Glocalzone nedir?

Emil Breivik

Kilopat
Daha fazla  
Telefon fiyatları Türkiye'de sürekli olarak arttığı için artık yurt dışından almaya odaklandım. Sonrasında bu uygulamayı gördüm, yurt dışından daha uyguna telefon vs. alabiliyormuşsunuz. Sanırım yurt dışında olan birine sipariş veriyoruz ve o kişi de bize gelirken istediğimiz şeyleri belirli bir komisyon karşılığında getiriyormuş. Daha öncesinde bunu kullanan veya bilen var mı, güvenilir bir şey midir bu?

Örnek Telefon Fiyatları;

Glocalzone Apple TR

iPhone 12 (64 GB) ; 12.500 TL 26.999 TL
iPhone 13 (128 GB) ; 13.900 TL 29.999 TL
iPhone 14 (128 GB) ; 15.900 TL 35.999 TL

Böyle yerlere inanmayın daha geçen kendi telefoncuma sordum bu fiyatların altında yurt dışı telefonlar sundu bu sebeple yaşadığınız şehirde çarşı gibi yerleri gezip en azından muhattabınızın kim olduğunu bilerek almanız daha mantıklı olacaktır.
Ayrıca verdiği fiyatlar berbat.

Böyle yerlere inanmayın daha geçen kendi telefoncuma sordum bu fiyatların altında yurt dışı telefonlar sundu bu sebeple yaşadığınız şehirde çarşı gibi yerleri gezip en azından muhattabınızın kim olduğunu bilerek almanız daha mantıklı olacaktır.
Ayrıca verdiği fiyatlar berbat.

Bu fiyatların altında nasıl fiyat sunabilir ki, zaten bu fiyatlar en uygunu değil mi almak isteyen için?

Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 8 ürün getirttim, 6 üründe başkaları için getirdim.
Mantık şöyle; 3 e ayırarak anlatmaya çalışacağım yani Alıcı, Getiren ve Glocalzone şeklinde.

Alıcı kısmı; Siz mesela uygulamada gördüğünüz fiyatlar net fiyatlar değil. Amazon, Ebay gibi yerlerden aldığı fiyatlar. Seçtiğinizde fiyat komisyon vs bir miktar daha artacaktır. Zaten kullanım yapacaksanız oradan değil direk ürün sitelerindeki linki kullanın derim. Mesela Apple USA resmi web sitesinden direk link gibi.

Getiren kısmı; Diyelim Amerika'ya gideceksiniz, programa giriyorsunuz mesela 26 Mayıs gidiş 29 Mayıs geliş. Nakit olarak 500-1500usd arası alışveriş yapabilirim diye. O fiyat aralığında ürün denk gelirse kabul ederek ürünü alıyorsunuz.

Glocalzone; Uygulama bu tip alışverişlerden aldığı komisyonla geçiniyor.

Ödeme kısmı; Alıcı ödeme yaptığında para getirene yatmıyor, başta belirttiğim gibi getiren kendi parasıyla alıyor ürünü. Size teslim ettiğinde (ki elden tercih ettim hep), iki tarafta uygulamadan "Teslim ettim" "Teslim aldım" seçtiğinde para getirenin hesabına iletiliyor.

Tekrar işleyişi örnek vermek gerekirse; Ben amazon.com adresinde 399 usd olan bir ürünü almaya karar verdim. Uygulamaya giriyorum amazon linkini yapıştırıp ülkeleri seçiyorum. Getiren komisyonu ve uygulama komisyonuyla birlikte atıyorum 455usd ödemem gerçekleşti. Ürün getirecek olan uygun kriterdeki kişiler benim ilanı gördü kabul etti, gitti kendi parasıyla satın aldı. Türkiye dönüşünde biz buluştuk, ürünü teslim aldım ve uygulamadan onayladım. Kendiside teslim ettiğini onayladı. Uygulama komisyonu olmayan kısım + ürün ücreti getirenin hesabına yattı. Bu kadar.

Bu tip getiren kişilerde çok düzgün kişiler oluyor genelde. Çoğuyla halen görüşmekteyim.

Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 8 ürün getirttim, 6 üründe başkaları için getirdim.
Mantık şöyle; 3'e ayırarak anlatmaya çalışacağım yani alıcı, getiren ve glocalzone şeklinde.

Alıcı kısmı; siz mesela uygulamada gördüğünüz fiyatlar net fiyatlar değil. Amazon, eBay gibi yerlerden aldığı fiyatlar. Seçtiğinizde fiyat komisyon vs bir miktar daha artacaktır. Zaten kullanım yapacaksanız oradan değil direk ürün sitelerindeki linki kullanın derim. Mesela Apple USA resmi web sitesinden direk link gibi.

Getiren kısmı; diyelim Amerika'ya gideceksiniz, programa giriyorsunuz mesela 26 Mayıs gidiş 29 Mayıs geliş. Nakit olarak 500-1500USD arası alışveriş yapabilirim diye. O fiyat aralığında ürün denk gelirse kabul ederek ürünü alıyorsunuz.

Glocalzone; uygulama bu tip alışverişlerden aldığı komisyonla geçiniyor.

Ödeme kısmı; alıcı ödeme yaptığında para getirene yatmıyor, başta belirttiğim gibi getiren kendi parasıyla alıyor ürünü. Size teslim ettiğinde (ki elden tercih ettim hep), iki tarafta uygulamadan "teslim ettim" "teslim aldım" seçtiğinde para getirenin hesabına iletiliyor.

Tekrar işleyişi örnek vermek gerekirse; ben amazon.com adresinde 399 USD olan bir ürünü almaya karar verdim. Uygulamaya giriyorum Amazon linkini yapıştırıp ülkeleri seçiyorum. Getiren komisyonu ve uygulama komisyonuyla birlikte atıyorum 455USD ödemem gerçekleşti. Ürün getirecek olan uygun kriterdeki kişiler benim ilanı gördü kabul etti, gitti kendi parasıyla satın aldı. Türkiye dönüşünde biz buluştuk, ürünü teslim aldım ve uygulamadan onayladım. Kendisi de teslim ettiğini onayladı. Uygulama komisyonu olmayan kısım + ürün ücreti getirenin hesabına yattı. Bu kadar.

Bu tip getiren kişilerde çok düzgün kişiler oluyor genelde. Çoğuyla halen görüşmekteyim.

Hocam konuyu tekrar aktifleştiriyorum bir tık ama bende kullanmayı düşünüyorumda gümrük falan sorun oluyor mu, bir ürün aldım gümrüğe takıldı 4400 TL'lik ürün oradanda almayı düşünüyorum?

Hocam konuyu tekrar aktifleştiriyorum bir tık ama bende kullanmayı düşünüyorumda gümrük falan sorun oluyor mu, bir ürün aldım gümrüğe takıldı 4400 TL'lik ürün oradanda almayı düşünüyorum?
Gümrükle bir işiniz yok, şahsi kullanır gibi alıyor ordan getiren. Yalnız şöyle bir durum olursa gümrüğe takılır; Örnek veriyorum aynı üründen 3-5 tane aldınız yada çok fazla ürün var, ozaman satıcı gibi algilanip incelenip takılma meydana geliyor. Daha detaylı örnek vereyim, iphone 15 pro aldınız kapalı kutu, kendi kullanacak diye kimse bişey demez ama 3 tane kapalı kutu da derler ticaret olacak ve araştırmaya girer gibi.

Geri
Yukarı