GTA 6 sistem gereksinimleri ne olacak?

GTA V'in optimizasyonu çok iyiydi. RDR2 PC için duyurulduğunda "adamlar optimizasyon konusunda geliştirmişler kendilerini, RDR 2 de iyi olacaktır kesin." dedim fakat GTA IV kadar kötü olmasa da iyi bir optimizasyonla gelmedi. Taa anti-aliasing ayarını kullandığımızda meydana gelen hatalar falan hala duruyor oyunda.

GTA V'ı iyi de gelebilir, kötü de gelebilir. Fakat kötü gelirse şaşırmam açıkçası.
-----
Ayrıca daha duyurusu bile yapılmamış bir oyun GTA V'ı. GTX 1050 Ti tahminleri komik değil mi?

Minimum 1050 Ti istemesinin imkanı yok bence.
2 sene sonra gelirse 1070 normal olur orada haklısın.
2 seneden fazla var.

Biraz fazla hayal kuruluyor. Bu oyunun çıkacağı tarihlerde 1060 tarihi eser, 2060 eski bir kart sınıfına girecek. GTA VI yeni nesil konsollar ve sistemler için bir oyun olacak şimdiden bir şey söylemek zor ama San Andreas grafikleriyle oynamamak ve 60 FPS almak için en az 2060/5600 XT gibi bir karta ihtiyaç duyması yüksek ihtimal. Çıkacağı tarih ne kadar uzarsa gömeceği kart sayısı o kadar çoğalır.

Çoğu kişi oynayamaz o zaman.

GTA V de çıktığı 2013 senesinde çoğu kişinin sistemini gömmüştü yenisini alırlar. Dönemin oyunları da ona göre güçlü olacaktır. 2-3 yıllık RDR2'yi bile güzel grafiklerde oynamak için gereksinimler belli.

Biraz fazla hayal kuruluyor. Bu oyunun çıkacağı tarihlerde 1060 tarihi eser, 2060 eski bir kart sınıfına girecek. GTA V'i yeni nesil konsollar ve sistemler için bir oyun olacak şimdiden bir şey söylemek zor ama San Andreas grafikleriyle oynamamak ve 60 FPS almak için en az 2060/5600 XT gibi bir karta ihtiyaç duyması yüksek ihtimal. Çıkacağı tarih ne kadar uzarsa gömeceği kart sayısı o kadar çoğalır.

GTA V de çıktığı 2013 senesinde çoğu kişinin sistemini gömmüştü yenisini alırlar. Dönemin oyunları da ona göre güçlü olacaktır. 2-3 yıllık RDR2'yi bile güzel grafiklerde oynamak için gereksinimler belli.

5600XT ile 60 FPS oynatırsa yeter vallahi bana :)

Şuan laptopumda GT 635M var ve GTA V'ı 70FPS oynayabiliyorum. GTA VI için bence GT 1030 falan en düşük ayarlarda oynatabilir. 1080P low için 1050Ti yeter diye düşünüyorum

Rockstar'ın yapacağı optimizasyona bağlı. Çıktığı zaman RTX 4000 veya 5000 serisi son çıkan son seri olduğu için, minimum 1050 Ti da olabilir 3050 de. Bir şey söylemek zor. Hem de oyunun çıkmasına daha 2-3 yıl var iken ve daha duyurulmamış iken.

1050 Ti hala 1080p med rahat oynatıyor Cyberpunk 2077 dışında belki minimum olur ama bilemeyiz.

Benim eski kartımdı bir halt oynattığı yok. RDR2'de 60 FPS almak için yaptığım ayarlardan oyun Skyrim'e dönmüştü. Shadow of The Tomb Raider'ı bile low ayarlarda oynuyordum 60 FPS almak için. 2015'de çıkan Witcher 3 de orta ayarlarda oynatmıştı. Devri çoktan kapandı aslında. Hazır piyasalar da yüksekken sat gitsin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı