HarmonyOS Next hakkında ne düşünüyorsunuz?

Denediniz mi bilmiyorum fakat HarmonyOS'in mevcut güncel sürümü bile oldukça başarılı ve çok stabil. iOS kalitesinde OS göremiyorduk ya uzun süredir, işte Huawei bunu amaçlıyor. Sadece kendi donanımına ve cihazına özel bir sistem. Google lisansı iptal ederek kendine zarar verdi. Huawei gibi telekom ve network alanında dünya devi bir firmayı öyle ucuz numaralarla piyasadan sileceğini sandı.

Kendi işletim sistemlerini çıkarmaları güzel olabilir. Fakat yazılım mağazasının gelişmesi gerek. Play Store'a kıyasla o kadar az uygulama var ki App Gallery'den bir şey aratınca petal Search'ten sonuç gösteriyorlar. Eğer APK dosyalarını indirebilmemizi bir şekilde sağlarlarsa olur.

Android'e olan bağlarını koparma çalışıyorlar.🤔

İlk zamanlarda Wine gibi bir araç olursa iyi olur. Uygulama mağazası genişlerse çok güzel olur. Zaten Huawei kamera konusunda gerçekten iyi. Kasma, donma açısından da güzel. Bir de uygulama desteği olsa çok güzel olur.

İlk zamanlarda Wine gibi bir araç olursa iyi olur. Uygulama mağazası genişlerse çok güzel olur. Zaten Huawei kamera konusunda gerçekten iyi. Kasma, donma açısından da güzel. Bir de uygulama desteği olsa çok güzel olur.

Linux Kernel uyumluluk araçları falan eklendi diye biliyorum. Muhtemelen bu sayede birçok uygulama çalışacaktır ama sadece Çin'de bile belli bir kullanıcı kitlesine ulaşırsa bile, ki HarmonyOS 3 bile 300M barajını geçmişti, bu uyumluluk araçlarının hiçbirine ihtiyacı kalmayacaktır.

Hocam Google hizmetleri dediğiniz Google haritalar , Google translate mi sadece bu ikisi aklıma geldi 😅
Yazımda zaten belirttim.
SmartSelect_20240511_023518_Chrome.jpg

Geri
Yukarı