GTA 6 sistem gereksinimleri ne olur?

Oyunda sızdırılan su fiziğini görmedin galiba ayrıca sistemin kötü diye yapılan tahmine karşı çıkma demin eğleniyoruz tahmin yapıyoruz karışma deyip benim fikrime sana küfür etmişim gibi cevap atıyorsun.
Arkadaşın sistemi ile ne alakası var? Hem senin fikrin yok ki. 3060 minimum diye bir fikir yok. Sanki 3060 gt730'muş gibi davranıyorsun. Dlss gibi şeyleri unutma.

Siz o kartların gücünün farkında değilsiniz. 3060 ve 6600 minimum ne demek? O kartlarla en az orta-yüksek ayarlarda oynanır. Oyunun sızan görüntülerini görmediniz mi? Tamam o görüntüler oyunun birmiş hali değil fakat en düşük grafik ayarları onun bir tık üstü olacak. En düşük ayarlarda oynamak için GTX 1660 yeter diye düşünüyorum. Ayrıca DLSS ve FSR gibi teknolojiler de olacak.

Bende RX 6600 kullanıyorum güçlü kart FSR 3.0 ile GTA 6 belki ultrada bile açılır ben bu tahmini oyun çok üst düzey fizikli ve grafikli ve büyük olacak diyerek yaptık çıkınca görürüz.

Rockstar Games bence oyunlarının optimizasyonu ile fazla uğraşan bir şirket değil. 2018'de çıkmış RDR2'i bile GTX 1050 Ti, GTX 1650, GTX 1060 zor oynatıyor. Bir de işlemci etkeni de var tabii. Sizce 2024 ortaları veya sonlarında çıkacağı söylenen GTA 6 sistem gereksinimleri nasıl olur?
Tam tersi, Rockstar oyunlarını çoğu firmadan daha iyi optimize ediyor. Rdr 2'nin yüksek sistem istemesi ise gayet normal bir durum. Oyun aşırı büyük, sadece detaylarına bakarak bile optimizasyonun iyi olduğunu anlayabilirsin. GTA 6 ise 2024'te falan çıkmaz. Her sene ortada başıboş söylentiler dolaşıyor. Buna bakarsak daha birkaç sene önce 2023 de çıkacak deniliyordu. Ondan önce 2020 vs. yani her sene en yakın tarih veriliyor. Büyük ihtimal oyun çıktıktan sonra RTX50 serisi çıkar, RTX3070 medium ayarlarda 60 FPS oynatır. Peki neye göre tahmin ettim? Eğer iyi bir optimizasyon ile çıkarsa ve Rockstar kalitesinde bir iş olursa dediklerim gerçekleşebilir. Söylentiler deki gibi uçuk kaçık birşey beklemiyorum. Sonuçta oyunu Xbox Series S'e de optimize etmeleri gerekiyor.

Bende RX 6600 kullanıyorum güçlü kart FSR 3.0 ile GTA 6 belki ultrada bile açılır ben bu tahmini oyun çok üst düzey fizikli ve grafikli ve büyük olacak diyerek yaptık çıkınca görürüz.
Oyun çok büyük ve detaylı olacak fakat RDR 2 gibi bir oyunun istediği sistem belli. O da büyük ve çok detaylı. GTA 6'nın en düşük ayarları RDR 2'nin orta ayarları gibi gözükür tahminimce. DLSS ve FSR da işin içine girince çok rahat oynarsınız 6600 ile. Minimumda ise GTX 1660 ile oynanır.

Rockstar Games bence oyunlarının optimizasyonu ile fazla uğraşan bir şirket değil. 2018'de çıkmış RDR2'i bile GTX 1050 Ti, GTX 1650, GTX 1060 zor oynatıyor. Bir de işlemci etkeni de var tabii. Sizce 2024 ortaları veya sonlarında çıkacağı söylenen GTA 6 sistem gereksinimleri nasıl olur?

Tam tersi, Rockstar çok büyük bir kitleye hitap ediyor öyle silent hill remake gibi basamaz gereksinimleri, zor oynatıyor dediğiniz kartlar her ne kadar RDR2'nin minimum sistem gereksinimleri de olsa orta-yüksek karışık oynatıyordu bildiğim kadarıyla (bazı ayarlar dışında). GTA 6 2024 sonlarında çıkacağı için minimum RX 5500 XT civarı bir şey bekliyorum ben.

İnsanlar çok uçuk sistem gereksinimleri yazmışlar. 3070 3060 vs. bu oyun 1650 ile oynanır orta ayarlarda. Bu oyun geliştiriliyor mu o da merak konusu.

Bu oyun geliştiriliyor mu o da merak konusu.
Geliştiriliyor rockstar açıkladı zaten yeni gta oyunu üzerinde çalışıyoruz dedi haberiniz yok mu?

Hatta 2025 mali yılı içerisinde 8 milyar dolar hedefliyorlarmış yani bu oyun GTA 6 değilde ne 2025 mali yılı şöyle Nisan 2024 ile Mart 2025 arasında çıkış yapacak GTA 6.

Geliştiriliyor Rockstar açıkladı zaten yeni GTA oyunu üzerinde çalışıyoruz dedi haberiniz yok mu?

Hatta 2025 Mali yılı içerisinde 8 milyar dolar hedefliyorlarmış yani bu oyun GTA 6 değil de ne 2025 Mali yılı şöyle nisan 2024 ile mart 2025 arasında çıkış yapacak GTA 6.

Bilmiyordum sağ olun.

Sızıntılarda bile oyun beta’da olduğu halde 1,5Gb vram kullanıp yetersiz vram uyarısı veriyor(15-20 fps) en az 4 Gb vram ister bence. Tahminim Rx 650 ve rtx 2060 ister

Geri
Yukarı