Filistin neden işgal altında?

Adam Arabistan'dan geliyor. İsrail'li, müslüman. Eşide İsrail'li. O da müslüman. Ama müslümanlıkla hiçbir alakasını görmedim.
Bana, "Televizyonda gördüklerin gibi değil" dedi. Ve bunun gibi birçok aile var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

VATAN toprağını satarsan, işte böyle cezalandırılırsın.

İlahi adalet. Sen Müslüman olsan bile Allah elbette hatanın cezasını keser. Filistin zamanında Osmanlıyı sırtından vurmanın bedelini ödüyor.

Yani bütün suç Filistin halkında mı?
Senin büyük dedenin işlediği bir suç yüzünden mağdur olsan, sen mi suçlu oluyorsun?

Ankara Muharebesi sonucu, Osmanlı Devleti uzun süre bekleme dönemimde kaldı. Peki bunun suçu halka mı ait yoksa Yıldırım Beyazıt'a mı?

İsrail hiç var olmamış olsaydı ve Filistin şu anda iyi durumda olsaydı; yine birileri sağı solu başka bir devlete satmaya kalkabilirdi, sonrasında yine aynı sonuçlar meydana gelebilirdi.

Hadi bakalım şu coğrafyanın on yıllardır haline?

Hocam ne varmış coğrafyamızda? Madem coğrafyamız o kadar berbat ne diye ABD, Rusya bilmem ne devleti orada? Eminim o medeniyet (!) Dediğiniz devletler (ABD, Avrupa'lı milletler) olmasaydı coğrafyamız gayet güzel olurdu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ne varmış Coğrafyamızda ? Madem Coğrafyamız o kadar berbat ne diye ABD, Rusya bilmem ne devleti orada ? Eminim o medeniyet (!) dediğiniz devletler (ABD,Avrupalı milletler) olmasaydı Coğrafyamız gayet güzel olurdu.
Doğru diyorsun. Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar!

Yani bütün suç Filistin halkında mı?

Bugün orta doğu kaynayan kazan gibiyse sebebi 100 yıl önce İngilizlerin cetvelle sınırlar çizip suni ülkeler ilan ettiği, başlarına ise keyfe keder bir kaç aileleri seçmesi yüzündendir. Bugün o ailelerin torunları, torun çocukları o oluşturulan suni devletlerin halen başlarındadır. Hiçbiri tam bağımsız olmayan suni devletlerin vatandaşı olmak ise Filistin dahil orta doğu halklarının en büyük cezasıdır.

Hocam ne varmış Coğrafyamızda ? Madem Coğrafyamız o kadar berbat ne diye ABD, Rusya bilmem ne devleti orada ? Eminim o medeniyet (!) dediğiniz devletler (ABD,Avrupalı milletler) olmasaydı Coğrafyamız gayet güzel olurdu.

Nerenden anlamışsın ki? ABD'nin bir yerlerini yalamaktan yalama olmuş devlet büyüklerine söyle bunu.

Ben mi yönetiyorum ülkeyi? Her seferinde ülkemizin asıl düşmanının ABD olduğunu dile getiriyorum. Çünkü cografyamızın berbat olmasının sebebi bir biz, iki abd.

Almışsınız gazınızı reisinizden gidiyorsunuz. Ama siz göreceksiniz ki yolun sonunda onlar kaçacak sizde dımdızlak kalacaksınız bizim ellerimize.

Yeni konular

Geri
Yukarı