Fitnessa yeni başlayan birisi neler yapmalı?

Split program şöyle Fullbody'de mesela adı üstünde tüm vücudu çalışıyorsun ya her gün, splitte ise kas gruplarını 1 hafta içerisine yayarak çalışıyorsun atıyorum bir gün sırt+biceps diğer gün göğüs+triceps tarzı. Kanal olarak güray aydın abimiz var güzel anlatıyor ben arada ona bakıyorum. Isınmada ben klasik esneme hareketleri yapıyorum o kadar.
Su an ki kiloma ve boyuma göre 1 aylık program önerebilir misin? Yoksa salonda hocalar mi versin öyle daha mi iyi olur? Bir de abi buradan yardımcı olur musun sorduğum sorulara. Hocalar orada beslenme ve antrenman programı verirlerse buradan atayım değerlendirip değiştirir miyiz?

Öncelikle bu iki rehberim tam sana göre. Kilo vermek için definasyon yapmalısın. Yani kastan kaybetmeden yağlarını yakacaksın, ayrıca kontrollü olduğun için sarkma olmayacak.

Kral seni besleyecek bir spor salonu yoktur bence. Sana tavsiyem barfiks tarzı hareketlerde ustalaşman ben zamanında keşke yapsaymışım diyorum.
Calisthenics sporunda bahsediyorsanız kişi için uygun değil. Spor geçmişi yok ve ayrıca aşırı ağır. Destekli barfiks bile çekemeyebilir. Önce kilo verip biraz sporda deneyimlense daha iyi.

Öncelikle bu iki rehberim tam sana göre. Kilo vermek için definasyon yapmalısın. Yani kastan kaybetmeden yağlarını yakacaksın, ayrıca kontrollü olduğun için sarkma olmayacak.

Calisthenics sporunda bahsediyorsanız kişi için uygun değil. Spor geçmişi yok ve ayrıca aşırı ağır. Destekli barfiks bile çekemeyebilir. Önce kilo verip biraz sporda deneyimlense daha iyi.
Yani ilk defa duydum abi definasyon olayını dediğin gibi onu okuyacağım birazdan. Ama salonda bana definasyon yaptırırlar mı ki ilk ay direkt herkese verdikleri gibi program vermezler mi? Beslenme programını nasıl ayarlamam gerekiyor verebileceğin kendinden tavsiyeler nedir abi? Sen mesela nasıl öğrendin kimden yardım aldın veya nereden baktın tarzında onlardan da bahsedebilir misin?

Yani ilk defa duydum abi definasyon olayını dediğin gibi onu okuyacağım birazdan. Ama salonda bana definasyon yaptırırlar mı ki ilk ay direkt herkese verdikleri gibi program vermezler mi? Beslenme programını nasıl ayarlamam gerekiyor verebileceğin kendinden tavsiyeler nedir abi? Sen mesela nasıl öğrendin kimden yardım aldın veya nereden baktın tarzında onlardan da bahsedebilir misin?
Definasyon spor programı değildir beslenmedir. Yeterli derecede kalori açığı yaratırsın ve bu sayede kilo verirsin. Ben araştıra araştıra öğrendim doğru yerden araştırmak çok önemli. Biraz sıkıcı gelebilir ama Serkan Yimsel kesinlikle çok iyidir.

Definasyon spor programı değildir beslenmedir. Yeterli derecede kalori açığı yaratırsın ve bu sayede kilo verirsin. Ben araştıra araştıra öğrendim doğru yerden araştırmak çok önemli. Biraz sıkıcı gelebilir ama Serkan Yimsel kesinlikle çok iyidir.
Abi tüm bu bilgileri Serkan yimselden mi öğrendin? Yani okuduğun öğrendiğin siteleri yazıları gösterebilir misin nereden yaptığını? Bir de tam okudum bitirdim tüm definasyon yazını diğer spora yeni başlayanlar için olanı da sabah okumuştum. Definasyon makalende hepsini gram olarak hesaplamaşsın ben onun gramajını nasıl hesaplayıpta koyacağım yiyeceğim? Sence profesyonel birisinden fitness ile ilgilenen birisinden beslenme programı almak iyi midir kral?

Abi tüm bu bilgileri Serkan Yimsel'den mi öğrendin? Yani okuduğun öğrendiğin siteleri yazıları gösterebilir misin nereden yaptığını? Bir de tam okudum bitirdim tüm definasyon yazını diğer spora yeni başlayanlar için olanı da sabah okumuştum. Definasyon makalende hepsini gram olarak hesaplamaşsın ben onun gramajını nasıl hesaplayıpta koyacağım yiyeceğim? Sence profesyonel birisinden fitness ile ilgilenen birisinden beslenme programı almak iyi midir kral?
Hepsini değil fakat belli bir miktarda önemli bilgiyi kendisinden öğrendim. Gramajını hesaplamak için tartı kullanabilirsin, Fatsecret de çok yardım edecektir hesaplamada. Bence alınır.

Hepsini değil fakat belli bir miktarda önemli bilgiyi kendisinden öğrendim. Gramajını hesaplamak için tartı kullanabilirsin, Fatsecret de çok yardım edecektir hesaplamada. Bence alınır.
Gramajını ölçmek için mi tartı kullanıyoruz nereden alabilirim yani markasını falan söyleyebilir misin? Bir de abi berkay türkkan diye birisini gördüm online koçluk veriyormuş etkisi olur mu bana sence?

Gramajını ölçmek için mi tartı kullanıyoruz nereden alabilirim yani markasını falan söyleyebilir misin? Bir de abi Berkay Türkkan diye birisini gördüm online koçluk veriyormuş etkisi olur mu bana sence?
Berkay Türkkan en iyilerden birisidir. Herhangi kaliteli tartı alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı