Gusül abdesti niyet etmeden kabul olur mu?

ardax09886

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar duşa girdim yıkandım fakat niyet edip ağıza burna su vermedim başta normal yıkandım çıkmaya doğru ağza burna su verip birkaç tas daha su döküp çıktım temiz olur muyum abdestim kabul olur mu?

Nereyi baz alacağına göre değişir. Diyanet'e göre sorun olmaz.

Birkaç tas su dökme kısmı umarım doğru bir gusül şeklini ifade etmek için kullanılmıştır.
Bu diyanet iğne oruç bozar diyip de Covid aşısı oruç bozmaz diyen diyanet hocam. Ben pek güvenmiyor, mantığıma göre hareket ediyorum.

Bu Diyanet iğne oruç bozar diyip de Covid aşısı oruç bozmaz diyen Diyanet hocam. Ben pek güvenmiyor, mantığıma göre hareket ediyorum.
Dediğim gibi nerenin baz alındığınagöre değişir. İsterseniz oturduğunuz yerinize göre hareket edin. Sizin hayatınız.

Ama başkasının inancı için "bence"li cümle kullanmak hiç akıllıca durmuyor.

Ağza burna su verme olayınızın amacı gusül almaksa olur bence.

Hocam niyette ettim ama her yerin ıslandığından emin değilim önceden yıkandığım için neresi kuru fark edilmiyor.

Dediğim gibi nerenin baz alındığınagöre değişir. İsterseniz oturduğunuz yerinize göre hareket edin. Sizin hayatınız.

Ama başkasının inancı için "bence"li cümle kullanmak hiç akıllıca durmuyor.
Hocam niyette ettim ama her yerin ıslandığından emin değilim önceden yıkandığım için neresi kuru fark edilmiyor

Geri
Yukarı