Gmail'de tanıtımlara abone olunmadığı halde tanıtım mailleri geliyor

Arslanbabus

Picopat
Daha fazla  
Gmail hesabımda tanıtımlar kısmında Samsung ile ilgili bir mail gelmişti ve aşağısında sadece e-posta listesinr katılmayı tercih etmiş kullanıcılara gelir diyordu ama ben Samsung'la ilgili hiçbir şey yapmadım. Aboneliği iptal et kısmına basınca googlda direk iptal edildi ekranı geldi. Bu neye göre oluyor?

IMG_9419.png

IMG_9420.jpeg

IMG_9418.png

Site dolandırıcı zaten alan adı (domain) dediğimiz yerin adından da anlaşılıyor. lütfen bilgilerini her yere girmemeye özen göster. Domainlerin orjinallerine ait olup olmadıklarını da öğrenmiş olursun. İyi forumlar.

Site dolandırıcı zaten alan adı (domain) dediğimiz yerin adından da anlaşılıyor. lütfen bilgilerini her yere girmemeye özen göster. Domainlerin orjinallerine ait olup olmadıklarını da öğrenmiş olursun. İyi forumlar.
Emin misiniz dolandırıcı olduğundan zaten bilgimi girmedim ama ordaki samsung kısmına tıklayınca kendi sitesine atıyordu ve mail da samsungun kendi mailı gibi duruyor.

Sen kaydolmasan bile başkası senin adına kaydolmuş olabilir, zor bir şey değil. Gerekeni yapmışsın zaten, sorun yok.
Nasıl başkası kaydoluyor ayrıca sadece orda aboneliği iptal ete tıklayınca nasıl iptal oluyor hesap falan girmem gerekmez mi?

Emin misiniz dolandırıcı olduğundan zaten bilgimi girmedim ama ordaki samsung kısmına tıklayınca kendi sitesine atıyordu ve mail da samsungun kendi mailı gibi duruyor.
o tarz mailler herkese geliyor sadece sana değil. sana gönderilen sitenin hostingi yok zaten. örneğin x sitesinin barındırma hizmeti yoksa alan adını satın aldığı yerin ismi gözükür. Bak o site de "azurewebsites" yazıyor. Site dolandırıcı.

Nasıl başkası kaydoluyor ayrıca sadece orda aboneliği iptal ete tıklayınca nasıl iptal oluyor hesap falan girmem gerekmez mi?
Endişelenecek bir şey yok dergi aboneliği gibi düşün bildirim gelsin/gelmesin basit bir istem hatta Technopatta da var ya bildirimlere izin ver onun gibi bir mesele.

E-posta adresini bilmesi yetiyor. Güvenlik açığı falan değil merak etme.

Gerekmez, sen tuşa tıklayınca Samsung'un sana özel oluşturduğu parametreli linke yönlendirildin, seni biliyor yani Samsung.
Peki tekrar gelmesini istersem napıcam ayrıca başkasının hesap açması için doğrulama vesayire gelemesi gerekmez mi?

E-posta adresini bilmesi yetiyor. Güvenlik açığı falan değil merak etme.

Gerekmez, sen tuşa tıklayınca Samsung'un sana özel oluşturduğu parametreli linke yönlendirildin, seni biliyor yani Samsung.
dostum sen adamın attığı sslerin sadece samsung olan kısımlarını mı okuyorsun, ne parametresinden bahsediyorsun? Adama gönderilen link fake.

Geri
Yukarı