Güç kaynağından kıvılcım çıktı ve sistem açılmıyor

Krambollus

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RAM
16
İşlemci
Ryzen 5 5600
Herkese merhaba, bilgisayardan görüntü gelmiyordu RAM'leri çıkartıp taktım olmadı sonra ekran kartını çıkarıp taktım güç kablosunu takıp tuşa basınca kıvılcım ve duman çıktı ve tekrar denerken videoya çektim; şu an bilgisayar hiç açılmıyor. Ekran kartı yanmış olabilir mi? Yeni PSU aldım hemen geldiği gibi takıp denersem o da bozulur mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Liste dışı olarak yükledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar PSU'yu taktım bilgisayar açıldı ama ekran kartından görüntü gelmiyor ve fanları dönüyor. Sorun ne anlamadım.

Hdmi'dan America Megatrends ekranı geldi şu anda

Son düzenleme:
Psu ömrünün sonuna gelmiş demek ki giderken yanında başka birşey götürmediği için kendini şanslı sayabilirsin. Elektrikli aletlerde kıvılcım ve duman pek istemediğimiz şeyler. Geçmiş olsun.

Akım korumalı priz ile kullanırken ASUS Thor 1200 PSU yakmışlığım var. Hemen yanında çalışan FSP Hydro 1200'ü 5 senedir kullanıyorum. Üstelik akım korumalı prizi de yoktu. Bazen bu prizler geçekten koruyor mu yoksa zararlı mı diye düşünmeden edemiyorum.
Tunçmatik miydi?

Psu ömrünün sonuna gelmiş demek ki giderken yanında başka birşey götürmediği için kendini şanslı sayabilirsin. Elektrikli aletlerde kıvılcım ve duman pek istemediğimiz şeyler. Geçmiş olsun.
Teşekkürler ama daha 1 yıl olmamıştı alalı niye bu kadar hızlı bozuldu gerçekten çözemedim ekstra sonradan sıvı soğutma ekledim sisteme ama onun böyle bir etki yapacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı