OpenCore GTX 750 Ti ekran kartı 8MB görünüyor

xakii

Decapat
GTX 750 Ti ekran kartına sahibim,.Web Driver'i başarılı şekilde kurdum. nvda_drv=31 yazmama rağmen 8 MB görünüyor. Görüntüyü HDMI olarak alıyorum. Şu an macOS'ta takılmalar ve ekranda yırtılmalara sebep oluyor. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsini aldım, config dosyası gönderebilirim isterseniz ayrıca sistem raporunda böyle görünüyor
[B]Ekran:[/B] Tür: GPU Yol: PCIe Yuva: Slot-1 PCIe Şerit Genişliği: x16 VRAM (Toplam): 8 MB VRAM (Dinamik, Maks.): Satıcı: NVIDIA (0x10de) Aygıt Kimliği: 0x1380 Revizyon Kimliği: 0x00a2 Çekirdek Genişletmesi Bilgileri: Yüklü Kext Yok Ekranlar: [B]Ekran:[/B] Çözünürlük: 1920 x 1080 (1080p FHD - Tam Yüksek Çözünürlüklü) Kullanıcı arayüzü şunun gibi:: 1920 x 1080 Çerçeve Önbelleği Derinliği: 24 Bit Renk (ARGB8888) Ana Ekran: Evet Yansıtma: Kapalı Çevrimiçi: Evet Parlaklığı Otomatik Olarak Ayarla: Hayır
Her şeyi yaptık "Chip Model 8MB" olarak gözüküyor, çözümünü hala bulamadım.
nv_disable'yi kaldırdığımda sisteme giriş yazılarından sonra ekrana bozuk pixeller vs. geliyor yani hiç erişemiyorum. Kartta sorun yok Windows'ta çalışıyor ne yaptıysam çözemedim. Ayrıca nv_disable yaptığımda kart Nvidia Chip Model 8 MB olarak görüyor. NVIDIA'yı tamamiyle kaldırmanın yolu var mı ve bu nasıl çözülebilir?

"nv_disable=1" komutunun amacı zaten ekran kartını VESA moduna sokmaktır. Yani "nv_disable=1" komutu ile grafik hızlandırmayı kullanamazsınız. Ayrıca nvda_drv=31 yerine nvda_drv_vrl=1 veya NVRAM -> Add -> 7C436110-AB2A-4BBB-A880-FE41995C9F82 -> nvda_drv: <31> NVRAM kısmına bu değeri eklemeniz gerekir. NVIDIA Web Driver'ı da Terminal'e bash <(curl -s https://raw.githubusercontent.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update/master/nvidia-update.sh) bunu yazarak kurun. Ekstradan config dosyanızı göndermeniz daha iyi olur.

"nv_disable=1" komutunun amacı zaten ekran kartını VESA moduna sokmaktır. Yani "nv_disable=1" komutu ile grafik hızlandırmayı kullanamazsınız. Ayrıca nvda_drv=31 yerine nvda_drv_vrl=1 veya NVRAM -> Add -> 7C436110-AB2A-4BBB-A880-FE41995C9F82 -> nvda_drv: <31> NVRAM kısmına bu değeri eklemeniz gerekir. NVIDIA Web Driver'ı da Terminal'e bash <(curl -s https://raw.githubusercontent.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update/master/nvidia-update.sh) bunu yazarak kurun. Ekstradan config dosyanızı göndermeniz daha iyi olur.
nvda_drv_vrl=1, nvda_drv: <31> yazdığımda sistem bozuk ekran kartı gibi görüntü veriyor, ekte görsel mevcut.
config; config.plist

Dosya Ekleri

• IMG_20220331_065951.jpg
    IMG_20220331_065951.jpg
    192,9 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
nvda_drv_vrl=1, nvda_drv: <31> yazdığımda sistem bozuk ekran kartı gibi görüntü veriyor, ekte görsel mevcut.
config; config.plist
Verdiğim yerden mi Nvidia Web Driver’ı indirdiniz? Eğer indirmediyseniz sistemi nv_disable=1 ile boot edip attığım yerden Nvidia Web Driver’ı indirmeyi deneyin.

Daha önceden aynı linkten indirmiştim, uninstall edebilirim isterseniz.
+ Olmadı maalesef..
Verdiğim yerden mi Nvidia Web Driver’ı indirdiniz? Eğer indirmediyseniz sistemi nv_disable=1 ile boot edip attığım yerden Nvidia Web Driver’ı indirmeyi deneyin.
Çözüm yok galiba..:(
@yusufklncc @tristessehivernale hocam çözüm yok mu ya, cidden lazım bana bu işletim sistemi.

Tüm güvenlik ve ek güncellemeleri App Store'dan aldınız ve sonrasında kurdunuz mu? Şu an High Sierra'yı kullandığınız tam sürüm nedir?
Evet tüm güvenlik ve ek güncellemeleri indirmiştim, App Store de henüz bir güncelleme görünmüyor.
Sürüm:macOS 10.13.6 (17G14042)
Sorunu VGA ile çözebildim, HDMI ile girişi denediğimde HDMI-No Signal alıyorum ve VGA'da çalışıyor sadece.. HDMI'den görüntü almanın yolu yok mu çünkü 75hz olarak alıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı