Hackintosh dönüştürücü ile görüntü alınmıyor

mooWyy

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Software Engineer
Bilgisayarıma TV'yi bağlayarak HDMI üzerinden başarıyla Mojave kurulumu yaptım. Asıl monitörüm VGA destekliyor ve halihazırda VGA to DVI kullanıyorum ama VGA to DVI-I'le görüntü alamıyorum fakat HDMI ile alabiliyorum.

Sorum şu; VGA to HDMI bir dönüştürücü alırsam VGA monitörüm ile görüntü alabilir miyim? Eğer mümkünse bir dönüştürücü önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çunkü VGA analog bağlantı HDMI- DVI dijital bağlantı. Siz dijitali analoğa dönüştürmeye çalışıyorsunuz. Bunun için aktif dönüştürücüler kullanmanız gerekir. Sokete takılan dönüştürücü aparatlarla dijitali sinyali analog sinyale dönüştüremezsiniz.

Intel dahili grafik birimi ile mi görüntü alıyorsun? Ekran kartını belirt.
Hayır, R7 265 ekran kartından.

Çunkü VGA analog bağlantı HDMI- DVI dijital bağlantı. Siz dijitali analoğa dönüştürmeye çalışıyorsunuz. Bunun için aktif dönüştürücüler kullanmanız gerekir. Sokete takılan dönüştürücü aparatlarla dijitali sinyali analog sinyale dönüştüremezsiniz.

Fakat Windows üzerinden VGA to DVI ile görüntü alabiliyorum bir sıkıntı olmuyor pasif olması. Hackintosh için 2. linkteki ürünü alırsam çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dönüştürücü Hackintosh'da sıkıntı çıkarabiliyor. Alırsan 100% çalışır diyemeyiz, bunun farkında olarak satın alıp deneyebilirsin. Veyahut bir yerden geçici bir süre kullanmalık alabiliyorsan takıp deneyebilirsin, çalışırsa da öyle alırsın.

Geri
Yukarı