Gusül abdesti niyet etmeden kabul olur mu?

Arkadaşlar duşa girdim yıkandım fakat niyet edip ağıza burna su vermedim başta normal yıkandım çıkmaya doğru ağza burna su verip birkaç tas daha su döküp çıktım temiz olur muyum abdestim kabul olur mu?
En başında niyet edip besmele çekmelisiniz sonra usulüne göre abdesti almalısınız hocam. Diğer türlü kabul olmaz.

Arkadaşlar duşa girdim yıkandım fakat niyet edip ağıza burna su vermedim başta normal yıkandım çıkmaya doğru ağza burna su verip birkaç tas daha su döküp çıktım temiz olur muyum abdestim kabul olur mu?
Hocam başta ağza burna su vermeyi unutmakla sıkıntı olmuyor. Duştan çıktıktan sonra bile aklınıza gelirse ağza burna su verirseniz kabul oluyor. Yani illa unuttuğun için Allah gir tekrar yıkan demez yani :D

Burda bu kadar tantana çıkacağına kuruntun varsa tekrar duşa girip başta niyet et ağza burna su ver heryerini yıka çık zor olmamalı.

Gusül niyeti ile girdiyseniz içinizden öyle geçirdiyseniz bildiğim kadarıyla niyet etmiş kadar sayılıyorsunuz zaten. Yinede niyet etmek de fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı