Gentoo 11 sürümünden yükseltme nasıl yapılır?

404631

Hectopat
Makaleler
1
Kaynaktan derlemek biraz zor geldiği için 11.0 Live CD sürümü ile kurmayı düşünüyorum. Ama kurduktan sonra son sürüme güncelleyebilir miyim? Nasıl yaparım?

Rolling bir sisteme 10 yil arayla guncelleme yapabilecegini sanmiyorum. Zaten kuramazsin, kurulum oyle islemiyor.
Bunun gibi hocam kurulum. Keşke güncelleyebilsem. Az önce sanal makineye denedim en son sürümü. Baya bi ilerlemiştim. Takıldım.
gentoo-2005.1.png

Ama hocam arayüzü var ve anlaşılır sonuçta. Komut satırı kullanarak biraz daha karmaşık.

Anladim ne demek istedigini bir yerlerde yeni bir proje vardi bulabilirsem atayim. Baktim da o da taa 2017'den kalmis Gentoo bu sekilde kurulacak bir sistem degil. El kitabinda anlatildigi gibi kurman gerekli.

El kitabı çok karışık terimler içeriyor. Şu söyleyse şu söyle şeklinde. Olmazsa bir kaç gün full uğraşırım ama kuracağım ben bunu.
Çok teşekkürler bu arada 😍
@gen2
Hocam bu arada biraz konu dışı olacak ama Gentoo kullanıyorsanız bir ekran görüntüsü atabilir misiniz? İnternette çok screenshot göremedim.

Son düzenleme:
El kitabı çok karışık terimler içeriyor. Şu söyleyse şu söyle şeklinde. Olmazsa bir kaç gün full uğraşırım ama kuracağım ben bunu.
Çok teşekkürler bu arada 😍
@gen2
Hocam bu arada biraz konu dışı olacak ama Gentoo kullanıyorsanız bir ekran görüntüsü atabilir misiniz? İnternette çok screenshot göremedim.
Atayim atmasina da, siradan bir Linux dagitimi iste.

Screenshot from 2021-12-16 00-35-17.png

Yeni konular

Geri
Yukarı