Gentoo Linux Kernel Konfigrasyonu Nasıl Yapılır?

404631

Hectopat
Makaleler
1
Şu an kernel Config dosyasına geldim. Burada General setup gibi seçenekler var. Ne yapmalıyım?
@gen2 hocam, yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
IMG_20211217_233011.jpg

Oldu tamam.

Hocam direkt systemd sildim sadece problem olur mu şuan indiriyor.
Bye bye Windows merhaba Gentooooooo. 🥳
Hocam en azından öğrendim kurmayı artık kendi başıma kurabilirim. Kendimi Linux'da geliştirmeliyim. Zordan başlamak her zaman iyidir.

Son düzenleme:
Hocam direkt systemd sildim sadece problem olur mu şuan indiriyor.
Bye bye Windows merhaba Gentooooooo. 🥳
Hocam en azından öğrendim kurmayı artık kendi başıma kurabilirim. Kendimi Linux'da geliştirmeliyim. Zordan başlamak her zaman iyidir.
SystemD sildim derken? USE flag'den mi sildin? O zaman EloginD kullaniyor galiba. Bir sorun olursa USE flag degistirir tekrar derleriz en kotu :) Sadece vakit kaybederiz ama bir sorun olacagini sanmiyorum. Attigim komutlari takip et onceki sayfalardaki. Gentoo Wiki'sinden alip yaziyorum zaten sen de bakabilirsin istedigin gibi.

Tamam. Zaten 619 bileşenden 128'i yüklendi.
Artık Windows geçmem hiç galiba. Hocam bir de bu sistemin görüntüsünü usb belleğe falan aktarıp çökmelerde kullanabiliyor muyuz?

This is achieved through elogind; non-[B]systemd[/B] [B]GNOME[/B] profiles (i.e. those with [B]'gnome'[/B], but not [B]'systemd'[/B], in their name) set the elogind [B]USE[/B] [B]flag[/B] so that packages pull sys-auth/elogind as a dependency instead of sys-apps/[B]systemd[/B]. Some [B]GNOME[/B] packages, though, still unconditonally pull sys-apps/[B]systemd[/B], and are explictly listed above. diyor. Yani Exactly One Of dedigi icin zaten direkt elogind ile kurmustur. O zaman endiselenmelik bir sey yok. 619 bilesen, ev isiniyor mu bari sayesinde :D
Artık Windows geçmem hiç galiba. Hocam bir de bu sistemin görüntüsünü usb belleğe falan aktarıp çökmelerde kullanabiliyor muyuz?
Cokmelerde degil de mesela Kernel'i bozarsan icin rahat olsun GRUB'dan Advanced kismindan onceki bir Kernel'i secersin oyle halledersin. En kotu Recovery modda acip onemli dosyalarini kurtarirsin. Bir kere kurdun artik daha kolay kurarsin oncekilere nazaran.

Yeni konular

Geri
Yukarı