Hackintosh, VGA to HDMI ya da VGA to DVI görüntü gelmiyor

Fth7777

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilindiği gibi macOS sierradan sonra MacOS'un VGA desteği kalktı.
Ancak ben dönüştürücü kullanıyorum OpenCore MacOS'ta ve Clover MacOS'ta görüntü gelmiyor. Durum tam olarak şöyleki kurulurken sorun yok kurulduktan sonra tam ekran geleceği zaman siyah ekran oluyor bunun bir çözümü var mı yardımlarınız için teşekkürler.

Bu arada sistemim Q8400 işlemci 4 GB RAM HD7950 ekran kartı.

Arkadaşlar merhaba bilindiği gibi macOS sierradan sonra MacOS'un VGA desteği kalktı.
Ancak ben dönüştürücü kullanıyorum OpenCore MacOS'ta ve Clover MacOS'ta görüntü gelmiyor. Durum tam olarak şöyleki kurulurken sorun yok kurulduktan sonra tam ekran geleceği zaman siyah ekran oluyor bunun bir çözümü var mı yardımlarınız için teşekkürler.

Bu arada sistemim Q8400 işlemci 4 GB RAM HD7950 ekran kartı.

Bildiğim kadarıyla Sierra ve daha yeni sürümler de VGA için destek kesildi 🙂.

Hocam peki Mojave için yapabileceğimiz bir şey var mı örneğin Hackintool ile ayarlayalım bilir miyiz?
Sanmıyorum. Düz HDMI veya DisplayPort kullanın, en kötü ihtimal Sierra kullanın. Ama önermiyorum. Çoğu şey artık en düşük 10.13 High Sierra istiyor.

Ayrıca boot argümanlarına agdpmod=vit9696 ekleyip dener misiniz?

Tamam hocam birazdan denerim.
Şu an High Sierra yükleniyor hocam boot args a ekledim sonucu size söylerim birazdan.
Hocam olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam hocam birazdan denerim.
Şu an High Sierra yükleniyor hocam boot args a ekledim sonucu size söylerim birazdan.
Hocam olmadı
Dönüştürücü genelde sorun yaratır. Görüntü gelse bile dönüştürücü veya VGA olduğu sürece grafiksel sorunlar olacaktır.

Hocalarım aslında no-AMD-dGPU-accel boot arg ı girince sistem açılıyor ama grafiksel sorunlar var bir yolunu bilen lütfen cevaplasın en azından deneyelim.

Geri
Yukarı