Hangi protein tozu tercih edilmeli?

Protein tozu için bu kadar bütçe ayırmak yerine beslenmenizi değiştirip ek olarak sadece creatine kullanmanız daha sağlıklı olur. Ama illaki protein tozu istiyorum diyorsanız Weider bu sektörün en iyisidir.

Protein tozu için bu kadar bütçe ayırmak yerine beslenmenizi değiştirip ek olarak sadece creatine kullanmanız daha sağlıklı olur. Ama illaki protein tozu istiyorum diyorsanız Weider bu sektörün en iyisidir.
Hocam işim gereği düzenli beslemem sıkıntı oluyor, öte yandan tek yaşadığım için yemek yapmaya da çoğu zaman üşeniyorum. Öyle tek öğünlük yüksek proteinli tavuk falan yiyebilirim fakat her gün yiyebilecek kadar katlanır hale getirmem için envaiçeşit ekleme yapmam lazım. O yüzden basit yemek yanında toz olarak devam etmek istiyorum.

Scitec hakkında ne düşünüyorsunuz bu arada?

Hocam işim gereği düzenli beslemem sıkıntı oluyor, öte yandan tek yaşadığım için yemek yapmaya da çoğu zaman üşeniyorum. Öyle tek öğünlük yüksek proteinli tavuk falan yiyebilirim fakat her gün yiyebilecek kadar katlanır hale getirmem için envaiçeşit ekleme yapmam lazım. O yüzden basit yemek yanında toz olarak devam etmek istiyorum.

Tavsiye etmem.

Hocam o toz sizin bütün protein ihtiyacınızı karşılamayacak biliyorsunuz demi? Günlük ortalama KiloX1.6 kadar protein alman lazım bunun 1 ölçeğini Protein tozundan, kalanınıda hayvansal proteinden karşılaman lazım aksi takdirde gelişmi çok zor olur.

Scitec, HIQ ile aynı fiyatdayken alınmaz HIQ çok daha önde besin tablosu ve hammadde kalitesi olarak.

Protein tozunun bir ölçeğinde ortalam 24 gram protein vardır kalan protein değerinizi hayvansal proteinden karşılamalısnız, bu hesaplama KiloX2.2 ye kadar esneklik gösterebilir.

Eğer amaç kas kütlesini artırmak ise protein tozu kullanmak yerine amino asit takviyesi kullanmak daha sağlıklıdır. Çünkü protein tozlarına ne yazık ki hormon eklenebiliyor. Yani burada protein tozunun kalitesi büyük önem taşıyor. Zaten Prof. Dr. Osman Müftüoğlu katıldığı bir programda kas yapmak için protein tozu kullanılabileceğini ama içerisine hormon eklenmemiş olması gerektiğini söylemiştir (1). Aynı programda değerli bilim insanı gençlerin eğer ağırlık kaldırma antrenmanları yapıyorlarsa protein tozu yerine lösin, izolösin ve valin içeren amino asit takviyesi kullanmalarının daha sağlıklı olacağını vurgulamıştır. Bir de spora başlayan birinin kısa süre içerisinde takviye kullanması gerekmez. İlk aylarda zaten adaptasyon programı uygulanır. Bu program vücudu antrenmanlara alıştırır ve kasları kuvvetlendirir. Bunun için yeni başlayan sporcular için en değerli protein kaynakları yumurta, mercimek, kabak çekirdeği, soya ürünleri, tofu ve hindi etidir (2). Sonuç olarak ilk aylarda proteinli beslenmek kas yapımı için yeterlidir. Ve eğer beslenmenize dikkat ediyorsanız sporda 1 yıldan önce takviye kullanmak gereksizdir. Bunu da diyetisyen bir arkadaşımdan öğrendim.

Yani 3000 TL bütçeye nasıl HIQ almaya karar verdin anlayamadım. O kadar üst segment varken, düşük segmentten ürün alma hevesi neden? Weider'ın olduğu yerde BigJoy kim, Supplementler kim, HIQ kim? Alabileceğin en üst segment ürünler belli zaten.

Olimp, Weider, Reflex gibi ürünler üst segment. BigJoy, Supplementler, HIQ ürünleri giriş ürünler. Optimum, Scitec gibi ürünler orta segment ürünler.

Yani 3000 TL bütçeye nasıl HIQ almaya karar verdin anlayamadım. O kadar üst segment varken, düşük segmentten ürün alma hevesi neden? Weider'ın olduğu yerde BigJoy kim, Supplementler kim, HIQ kim? Alabileceğin en üst segment ürünler belli zaten.

Olimp, Weider, Reflex gibi ürünler üst segment. BigJoy, Supplementler, HIQ ürünleri giriş ürünler. Optimum, Scitec gibi ürünler orta segment ürünler.
Stok yenilenmiş tam siteye giriyordum almak için sizin mesajı gördüm, yani evet Weider kesinlikle sektörün tepe noktası diyebiliriz ama dediğim gibi o kadar para vermek anlamsız geliyor. HIQ'i denemeyi düşünüyorum 1 paket protein ve 1 paket kreatinini.

Stok yenilenmiş tam siteye giriyordum almak için sizin mesajı gördüm, yani evet Weider kesinlikle sektörün tepe noktası diyebiliriz ama dediğim gibi o kadar para vermek anlamsız geliyor. HIQ'i denemeyi düşünüyorum 1 paket protein ve 1 paket kreatinini.
1 kilo protein tozuna 900 TL vermek de anlamsız. Supplementler'in 2 kiloluk protein tozuna 1150 TL vermek daha mantıklı.

Geri
Yukarı