınavlı anadolu lisesinin Wi-Fi ağına bağlanamadığım için VPN de çalışmıyor.
Sonuç olarak, OpenVPN denedim ancak işe yaramadı.

Merhaba arkadaşlar. Sınavlı anadolu lisesine DYK kursu için geldim. Şifre doğru olduğu halde bağlantı reddedildi hatası alıyorum.
Arkadaşlarım benim için telefonlarından QR kod paylaşarak da şifreyi paylaştılar. Bir kısmı f@tih isimli şifreli SSID'ye bağlı bir kısmı fatih isimli şifresiz SSID'ye bağlı.
Şifresiz fatih ve şifreli f@tih Wi-Fi ağına nasıl bağlanabilirim?
Eki Görüntüle 2076105Eki Görüntüle 2076106
MEB sertifikasını yüklemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde bağlantı sağlanamayacaktır.

Merhaba @Mexy1864 yanıtınız için teşekkür ederim.
2022 yılında aynı telefondan Cloudflare Warp üzerinden trafiği geçirmek bile MEB sertifikasını yüklememe kolaylığını, güvenliğini ve hızını sağlıyordu.
Sınavlı Anadolu Lisesi'nin okul müdürüyle bugün görüştüm. Okullarının bilişim teknolojileri öğretmeni olmadığını belirtti.
Kendi okulumun bilişim öğretmeniyle Pazartesi günü görüşmemi istedi.
Geçen hafta da Sınavlı Anadolu Lisesi müdür başyardımcısı hanımla görüşmüştüm.

Bugün tekrar "fatih" ağına erişim reddedildi hatası alınca ekran resmini aldım. Paylaşıyorum:
Screenshot_2024-01-13-10-35-22-85_8ecb18ff21726a42693957ff5a148085.jpg

Merhaba @Mexy1864 yanıtınız için teşekkür ederim.
2022 yılında aynı telefondan Cloudflare Warp üzerinden trafiği geçirmek bile MEB sertifikasını yüklememe kolaylığını, güvenliğini ve hızını sağlıyordu.
Sınavlı Anadolu Lisesi'nin okul müdürüyle bugün görüştüm. Okullarının bilişim teknolojileri öğretmeni olmadığını belirtti.
Kendi okulumun bilişim öğretmeniyle Pazartesi günü görüşmemi istedi.
Geçen hafta da Sınavlı Anadolu Lisesi müdür başyardımcısı hanımla görüşmüştüm.

Bugün tekrar "fatih" ağına erişim reddedildi hatası alınca ekran resmini aldım. Paylaşıyorum:
Eki Görüntüle 2083593
Sertifikayı cihaza kurmadan bağlantı kurmanız mümkün değil. Telefonunuza verdiğim adresteki rehber aracılığıyla sertifikayı yükleyebilirsiniz. Sorunu büyük ihtimalle çözecektir. Ayrıca belirttiğiniz anadolu lisesinin BT öğretmeni olmasa bile FATİH Projesi'nden sorumlu bir BTR (bilişim teknolojileri rehber) öğretmeni olması gerekiyor normal şartlar altında. Ama anlaşılan görevlendirme yapılmamış Sınavlı Anadolu Lisesi'ne. Siz sertifikayı yükleyin, eğer hâlen sorun devam ediyorsa buraya geri dönüş yapabilirsiniz. Memnuniyetle yardımcı olmaya çalışacağım.

Merhaba @447040 yanıtınız için teşekkür ederim. Rastgele Mac kullan seçeneği var ve seçiliyken resmini paylaştığım hata alınıyor.

Merhaba @Mexy1864 yanıtınız için teşekkür ederim? MEB Sertifikası güvenilir mi? Yüklemek güvenlik açığına neden olur mu?

Merhaba @447040 yanıtınız için teşekkür ederim. Seçili değilken de hata iletisi çıkmıyor ancak yine de ikisine de bağlanmıyor.

Geri
Yukarı