GTX 1080 Ti sistemde ekran kartı değişimi sonrası oyunlarda çökme yaşanıyor

xchronox

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Forum kurallarını bilmiyorum, yanlışım var ise ve konu yanlış yerde ise uyarın. Gereksiz konu kirliliği olmasın. Bilgisayar ile ilgili bir sorunum var. Daha önce işlemci olarak AMD Ryzen 5 1600X ve ekran kartı olarak ASUS GTX 1060 6 GB modelini kullanıyordum. İşlemci ve ekran kartını değiştirdim. İşlemci tray sıfır aldım, Ryzen 5 5600X. Ekran kartını sarı siteden ikinci el aldım. ASUS ROG STRIX GTX 1080 Ti. Steam'den indirmiş olduğum God of War oyununda daha oyun ayar ekranında iken hata verip oyun kapanıyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Anakart: MSI B450 Pro Carbon AC
İşlemci: Ryzen 5 5600X
RAM: Ballistix 32 GB - dolar yükseliyor ve aldığımda uygun diye biraz abarttım 😀
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX GTX 1080 Ti
Parça değişimi sonrası bilgisayara format attım. Orijinal Windows 11'e yükselttim. Bütün driverları yükledim, güncellemeleri yaptım. Steam'den oyunu tekrar indirdim.

20221016_134543.jpg

20221016_134610.jpg

Termal pad değişimini bilemedim, daha önce hiç yapmadığım bir şey. Yanlış bir işlem yapıp karta zarar vermekten çekiniyorum.
Acaba diyorum, ASUS yetkili servise götürsem kardeş bu kartın Termal pad değişimini yap Termal macun degisimini yap, bir de içini güzelce temizle desem olur mu acaba 😀
Yani demek istediğim kendim hiç maceraya atılmayayım, servis temizce halletsin.
Tabii ne fiyat isterler orası da önemli.

Klasik macun gibi değiştiriyorsun ama birazcık daha dikkat etmen gerekiyor. ASUS'un destek hattına bağlanıp fiyat bilgisi isteyebilirsin sanırım tam emin değilim bilgisayarımın tüm bakımlarını kendim yapıyorum. Güney chipsete kadar hiç servise gitmedim o yüzden fikir veremiyorum bu konuda üzgünüm.

Geri
Yukarı