GTX1650 Super mi tercih edilmeli yoksa RX 580 mi?

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Arkadaşlar merhabalar. Başlıkta belirtilen iki ekran kartı arasında kararsız kaldık. GTX1650 Super mi daha F/P bir ekran kartı yoksa RX 580 mi? Ek olarak RX 570 8 GB'da dahil edilebilir bu kıyaslamaya.

Toplanmak istenilen sistem:
Anakart: Gigabyte B450M H2S
İşlemci: Ryzen 5 1600AF 12nm
RAM: Corsair Vengeace 8*2 3200MHz
Ekran Kartı: ??????
Kasa + PSU: Thermaltake V200 veya Corsair Carbide Spec-Delta

O zaman size son bir soru daha sormak istiyorum dostlar. GTX1650 veya 1660 Super (kuvvetle muhtemel 1660 Super) kartta hangi markanın ekran kartı daha çok memnun eder bizi? Örneğin MSI daha performanslıdır ama çok ısınıyordur kasaya ek fan takmam gerekir, Sapphire soğuk çalışıyordur ama diğerlerinden biraz düşük kalıyordur gibi gibi (Şu an kafamdan uydurduğum örnekler bunlar.)
Hangi marka tercihi daha iyi olur? İmzamdaki sistem bana ait, R7 240 eski sistemimden kalma ekran kartım. Zamanında çok araştırarak özellikle Sapphire almıştım ve diğer R7 240'lara göre daha olumlu yanları vardı. Üzerinden kaç yıl geçtiğini hatırlamasam bile hala gül gibi geçiniyoruz kendisi ile. Canım kartım benim.

O zaman size son bir soru daha sormak istiyorum dostlar. GTX1650 veya 1660 Super (kuvvetle muhtemel 1660 Super) kartta hangi markanın ekran kartı daha çok memnun eder bizi? Örneğin MSI daha performanslıdır ama çok ısınıyordur kasaya ek fan takmam gerekir, Sapphire soğuk çalışıyordur ama diğerlerinden biraz düşük kalıyordur gibi gibi (Şu an kafamdan uydurduğum örnekler bunlar.)
Hangi marka tercihi daha iyi olur? İmzamdaki sistem bana ait, R7 240 eski sistemimden kalma ekran kartım. Zamanında çok araştırarak özellikle Sapphire almıştım ve diğer R7 240'lara göre daha olumlu yanları vardı. Üzerinden kaç yıl geçtiğini hatırlamasam bile hala gül gibi geçiniyoruz kendisi ile. Canım kartım benim.
RX 580 8GB Nitro+ ya da Sapphire tavsiye ederim.
Olmazsa gigabyte ya da asus tavsiye ederim.
Bu arada kesinlikle tek fanli tavsiye etmiyorum.
Ayriyeten 4GB ram sizi ileride cok üzecektir.

Sapphire RX 580 Nitro+
Galax GTX1660 Super

Fiyatlarına bakana kadar GTX1660 Super'den yana karar kılmıştım fakat fiyatları gördükten sonra ve gerçekten bilir kişi olarak düşündüğüm arkadaşların yazdığı "Hemen hemen ikisi de eşit, biri bazı yerlerde üstün, biri diğer yerlerde" yorumlarını da hatırlayınca tekrar çelişkiye düştüm. Mind blow..

Sapphire RX 580 Nitro+
Galax GTX1660 Super

Fiyatlarına bakana kadar GTX1660 Super'den yana karar kılmıştım fakat fiyatları gördükten sonra ve gerçekten bilir kişi olarak düşündüğüm arkadaşların yazdığı "Hemen hemen ikisi de eşit, biri bazı yerlerde üstün, biri diğer yerlerde" yorumlarını da hatırlayınca tekrar çelişkiye düştüm. Mind blow..

RX 580'den GTX 1660 Ti'a geçmiş birisiyim. Ekran kartı için Nvidia tercih edin.1660 Super daha güncel, daha stabil bir kart. AMD kötü diye demiyorum ancak bir miktar harcanacaksa güncel olandan yana harcansın.

Sapphire RX 580 Nitro+
Galax GTX1660 Super

MSI sapphirden bazi yönlerde daha geride.
Ama 1660 Galax ile pek bir bilgim yok.
Imakn olsa 1660 TI alirin derdim, o gercekten süper ama 1660 a bir sey diyemeyecegim.
Ama RX 580 sizi üzmez buna emin olun.

Sapphire RX 580 Nitro+
Galax GTX1660 Super

1660 Süper modeli RX 590 ile yarışan ve çoğu yerde RX 590 modelini geçen bir kart.

Yani RX 580 ile 1660 Super çok yakın performansta katlar değil 😀

Arkadaşlar merhabalar. Başlıkta belirtilen iki ekran kartı arasında kararsız kaldık. GTX1650 Super mi daha F/P bir ekran kartı yoksa RX 580 mi? Ek olarak RX 570 8 GB'da dahil edilebilir bu kıyaslamaya.

Toplanmak istenilen sistem:
Anakart: Gigabyte B450M H2S
RAM: Corsair Vengeace 8*2 3200MHz
Ekran Kartı: ??????
Kasa + PSU: Thermaltake V200 veya Corsair Carbide Spec-Delta
1650 süper hem az ısınır hem de GDDR6 RAM'e sahip.( RTX'lerdekinden belki bilmezsiniz diye dedim)

Hepinize yanıtlarınız için çok teşekkür ediyorum. Sistemde son kararımızı verdik, bileşenler şu şekilde olacak (Sistem temel bileşenleri hariç ssd vb. gibi ürünlerde değişim tavsiyeniz varsa uygulayabilirim.);
Anakart: Gigabyte B450M S2H
İşlemci Soğutucu: Arctic Freezer 34 Esports DUO (İşlemciyi O.C profilde kullanacak)
RAM: Corsair Vengeace 8*2 3200MHz 16GB CL16
Ekran Kartı: MSI 1660 Super 8GB
SSD: Samsung 1TB 970 EVO NVMe M.2 3400/2500
Kasa: Corsair Carbide Spec Delta 550W +80

Gayet kaliteli bir sistem olmuş. Hayırlı olsun.

Eğer işlemciye "ciddi" anlamda overclock yapmayı düşünüyorsanız. Anakartı, MSI B450 Gaming Plus MAX veya Tomahawk MAX modelleri ile değiştirmenizi öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı