OpenCore GTX 750 Ti ekran kartı 8MB görünüyor

xakii

Decapat
GTX 750 Ti ekran kartına sahibim,.Web Driver'i başarılı şekilde kurdum. nvda_drv=31 yazmama rağmen 8 MB görünüyor. Görüntüyü HDMI olarak alıyorum. Şu an macOS'ta takılmalar ve ekranda yırtılmalara sebep oluyor. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef OC downgrade hakkında bir rehberimiz yok. Fakat temel olarak OpenCore GitHub sayfasından 0.7.8 sürümünün RELEASE.zip halini indirin. Sonrasında X64 klasöründeki EFI'yi bir klasöre çıkarın. Bu sizin 0.7.8 sürümü EFI'niz olacaktır. Güncel(0.7.9) EFI'deki ACPI, Kexts klasörlerini direkt olarak 0.7.8 EFI'nize atabilir veya içerisindekileri kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Ondan sonra Drivers kalıyor geriye, HfsPlus.efi'yi güncelden alıp, 0.7.8'in içine atmanız ve 0.7.8'in içerisinde, OpenRuntime.efi dışındakileri silmeniz yeterli. Tools'da da CleanNVRAM ve OpenShell dışındakileri silebilirsiniz. Artık temiz bir 0.7.8 EFI'niz olmuş olacaktır. Geriye config kalıyor. Config'i de, 0.7.8>Docs veya Samples(klasör adını hatırlamıyorum)>sample.plist'i, 0.7.8 EFI/OC yoluna atarak edinebilirsiniz. Sample yerine dosyanın adını config olarak düzenleyin. Sonrasında ProperTree kullanarak açın. 0.7.8 config.plist'inizi açtığınızda, CTRL+SHIFT+R veya macOS'taysanız, WIN+SHIFT+R yaparak Clean Snapshot yapın. Bu, ACPI/Kexts ve Drivers'daki düzenlemeleri configinize ekler ve artık örnek(eski adı sample yani) config olmaktan çıkar, özelleştirilmiş olur. Ardından, 0.7.9'da kullandığınız configi de kenara açarak, 0.7.9'daki ayarlamaları, 0.7.8 configinize uyarlayabilirsiniz. Tabii ki yedeğinizi alın, deneyip sonuç almadan 0.7.9 EFI'nizi silmeyin yani. Kafa karıştırıcı geldiyse üzgünüm, elimden geldiğince açık ve sade bir dilde anlatmaya çalıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı