GTX1650 Super mi tercih edilmeli yoksa RX 580 mi?

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Arkadaşlar merhabalar. Başlıkta belirtilen iki ekran kartı arasında kararsız kaldık. GTX1650 Super mi daha F/P bir ekran kartı yoksa RX 580 mi? Ek olarak RX 570 8 GB'da dahil edilebilir bu kıyaslamaya.

Toplanmak istenilen sistem:
Anakart: Gigabyte B450M H2S
İşlemci: Ryzen 5 1600AF 12nm
RAM: Corsair Vengeace 8*2 3200MHz
Ekran Kartı: ??????
Kasa + PSU: Thermaltake V200 veya Corsair Carbide Spec-Delta

Selamın Aleyküm sevgili kardeşim. Benim tercihim "GTX1650 Super" dir. -kullanıcı olarak söylüyorum-Bence bir ekran kartı için 8 GB fazla hem. Tabii ki son tercih senindir.
Doku ayarını "Very Low" kullanmaya devam.
Bence dedim, oynadığı oyunlara göre değişir. Ben genelde eski tip oyunlar oynadığım için fazla buldumm.
Sizin eski tip oyunlar sevmeniz ekran kartı için 8GB belleği fazla yapmaz, tek yönlü bakmayın olaylara.

İkisi de denk kartlar. İkisi de üzmez yani. Ama RX 580 4G versiyonunu alacaksanız RX 580 almanın pek mantığı yok. Ya 1650S ya da RX 580 8G tercih edin.

Çok sık, sürekli oynadığınız online oyunlar varsa onlarda hangisi daha iyi performans veriyorsa o kartı tercih edebilirsiniz.

Fikirleriniz ve tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim, GTX1650 Super yerine GTX1660 modeli için tavsiyede bulunacağım aynı şekilde. Sebepleri ile beraber açıklamanız da ayrı bir güzellik :) Her bir satırda farklı bir artı yönünü gördüm sayenizde :)

Arkadaşlar merhabalar. Başlıkta belirtilen iki ekran kartı arasında kararsız kaldık. GTX1650 Super mi daha F/P bir ekran kartı yoksa RX 580 mi? Ek olarak RX 570 8 GB'da dahil edilebilir bu kıyaslamaya.

Toplanmak istenilen sistem:
Anakart: Gigabyte B450M H2S
İşlemci: Ryzen 5 1600AF 12nm
RAM: Corsair Vengeace 8*2 3200MHz
Ekran Kartı: ??????
Kasa + PSU: Thermaltake V200 veya Corsair Carbide Spec-Delta
Yeni mimari, düşük güç tüketimi, GDDR6 bellek ve Nvidia olması yani sürücü anlamında sağlam bir kart olduğu için 1650 Süper derim.

8 GB alacaksaniz RX 580.
4 GB günümüz icin maalesef yetersiz.
CoD Warzone Ultra'da 8 GB RAM kullaniyor zaten.
Ki arkadasin dedigi gibi, RX 580'e iyi güncellemeler geliyor, 1650S ile pek ilgilenilmiyor.
RAM gerektirmeyen oyunlarda esitler zaten 2 kartta.
Güc tüketimi meselesi ise hikaye.
Güc tüketimine göre belirlenilmez bir kart.
Sey gibi sen kosudan önce benden daha fazla besin aldin o yüzden ben yenildim gibi birsey.
Elektirik faturasina yansima olayini cevaplamiyorum bile.
Eger gercekten tasarruf etmek istiyorsan, güvenilir marka +80 mümkünse Gold sertifikali bir PSU'ya sahip olmalisin.
Sertifikali olmayan bir PSU'nun gereksiz tükettigi güc ne 100 ne 200W.

Son düzenleme:
Bir ekran kartının gücünü VRAM değil MHz değeri belirler.
Namık Kemal...

O zaman 1650S 2060'tan güçlü?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı