İsrail - Filistin Savaşı Hakkında

Birçok etken var hocam. En son Ukrayna - Rusya savaşı çıktığında 3.Dünya Savaşı çıkıyordu. İran'ın tavırları , İsrail'in ilerleme planı , Çin - Rusya faktörü , AB'de ki bazı ülkelerin taraf olmak istememesi , Rusya'da ki Aşkenazların tavırları , 2024 ABD seçimi vs derken birçok etken var.
Citibank İsrail'e acil yardım parası göndermiş Rockfeller'de İsrail'e destek attı. Kısaca 3.Dünya Savaşı'nın çıkacağı belirsiz.

İhtimal varmıdır peki?

Böyle bir senaryoda Türkiye nasıl bir konumda bulunur acaba.. Teşekkürler bilgi için.
Rusya , Ürdün , Çin ve Türkiye gibi ülkeler 1967 sınırını istiyor. Rusya ve Çin İran'ı buna ikna eder. Savaşın uzaması takdirde İsrail yönetimi de masaya oturmak isteyebilir. Yani işin diplomasi de bitmesi olası. Türkiye böyle bir durumda ABD'den ne alabilirim diye bakar , savaş Ortadoğu'da olduğu için Türkiye her 2 taraf içinde bulunmaz bir nimet. Ayrıca Türkiye'nin seçeceği taraf doğrultusunda karşı taraf ile ticareti ağır zarar görebilir. Bunlar masaya yatırılır ve ona göre karar verilir.
Kısaca hangi tarafın teklifi daha avantajlı olursa Türkiye dümeni oraya kırar. Her ne kadar Din Savaş'ı desem de tüm müslüman ülkeler katılmaz.

Arkadaşlar, sanıyorum ki İsrail Suriye'yi vurmaya başladı. Kaynaklar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaşlar, sanıyorum ki İsrail Suriye'yi vurmaya başladı. Kaynaklar:

Daha öncesinde de vuruyordu.

Savaşın faturasını 2-3 ay sonra Rusya-Ukrayna sonrası olduğu gibi bu savaşta görüceğiz. Maddi boyut düşüncem bu. Şu İsrail fan boylarını anlamak anlamsız. Tek yazı yazcıam bu konu hakkında. İsrail o kadar zulüm ederken bu kadar aklınızda kalmıyorda İsrail fanboyları kibar konuşayım ceza yiyorum çünkü. Birisi kalkıp İsrail'e kalkıp kafa tutunca taraf tutcağınızmı aklınıza geliyor. O güne camiler bombalanırken Ronaldo forma vermezken mavi Marmara'da askerimizi vururken neden konuşmuyordunuz. Bir de bizim daha dünkü bebeler büyümüş çıkmış utanmadan balık hafızalı Z kuşakları çıkmış İsrail diyor. En kibar hali buydu. Moderatör ceza yazabilirsin.

Geri
Yukarı