Forumda neden mesaj sayısı yükseltiyorlar?

alitility

Hectopat
Makaleler
13
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, MSİ B550 GAMİNG PLUS, XPG 3200 MHZ 8+8 16 GB, SAPPHİRE PULSE RX 580 4G, CORSAİR VS550, GAMEBOOSTER GB-G1956BW, WDC SN530 256G NVME, X2 JD 120
Benim bilmediğim ekstra bir para ödülü falan mı var? Kim oldukları çok ortada tüm konulara damlayıp gereksiz fikirlerini yazıyorlar birçoğu konudan bağımsız, mesaj sayısı yüksek olunca ne oluyor?

Belli bir mesaj sayısına ulaşınca ödül puanları veriliyor, ödül puanları artınca da rütbe yükseliyor. Ondandır herhalde.

Forumun amacı zaten insanların fikirlerini paylaşmasıdır hocam. Size uymaması ya da sizin için saçma olması fikirlerin saçma olduğu anlamına gelmiyor. Forum yönetimi zaten konuyla alakasız yorumlar konusunda bayağı dikkatli, şikayet ederseniz gerçekten alakasız mesaj yazanlar ceza alır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yılların geleneği diyebiliriz aslında. Eskiden forumda alınan emojilerin sayısı da gözükürdü. Daha çok mesajlı ve daha fazla beğeni sayısına sahip kişilere daha bilgiliymiş gibi davranılırdı, onların dedikleri genellikle doğru kabul edilirdi, daha önem verilirdi, bir nevi ayrımcılıktı diyebilirim.

Döneminde bir grup beğeni kasmaya başladı. İletişim kuruyorlar, bir kişi mesaj atınca diğerleri de onu beğeniyordu. 20'li beğeni sayıları vardı yani normal mesajlarda.

Tabii bu grup patladı. Beğeni sayısı kaldırıldı, özel iletişim adresi vermek yasaklandı (bu daha önce de olmuş olabilir, tam emin değilim).

İşte günümüzde de sırf mesaj kasmaya çalışan kişiler devam ediyor. Bunlar için konu dışına yazılan mesajlar genel mesaj sayısını etkilemeyecek hale getirildi fakat hala kasmaya çabalayanlar var.

Sadece bunda değil, forumun kalitesinde de bir değişiklik var. En basiti, yazım kurallarına uymayan kişi sayısı çok fazla arttı. Eskiden nokta koymadık ban yedik geyikleri olurdu, şimdi daha yazım denetimine basmadan yarım yamalak mesajları gönderenler var, kim bilir onlara ne oluyor.

Her neyse, sadede gelecek olursak forum kitlesindeki değişiklik büyük bir etken. Yapanların amacı nedir, kim bilir, büyük ihtimalle bir başarı elde etmektir, her ne kadar bir forumdaki bir dijital sayıdan ibaret olsa da.

Burada zaman geçirmek gerçekten bilen bilir bir zaman sonra bağımlılık oluyor. Öyle kendiliğinden artıyor. Konu Dışı mesajları da sayarsak 6 bin mesajım var. Şahsen foruma başlamadan önceki bilgi seviyem ile şimdiki arası bayağı fark var.
Bir konuda birine yardım edip teşekkürler hocam mesajını görmek de yetiyor mutlu etmek için :D

Eskiden kasmak eğlenceliydi. 2021 yazından sonra forum berbat bir hale geldi şahsen. Bilgisayar konularına ikide bir aynı sistem copy paste atılıyor.

Şu parça neden bu parçadan daha iyi desen eskiden donanım özelliklerine kadar sayıliyordu. @kino hocam hatırlıyordur. Atıyorum bu anakart bundan neden daha iyi denildiğinde işte soğutması, şu SSD slotunun şeyi daha iyi vb vb. Artık sadece copy paste atılıyor.

Maalesef eski kitle yok. Teknik destekte kıl sorunlara neredeyse hiç yardım gösterilmiyor. Eskiden öyle değildi. Hala kasan varsa neyi eğlenceli şüpheliyim açıkçası.

Eskiden kasmak eğlenceliydi. 2021 yazından sonra forum berbat bir hale geldi şahsen. Bilgisayar konularına ikide bir aynı sistem copy paste atılıyor.

Şu parça neden bu parçadan daha iyi desen eskiden donanım özelliklerine kadar sayıliyordu. @kino hocam hatırlıyordur. Atıyorum bu anakart bundan neden daha iyi denildiğinde işte soğutması, şu SSD slotunun şeyi daha iyi vb vb. Artık sadece copy paste atılıyor.

Maalesef eski kitle yok. Teknik destekte kıl sorunlara neredeyse hiç yardım gösterilmiyor. Eskiden öyle değildi. Hala kasan varsa neyi eğlenceli şüpheliyim açıkçası.

Bilgi konusunda evet yeni nesil kardeşlerim sadece i9 işlemcilere yardım etmeyi biliyor.

Donanımhaberde ben aynısını yaptım her konuya gelir yazardım mesaj sayım 1000 olsun diye uğraşmıştım. Orada rütbe sistemi vardı general olmak için uğraşıyordum diye hatırlıyorum. Burada öyle bir amaç ile yazmıyorum bazen başım ağrıyor yoruluyorum insanlar ne yazmış diye bakıyorum hoşuma giderse konu mesaj atıyorum.

Fakat Battlefield serisini biliyorsunuzdur orada level atladıkça yeni silahlar ve eklentiler açılıyordu o insanları bağımlı yapıyor o özellik yüzünden insanlar daha fazla oynamış. Aynısı burası içinde geçerli olabilir oradaki sayının artması insanların hoşuna gidiyor olabilir.

Aslında belli bir amacı yok. Anlamsız yere mesaj sayısını yükseltmeye çalışanlar illaki sinir bozucu oluyor da herkes bilgisi doğrultusunda yardım eder, böyle böyle forumlarda bilgi birikir ve forum kültürü de dediğimiz budur. Haftalar, aylar belki de yıllar geçtikten sonra birisi gelip o bilgiyle sorununu çözer ve bilgiyi veren kişiye de teşekkürünü edip gider. Forum kültürü dediğimiz olay tamamıyla budur. Gönüllülük esasına dayalıdır ve yardım eden üyeler bir teşekkür dışında bir karşılık beklemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı