FreeBuds 5I vs Buds 2

En doğalı bu zaten, benim düşüncem eğer ki telefonu S21 ve üst model ise Buds 2 alması daha iyi diye düşünüyorum. Ekosistem olarak daha verimli çalışacağını düşünüyorum.
Telefonum S20FE ama yine de iyi uyumla çalışır diye düşünüyorum. Buds 2 kulağa nasıl oturuyor hocam? Yürürken düşecekmiş hissiyatı oluşuyor mu?

Telefonum S20FE ama yine de iyi uyumla çalışır diye düşünüyorum. Buds 2 kulağa nasıl oturuyor hocam? Yürürken düşecekmiş hissiyatı oluşuyor mu?
İlk açılışta cihazın içerisinde %15-20 arasında bir şarj ile geliyor. Kulaklıkların kutusunu açar açmaz telefon kulaklığı algılıyor ve gerekli uygulamaları yüklüyor. Size uygulamada kulağa nasıl takacağınızı gösteriyor. Gösterdiği şekilde takarsanız tam verim alırsınız, ANC daha verimli çalışır.

Sabahları Buds 2 ile koşuya gidiyorum. Şuana kadar herhangi bir düşme yaşamadım, kulağıma yapışıyor desem yeridir.

@Nochend eğer ki Buds 2 alma gibi bir düşünceniz varsa bilindik bir yerden almanızı tavsiye ederim. Bu şey demek değil işte Amazon'dan alıcam ama satıcı XXXX. XXXX firması size sahte/replika bir kulaklık gönderebilir. Bu yüzden 2-3 lira daha fazla ödeyip bilindik ve size sorun yaratmayacak bir yerden almanızı tavsiye ederim.

Buds 2'nin replikasını satan o kadar çok kişi var ki anlatamam.

Mesela
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu kişi replika Buds 2 satıyor ya da kullanıyor. Kullanıyorsa bile replika kullandığından haberi bile yok.

Üstünde Samsung Türkiye garantili etiketi yok. Kulaklıklarının kutusunun içerisinde Sound by AKG yazısı yok. Kutunun arkasına 2 defa aynı içerikleri yazmışlar. Böyle durumları dikkat etmekte fayda var.

Değişim sayfasında size ekranın kırık olup olmadığını soruyorlar, ona göre bir fiyat sunuyorlar. Eğer de size uygunsa değişim sağlıyorsunuz.

Size tavsiyem İstanbul'da yaşıyorsanız veyahut orada yaşamıyorsanız gitme imkanınız varsa Samsung'a kendiniz gidip cihazı göstermeniz. Bu sayede daha net bir fiyat verebilirler.
İzmit'te yaşıyorum hocam, burada birçok Samsung yetkili bayisi var. Yine de İstanbul'a gitmemi önerir misiniz?

İlk açılışta cihazın içerisinde %15-20 arasında bir şarj ile geliyor. Kulaklıkların kutusunu açar açmaz telefon kulaklığı algılıyor ve gerekli uygulamaları yüklüyor. Size uygulamada kulağa nasıl takacağınızı gösteriyor. Gösterdiği şekilde takarsanız tam verim alırsınız, ANC daha verimli çalışır.

Sabahları Buds 2 ile koşuya gidiyorum. Şuana kadar herhangi bir düşme yaşamadım, kulağıma yapışıyor desem yeridir.

@Nochend eğer ki Buds 2 alma gibi bir düşünceniz varsa bilindik bir yerden almanızı tavsiye ederim. Bu şey demek değil işte Amazon'dan alıcam ama satıcı XXXX. XXXX firması size sahte/replika bir kulaklık gönderebilir. Bu yüzden 2-3 lira daha fazla ödeyip bilindik ve size sorun yaratmayacak bir yerden almanızı tavsiye ederim.

Buds 2'nin replikasını satan o kadar çok kişi var ki anlatamam.

Mesela
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu kişi replika Buds 2 satıyor ya da kullanıyor. Kullanıyorsa bile replika kullandığından haberi bile yok.

Üstünde Samsung Türkiye garantili etiketi yok. Kulaklıklarının kutusunun içerisinde Sound by AKG yazısı yok. Kutunun arkasına 2 defa aynı içerikleri yazmışlar. Böyle durumları dikkat etmekte fayda var.
Ses yüksekliği sizce nasıl son ses açmanız gerekiyor mu sürekli? Bir de hangi rengini kullanıyorsunuz hocam ben beyaz düşünüyorum ama siyahı da güzel duruyor

İzmit'te yaşıyorum hocam, burada birçok Samsung yetkili bayisi var. Yine de İstanbul'a gitmemi önerir misiniz?
Değişim için İstanbul'a kargolamanızı istiyorlar. Daha önce S23 ile değişim işlemi için konuşmuştum.

Ses yüksekliği sizce nasıl son ses açmanız gerekiyor mu sürekli? Bir de hangi rengini kullanıyorsunuz hocam ben beyaz düşünüyorum ama siyahı da güzel duruyor
Ben Zeytin Yeşilini kullanıyorum, Samsung bir cihazda ses seviyesi daha dengeli ve ortalamanın bir tık üstü denebilir. Cihazdan cihaza ses performansı değişebilir. Bu yüzden tam olarak bir şey söylemem doğru değil.

Ama bahsettiğim gibi S21 ve üstü cihazlarda ses seviyesi ortalamadan daha yüksek geliyor. Oyun modu, Dolby Atmos, 360 Ses modları sadece Samsung cihazlarda çalışıyor.

Kendilerine İstanbul'a geldiğim zaman değişim sağlatsam olur mu dediğimde tabii ofisimize gelebilirsiniz demişlerdi.

Eğer ki PUBG gibi oyunları oynuyorsanız Oyun modunu açtığınız zaman ses gecikmesi 250-260ms'ten 160-180ms'e kadar düşüyor. Oyun modunu son güncellemeyle beraber getirmiş olmaları lazım.

Değişim için İstanbul'a kargolamanızı istiyorlar. Daha önce S23 ile değişim işlemi için konuşmuştum.

Ben Zeytin Yeşilini kullanıyorum, Samsung bir cihazda ses seviyesi daha dengeli ve ortalamanın bir tık üstü denebilir. Cihazdan cihaza ses performansı değişebilir. Bu yüzden tam olarak bir şey söylemem doğru değil.

Ama bahsettiğim gibi S21 ve üstü cihazlarda ses seviyesi ortalamadan daha yüksek geliyor. Oyun modu, Dolby Atmos, 360 Ses modları sadece Samsung cihazlarda çalışıyor.

Kendilerine İstanbul'a geldiğim zaman değişim sağlatsam olur mu dediğimde tabii ofisimize gelebilirsiniz demişlerdi.

Eğer ki PUBG gibi oyunları oynuyorsanız Oyun modunu açtığınız zaman ses gecikmesi 250-260ms'ten 160-180ms'e kadar düşüyor. Oyun modunu son güncellemeyle beraber getirmiş olmaları lazım.
O zaman bir nevi şart gibi duruyor hocam. Gezme mahiyetinde gider gelirim, bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

O zaman bir nevi şart gibi duruyor hocam. Gezme mahiyetinde gider gelirim, bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. :)

@Nochend ha bu arada şunu söyleyeyim. Buds 2'nin Windows desteği ve uygulaması mevcut. Aynı ayarları Windows uygulaması üzerinden yönetebiliyorsunuz. Bildiğiniz mobil uygulamayı Windows'a uyarlamışlar. Eğer ki Windows bir bilgisayarınız varsa.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. :)

@Nochend ha bu arada şunu söyleyeyim. Buds 2'nin Windows desteği ve uygulaması mevcut. Aynı ayarları Windows uygulaması üzerinden yönetebiliyorsunuz. Bildiğiniz mobil uygulamayı Windows'a uyarlamışlar. Eğer ki Windows bir bilgisayarınız varsa.
Teşekkürler hocam bilgisayarda da uygulaması olması iyi olmuş. Şimdi gördüm de Buds FE diye yeni bir model çıkmış neredeyse Buds 2 fiyatında. Hangisini almak daha mantıklı olur?

Teşekkürler hocam bilgisayarda da uygulaması olması iyi olmuş. Şimdi gördüm de Buds FE diye yeni bir model çıkmış neredeyse Buds 2 fiyatında. Hangisini almak daha mantıklı olur?
Buds FE'nin bir kaç özelliği eksik diye biliyorum. Maalesef daha deneme fırsatım olmadı. Ama bu fiyat bandında Buds 2 almanız özellik açısından daha dolu dolu gibi duruyor.

Merhabalar
mi9t telefon kullanıyordum. Huawei freebuds 5i ile birlikte 3 ay deneyimim oldu.
Huawei'yi seçme nedenlerim
-Kulak içine giren silikon yapının eğri olmasıydı. (Çünkü diğer kulaklıklar bende kulak ağrısı yapıyor.)
- Ortam sesini de kulağınıza ileten bir teknolojiye sahip ama en önemlisi her iki kulaklıkta da ayrı ayrı bu teknolojinin kullanılabiliyor olması.(Ben çoğunlukla ingilizce metin dinlemesi yapıyorum evde işde otobüsde, yanımda çocuğum olsa da ortamdan kopmadan dinleme yaptırıyor.)
- Ortam sesini geçirdiği için kulaktaki doygunluk hissini (doygunluk hissi bende ağrı yapıyor) bitiriyor.
- Film vs. izlerken modlar arası geçişin kulaklık üzerinden yapılıyor olması. (sık sık kullandığım bir özellik sporda vs. tam odaklanmak istediğim zamanlarda )
- Kulaklıkta parmağınızı hareket ettirdiğinizde ses ayarının yapılabiliyor olması. (Bisiklete binerken, spordayken gerçekten çok rahatlatıyor, ses ayarları için telefona bakmak zorunda kalmıyorsunuz)
- Ve tabi type-c olması
-apple, android ve windows'da kendi uygulamasının çalışıyor olması. (Nitekim özelleştirirken faydalı)

Yakın zamanda samsung bir telefona geçtim ve yanında Galaxy Buds2 2 geldi.
Gelmişken test etmek istedim. 2-3 gün testleri yaptım. Huawei freebuds 5i'yi kullandığım gibi aynı koşullarda kullandım.
- Kablosuz şarj olayı iyi bence evde arabada öyle bir sisteminiz varsa kolaylık olur
- Kulakta oturduğu zaman neredeyse hiç düşmüyor. (ilk başlarda mantığı anlamanız zor)
- Telefon ile aynı ekosistemde olması nedeniyle daha iyi özelleştirilebiliyor.

Beni düşündüren farklara gelecek olursam;
- Samsung'da ortam sesini geçirmesi için 2 kulaklığında takılı olması gerekiyor ben genelde tek kulaklık takılı bir şekilde kullandığım için benim huawei daha avantajlı (tek kulaklıkta da ortam sesini geçirme özelliği aktif)
Huawei de kulaklık başına 2 mikrofon samsungda 5 mikrofon var o yüzden samsung'un ortam sesi iletimi kesinlikle daha gerçekçi bu durum huaweide biraz yapay kalıyor. yinede tek kulaklık kullanılacaksa sorun teşkil etmiyor.
-Samsung ne kadar çıkıntısız dursada kulak içinde bir ağırlık hissi veriyor
-Samsung'da kablosuz şarj var huaweide yok.
-Galaxy BUds2 Apple store da uygulaması olmadığı için özelleştirme şansınız olmuyor. Yani samsung kullanıyorsanız evet samsungda daha güzel çalışıyor.

Mikrofon ve ses kalitesi birbirine çok yakın samsung 5 mikrofon ile konuşmalarda daha etkili ortam sesini filtreleme gücü daha etkin. Yazdıklarım haricinde gözüme çarpan beni etkileyen birşey olmadı. Testlerim devam ediyor. 2 ürün bende olmasına rağmen bende kullanımda kararsızlıklar yaşıyorum. Teknik bilgilerde yanlışım varsa affola, yazdıklarım kanun değil linçlemeyin:)

Bende net karar veremedim açıkcası

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı