Gelmiş geçmiş en iyi 3 saldırı komutanı kimdir?

Ahameniş hocam. ''Aha Demiş'' diye görünce bi an noluyor dedim.
Burda ''komutan'' dediğiniz için siyasi figürleri hesaba katmıyorum. ( Timur , FSM ve B.İskender gibi kişileri hesaba katmıyorum.)

1-) Halid bin Velid ( Araplar gibi savaşa becerisi üst derece olmayan bir millet ile çok iş başardı. )

2-) Subutay ( Doğu - Orta Avrupa'dan Asya'ya kadar farklı coğrafyalarda büyük işler başarmakla beraber bazı kaynaklara göre tarihin en çok toprak fetheden komutanı olarak da geçer.

3-) Yi Sun Sin ( Hep karacı koydum bir tane de denizci koymak istedim.12 gemisi ile 130 civarı japon gemisini tabiri caizse ''bellemiştir.'' Kral'a yazdığı mektupta ki bu sözlerini de unutmamak lazım. )

''Sevgili Majesteleri, bu vasalın hala daha 12 sağlam gemisi vardır. Emin olun ki yaşadığım süre boyunca düşman bize bakmaya cesaret edemeyecektir.''

Ahameniş hocam. ''Aha Demiş'' diye görünce bi an noluyor dedim.
Otomatik yazı denetiminden düzeltince öyle olmuş maalesef.

Burda ''komutan'' dediğiniz için siyasi figürleri hesaba katmıyorum. ( Timur , FSM ve B.İskender gibi kişileri hesaba katmıyorum.)

Ben komutan diyince Timur Fatih gibi liderleride sayarım sonuçta orduyu komuta ediyorlar.

2-) Subutay ( Doğu - Orta Avrupa'dan Asya'ya kadar farklı coğrafyalarda büyük işler başarmakla beraber bazı kaynaklara göre tarihin en çok toprak fetheden komutanı olarak da geçer.
Adam kışın rus ruslarla savaşıp yeniyor o kadar başarılı, ve baya iyi bir general.

Sadece savaş olarak bakarsak eğer Hitler, Cengiz, Beyazıd veya Kanuni derdim ben. Mete de olur.

Sadece savaş olarak bakarsak eğer Hitler, Cengiz, Beyazıd veya Kanuni derdim ben. Mete de olur.

Napolyonu da hiç sevmem.

Niye güldünüz? Bence gayette başarılı bir devlet adamı. Zalim olması onu başarısız yapmaz. 1. Dünya Savaşı'nın ardından adamın kendi ülkesinde kalkındırdığı ekonomiyi, dünya tarihinde kimin eline verirsen ver yapamaz. Sen komutanı böyle düşünüyorsun diye böyle yazdım. Ha eğer saldırı diyorsan da tartışılmaz bir komutandır zaten(benim için).

Hitler başarılıydı dediğim için tarihi sosyal medyadan mı öğrenmiş oluyorum :D? Tamamdır.
Hitler'in generalleri o kadar yetenekli olmasaydı Hitler diyecek miydin acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı