GTA 6 hakkında ne düşünüyorsunuz?

GTA 6 umarım bizlere eski oyunlar kadar sağlam bir hikaye verir. Açık konuşmak gerekirse 5. oyunun hikayesi gram merak uyandırmadı veya abi oha ya dedirtecek olayları barındırmadı. Umarım bu oyun bizlere Arthur Morgan, tommy vercetti, niko bellic, cj gibi bir karakter kazandırır. Online kısmı gram umurumda değil. Zaten 5. oyunun Online kısmında arkadaşlarla playlist atmak dışında çok bir şey yapamadım, cezbetmedi. Hikaye tarafı RDR2 gibi gelmezse büyük hayal kırıklığı olur benim için.

Hele johnny Klebitz'in ölümü çok saçmaydı.
Neden önceki oyunun ana karakterini başka bir oyunda salak saçma bir şekilde öldürürsün ki?
Aklım almıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki sence neden Unreal Engine kullandılar?
Rockstar GTA V'den çok para kazandı, kazanmaya da devam ediyor.
Tabii ki gelirlerin büyük çoğunluğu Online tarafından, GTA V'ı da tabii ki açık dünya vs. kasacalar fakat hikaye ve karakter yönünden eski oyunlar gibi hit olmayacak.

Nedeni basit, adamlar yeni bir oyun yapmıyor yapılmış bir oyunun Definitive Edition'ı çıkarıyor. Siz gidip yıllar önce çıkmış bir oyunu Ultra grafiklerle remakelersiniz oyunun nostaljisi kalmaz. Onlarda yuksek ihtimal bu yuzden Unreal Engine kullandı o havayı kırmamak için ama san Andres'in yağmur efekti bile berbat olmuş. Bir daha o hatayı yapmazlar bence.
RDR 2'de de çok guzel arkadaslarla takilmalik bir Online mod var ve muthis de bir hikaye var. Siz niye Online tarafi agir basacak hikayesi eskisi kadar kaliteli olmayacak diye takıldınız onu anlamadim al sana ornek dostum tas gibi hikayesi olan RDR 2 ve O oyuna gore de tas gibi bir Online. İnsanlar RP yapiyor RDR2'de. İkisini bir arada yapar Rockstar rahat olun :D

Rockstar Games hiçbir zaman AAA bir yapım söz konusu olduğunda hayal kırıklığı yaratmadı. Bir ilkin gerçekleşeceğini de zannetmiyorum.
Daha önce de demiştim cevap vermek için değil anlamak için oku diye. Kötü bir oyun yapar demedim ben, beklentilerin aşırı yüksek dedim ve diyorum. Gelmiş geçmiş en iyi oyun olsa bile hayal kırıklığı olabilir. Benim için RDR2 böyle olmuştu. İnsanlar o kadar övüyordu ki oyuna girip baktığımda bu muymuş anlat anlat bitiremedikleri demiştim. RDR2 her ne kadar oynadığım en iyi oyunlardan olsa da hayal kırıklığı yaşatmış, sıkıcı gelmişti.

Daha önce de demiştim, cevap vermek için değil anlamak için oku diye. Kötü bir oyun yapar demedim ben, beklentilerin aşırı yüksek dedim ve diyorum. Gelmiş geçmiş en iyi oyun olsa bile hayal kırıklığı olabilir. Benim için RDR2 böyle olmuştu. İnsanlar o kadar övüyordu ki oyuna girip baktığımda bu muymuş anlat anlat bitiremedikleri demiştim. RDR2 her ne kadar oynadığım en iyi oyunlardan olsa da hayal kırıklığı yaşatmış, sıkıcı gelmişti.
İlginç ve saçma.

Nedeni basit, adamlar yeni bir oyun yapmıyor yapılmış bir oyunun Definitive Edition'ı çıkarıyor. Siz gidip yıllar önce çıkmış bir oyunu Ultra grafiklerle remakelersiniz oyunun nostaljisi kalmaz. Onlarda yuksek ihtimal bu yuzden Unreal Engine kullandı o havayı kırmamak için ama san Andres'in yağmur efekti bile berbat olmuş. Bir daha o hatayı yapmazlar bence.
RDR 2'de de çok guzel arkadaslarla takilmalik bir Online mod var ve muthis de bir hikaye var. Siz niye Online tarafi agir basacak hikayesi eskisi kadar kaliteli olmayacak diye takıldınız onu anlamadim al sana ornek dostum tas gibi hikayesi olan RDR 2 ve O oyuna gore de tas gibi bir Online. İnsanlar RP yapiyor RDR2'de. İkisini bir arada yapar Rockstar rahat olun :D
Anlamadığım hâlen RDR örnek vermeniz,RDR nin kalitesine hiçbir oyun yetişemez zaten.
Ki bahsettiğimiz oyun 5 senelik,eskiden kastım RDR ve öncesi zaten.
İkisinide iyi yapacaktır fakat benim gibi hikaye sever oyuncuları RDR/GTA IV ... hikayesi ve karakterleri kadar tatmin etmeyecektir.

Definitive nin farklı oyun motoru ile yapılmasının nedeni bahsettikleriniz değil.
Rockstar ın eski oyunları kullanarak kolay yollu para kazanmak istemesi, üstünde düşünülmemiş, çok az değişikliğe gidilerek yeni oyuncuların ve eski fanların oyunu almasını sağlamak.
Bu da Rockstar'ın en büyük markalarından biri olan GTA yı önemsemediği,para kazanmak için eski oyunların adını kullandığını gösterir.
Böyle bir firmaya gözü kapalı güvenmek saçma.

Not : Rockstar Definitive Edition için tam oyun fiyatı istedi, Türkiye ye özel fiyatlandırma yapmadı.

Son düzenleme:
Daha önce de demiştim cevap vermek için değil anlamak için oku diye. Kötü bir oyun yapar demedim ben, beklentilerin aşırı yüksek dedim ve diyorum. Gelmiş geçmiş en iyi oyun olsa bile hayal kırıklığı olabilir. Benim için RDR2 böyle olmuştu. İnsanlar o kadar övüyordu ki oyuna girip baktığımda bu muymuş anlat anlat bitiremedikleri demiştim. RDR2 her ne kadar oynadığım en iyi oyunlardan olsa da hayal kırıklığı yaşatmış, sıkıcı gelmişti.

Hocam ikisi farklı şeyler aslında. RDR 2 size sıkıcı geldiğinden dolayi hayal kirikligina ugramadiniz aslinda. RDR serisi size gore olmadigindan dolayi sıkıldınız. Demek ki ağır, oturaklı ilerleyen oyunlardan sıkılabiliyorsunuz. Hayal kırıklığı farklı bir şey, çok sevdiğiniz bir serinin yeni bir oyunu ciktiginda haz alamazsaniz o hayal kirikligi olur. Ama siz zaten RDR serisine ilk defa girmissiniz sanirim ve sıkmış. RDR1'i seven bir adam RDR 2'yi begenmezse hayal kirikligi olur diye dusunuyorum.

Anlamadığım hâlen RDR örnek vermeniz, RDR'nin kalitesine hiçbir oyun yetişemez zaten.
Ki bahsettiğimiz oyun 5 senelik, eskiden kastım RDR ve öncesi zaten.
İkisini de iyi yapacaktır fakat benim gibi hikaye sever oyuncuları RDR/GTA IV... Hikayesi ve karakterleri kadar tatmin etmeyecektir.

Definitive'nin farklı oyun motoru ile yapılmasının nedeni bahsettikleriniz değil.
Rockstar'ın eski oyunları kullanarak kolay yollu para kazanmak istemesi, üstünde düşünülmemiş, çok az değişikliğe gidilerek yeni oyuncuların ve eski fanların oyunu almasını sağlamak.
Bu da Rockstar'ın en büyük markalarından biri olan GTA'yı önemsemediği, para kazanmak için eski oyunların adını kullandığını gösterir.
Böyle bir firmaya gözü kapalı güvenmek saçma.

RDR örnek vermemdeki sebep bu oyun Online'ı dolu hikayesi boş bir oyun olacak demeniz. Ben de bu yuzden RDR2'yi ornek verdim. Kimsenin gozu kapali guvendigi falan yok kendi kafanizda kurmussunuz hikayesi beni tatmin etmeyecek diye. Doctor Strange falan misiniz alternatif gelecekleri mi goruyorsunuz?
Definitive'in farkli oyun motoru kullanilarak yapilmasinin birden fazla sebebi vardir zaten. Dediklerinizden, Rockstar'ın cok fazla ugrasmadan oyunu cikarmasi dogru.
Fakat Rockstar'ın “gta'yı önemsemediği”kısmı komik geldi. Adamlar GTA 5 Online kısmından çoğu firmanin oyun cikararak kazandigi paralari kazaniyor.
Sırf para kazanmak için eski GTA oyunlarını kullanmaz bu yuzden.

Son düzenleme:
RDR örnek vermemdeki sebep bu oyun Online'ı dolu hikayesi boş bir oyun olacak demeniz. Ben de bu yuzden RDR2'yi ornek verdim. Kimsenin gozu kapali guvendigi falan yok kendi kafanizda kurmussunuz hikayesi beni tatmin etmeyecek diye. Doctor Strange falan misiniz alternatif gelecekleri mi goruyorsunuz?
Definitive'in farkli oyun motoru kullanilarak yapilmasinin birden fazla sebebi vardir zaten. Dediklerinizden, Rockstar'ın cok fazla ugrasmadan oyunu cikarmasi dogru.
Fakat Rockstar'ın “gta'yı önemsemediği”kısmı komik geldi. Adamlar GTA 5 Online kısmından çoğu firmanin oyun cikararak kazandigi paralari kazaniyor.
Sırf para kazanmak için eski GTA oyunlarını kullanmaz bu yuzden.
Kahin falan değilim,GTA V Online kısmındaki başarısından dolayı Rockstar'ın GTA VI da online tarafa GTA V/RDR den daha fazla önem vereceği tahmin edilemez birşey değil.
Kafamda falan da kurmadım,tatmin etmeyeceğini biliyorum, tıpkı GTA V de ki gibi.
Üç karakter kontrolü formülü zaten hikayeye önem verenlerin çoğunu tatmin etmemişti.
Sırf para kazanmak için eski oyunları kullanmaz demişsiniz,kendiniz ile çelişiyorsunuz.
Bir firma neden eski oyunları yeniden yapar,size soruyorum?
Amaç para değilse neden Definitive Edition üzerinde uğraşılmadı?
Neden her oyunda kullandıkları motoru kullanmadılar,neden kaliteli olması için uğraşmadılar?
Neden çok çok az değişiklik yaparak piyasaya sürdükleri bu oyun için tam oyun fiyatı istendi?
Neden orjinal oyunlar satıştan kaldırıldı?
Neden diğer oyunlarında yaptığı gibi Türkiye için özel fiyatlandırma yapmadı, absürt bir fiyattan satışa çıkardı?

Rockstar önemsediği markalarını,hele ki en büyük markası olan GTA yı böyle rezil bir duruma soktu.
Gözü kapalı güvenen yok demişsiniz,peki neden bana bir önceki mesajınızda "İkisini bir arada yapar Rockstar rahat olun 😀" dediniz?

Son düzenleme:
Beklentiyi yüksek tutmamak gerek,Dan Houser'ın eksikliğini hissedeceğiz.
Daha önce oynadığımız Rockstar oyunlarının kalitesinde olmayacak,fakat Definitive Edition faciası gibi sonuçlanacağını düşünmüyorum.
İçi boş sadece online kasan bir oyun olması yüksek, umarım öyle olmaz .
Oyunun 2014 yılından beri geliştirildiğini düşünürsek, Dan Houser'ın bazı işlerini de oyunda görebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı