FPS Oyunlarda Ekipmanların Önemi ?

• Konuyu başlatan i_am_minigun
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 11B
Profesyonel bir FPS oyuncusuyum. Size şöyle söyleyeyim. Sadece savaş temalı FPS oyunları için konuşuyorum, ekipmanlar kişisel başarınızın yaklaşık %50'sini kapsar. Profesyonel kariyerime başlamadan önce A4 Tech X7 mouse kullanıyordum. Daha sonra elime güzel miktarda para geçti ve Rival Fnatic Edition faresini aldım. Farenin saniyedeki hızlanması 50G. A4 Tech'in 20G idi. Oynadığım oyun Point Blank ve şöyle söyleyeyim bunu sakın yanlış anlamayın reflekslerime çok güvenirim ama ben hayatımda bu kadar seri HS attığımı hatırlamıyorum. Gerçekten bu hissi size yaşatır hatta yalan atıyormuşsunuz hissi uyandırır. Mousepad de çok önemli bir etken. Fareyi bir koldan birde bilekten oynayanlar vardır bilek oynayanlar yüksek DPI'da orta derecede bir mousepad ile oynar ama koldan oynayanlar fareyi hızlıca kilitleyemeyecekleri için DPI düşük tutup geniş mousepad kullanırlar. Burda pahalı farelerin önemi büyük çünkü kalitesiz mouselarda fareyi yukarı kaldırıp pade indirdiğinizde imleç titrer ve yer değiştirirdi şimdiki mouselar bu sorunu ortadan kaldırdı. Steelseries, Zowie, Razer en çok tercih edilen ürünler. Bu ürünleri neredeyse her profesyonel oyuncu kullanıyorsa mantıksal olarak düşünürsek boşa masraf değil.
Battlefield 4 de 20.000 kill yaptım ve mouse iyi değildi ve ayrıca mouse pad de yoktu , ayrıca zoweie fk1 nasıl bir mouse ?

Battlefield 4 de 20.000 kill yaptım ve mouse iyi değildi ve ayrıca mouse pad de yoktu , ayrıca zoweie fk1 nasıl bir mouse ?
Anlatmak istediğim şu; beceri doğuştan gelen bir şey ama beceriyi geliştirmek mümkün bir şey. Reflekslerinizden mouse hızlı değil diye tam olarak yararlanamayabilirsiniz veya doğru DPI ayarını seçtiğiniz zaman daha fazla kill alacaksınız belki... Uzun süredir FPS oyunlarıyla meşgulüm mousepadi olmayan bir oyuncu kesinlikle reflekslerinden tam olarak yararlanamaz. Hele ki steelseries mousepadlerini denememiş oyuncular :) Bahsettiğiniz mouse hakkında pek bilgim yok ancak bu zaten önemli değil mouse alacaksanız ilk önce denemeniz elinize oturup oturmadığı, tutuş şeklinize uyup uymadığına bakmanız lazım. Tabiiki bunları sadece e-spor dalında gelişmek ve profesyonel kariyer düşününler için söylüyorum. Normal bir oyuncuysanız işler değişir.

Normal bir insanda tepki verme süresü 0.6-0.3 arasındadır ama spocularda 0.2 ye kadar düşer şimdi bu insanın tepki verme süresi bide sen bu oyunları internet üzerinden oynuyacaksın onunda çok küçükte olsa bir gecikme süresi var artı olarak bilgisayarının da bir gecikme süresi var buda küçükte olsa profesyonel oyuncularda çok önemli. Mesela örnek olarak bir oyuncu acayip sağlam bir donanıma sahip ve diğeride normal bir siteme sağip ikisininde yetnekleri aynı diyelim ve ikiside aynı anda birbirine ateş ettiler ama bundan sonrası donanımlar savaşı :ROFL: ve donanımı iyi olan eleman 0.1 saniyelik bir süre belkide daha az bir süre ile karşıdaki elemanı öldürdü ve yarışmayı kazandı ama burdaki en önemli şey oyuncu donanım istediğin kadar iyi olsun bu oyuncunun artısıdır ama onu ilah yapmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı