Hamilton ve 8. Şampiyonluğu

Alacaktır diye düşünüyorum, çok küçük bir ihtimal ile Verstappen zorlayabilir biraz, araçları daha oturaklı duruyor bu sene.

İstatistiksel olarak öyle, ama bir Michael veya Senna değil benim gözümde.
Aynı fikirdeyim. Bence HAM Michael'a borçlu şu an Mercedesin bu noktada olmasında büyük katkısı var.
Şu Mercedes dominasyonunu izlerken işte F1 budur diyen var mıdır ya?

Gönlümden geçen Alonso, umudum kendisini sevmesem de Verstappen.
Hamilton alır mı, bal gibi de alır. Geçen seneye göre daha yakın bir şampiyonluk yarışı olacağını düşünüyorum. Bu yüzden ufak hatalar, şanssızlık, başkasının kötülüğü (bkz. Perez'in galibiyeti) sonucu yarışı bırakma durumuna bağlı olacak gibi geliyor.

Gönlümden geçen Alonso, umudum kendisini sevmesem de Verstappen.
Hamilton alır mı, bal gibi de alır. Geçen seneye göre daha yakın bir şampiyonluk yarışı olacağını düşünüyorum. Bu yüzden ufak hatalar, şanssızlık, başkasının kötülüğü (bkz. Perez'in galibiyeti) sonucu yarışı bırakma durumuna bağlı olacak gibi geliyor.
Her türlü araç ile harikalar çıkarabilen bir adam Alonso, keşke doğru takımlara doğru zamanda girebilseydi. O rezil 2014 Ferrari’si ile bile şampiyonlukta 6. sırada bitirmişti. Sonrasında McLaren faciaları oldu, o kısmı konuşmak bile istemiyorum, GP2 engine desem yeter :(

Bir şey soracağım şu an F1 izlerken zevk alıyor musunuz? Ben artık almıyorum ama almak istiyorum o yüzden konuyu açtım.

Hamilton sizce GOAT mı?
İstatiksel olarak tarihin en iyisi. Tabii istatistik her zaman belirleyici olmaz. Benim için tarihin en iyi pilotlarından biri ama en iyisi değil. M. Schumacher, Senna, Fangio ilk üçe koyarım.
@386899 Alonso'nun yeteneğine, hızına diyecek bir şey yok, Alonso'yu izleyen herkeste onun çok iyi bir pilot olduğunu bilir, daha fazla şampiyonluğu hak etti kesinlikle. yanlış zamanda yanlış takım tercihleri çoktu. 2010 ve 2012 şampiyonluklarını da kıl payı kaçırdı, 2007 de yılında da öyle oldu maalesef.

Geri
Yukarı