İnceleme God of War

Gelmiş geçmiş en iyi oyun diye bir şey olamaz maalesef. Zamanında Half Life 2 ve Last of Us için de aynı şeyi diyorlardı fakat şu an böyle bir şey yok.
IGN tarafından yapılan ankette 1. olmuştu 2018 yılında da RDR 2’nin önünde yer aldı.

@NNUE her oyun zamanına göre güzeldir. O zamanlarda Half Life 2 ve Last of Us en iyi oyunlardandı. Oyunlar ve teknoloji bir kalmıyor, sürekli değişiyor. Oyunları da zamanına göre değerlendirmek lazım. Zamanımıza göre de God of War en iyisidir.

Far Cry'ın 1. oyunu zamanının en iyi oyunudur ve sırf o oyunu oynayabilmek için ayrı bir sistem dizdiğimi hatırlıyorum o zamanlarda. Günümüze bakaraktan da Far Cry'ın 1. oyunu zamanının en iyi oyunu değildi demek de saçma ve komik olur.

God of War ilk oynayıp bitirdiğimde aşırı zevk aldım dedim 2.kez bitireyim yok olmadı ilk oynadığım gibi zevk alamadım bende 40 saat oynayıp sildim ve bir kenara biraktım şu an Spider-Man aldım ve şu an 13 saat oynadım o bile sarmadı para verdiğim için iteliyorum sürekli bitsin diye olmuyor hikayenin %60 tamamladım şimdilik Sony PC çıkardığı oyunların arasında en çok zevk aldığım ise herkesin neredeyse gömdüğü oyun olan Days Gone 50 saat oynadım aşırı zevk aldım en sevdiğim oyun oldu kendisi bir de Uncharted merakla bekliyorum umarım bu yıl çıkar 19 Ekim dedikoduları var ancak benim için ekim ayi dolu bakalım ilerleyen günlerde kokusu çıkar Uncharted.

Bunu diyenler oyun oynamamışlardır hayatlarında.
Yapılan anketin bir sonucunu söyledim. Bana göre GoW en iyidir sana göre değildir. Net bir cevap zaten hiç bir zaman yoktu olmayacakta. O yüzden böyle cümleler gerçekten çok saçma.

Bu anket 10 yıl sonra yapılırsa God of War'un ankette yer alması bile çok düşük bir ihtimal.

Her oyunu zamanına göre değerlendirmek lazım. 10 süre sence de uzun bir süre değil mi? 1-2 sene içerisinde bile çok şey değişebiliyor.

Her oyunu zamanına göre değerlendirmek lazım. 10 süre sence de uzun bir süre değil mi? 1-2 sene içerisinde bile çok şey değişebiliyor.
Benim arkadaşa anlatmaya çalıştığım şeyde bu zaten hocam. Dünyanın en iyi oyunu diye bir oyun yoktur çünkü her oyunun bir zamanı vardır.

Bundan 18 sene önce de Far Cry ilk çıktığında zamanının en iyi oyunuydu, gerçekten de öyleydi. Şimdi Far Cry'ın grafiklerinin yüzüne bakan olmaz mesela :D Her şeyi zamanına göre değerlendirmek gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı