Her şeye aşırı stres yapıyorum

Eforotti

Centipat
Daha fazla  
Selam, ben genelde her şeye gereksiz stres yapıyorum. Okul, kurslar, sınavlar, dersler, ödevler, misafirlikler, oyun gibi her şeye stres yapıyorum. Küçükken oynadığım saklambaçtan bile stres yapıyordum. Ve şu an yarın için bile stres yapıyorum. Ailem beni psikoloğa bile götürmeyi düşündüler. Hatta stresimi artık içime atmaya çalışıyorum, dışarıya göstermemeye çalışsam bile içimde hala o stres duruyor. Bu stresi atlatmak için bir öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailemin ne diceği, dışardikerin ne diceği, ne yapacağım, neler olacak, bana kızcaklar mi gibi
Sizde stresten çok sanki elalem ne der korkusu var gibi

Ailemin ne diceği, dışardikerin ne diceği, ne yapacağım, neler olacak, bana kızcaklar mi gibi
Öncelikle dışardakileri umursamamanızı tavsiye ediyorum,aileniz de aşırı gitmediğiniz sürece size kızmaz ki sizi psikoloğa göstermek istediklerine göre sizi önemsiyorlar. Neler olacağı konusunda da insan bugün sürekli yarınını düşünürse hiçbir şey yapmaya fırsatı kalmaz diyebilirim.

Siz bileceksiniz onu. Doğduğunuzdan beri mi böyleydiniz mesela yoksa bir olay sonrasında mı böyle oldu? Tam olarak stres yaptığınızda ne hissediyorsunuz? Psikoloğa gitmek faydalı olabilir.
Açıkçası ana sınıfında sadece okulu sevmiyordum onun dışında pek bir şey yok. 1. sınıfta ders baskısı olduğunda dersleri stres yaptım öyle ders stresi başladı.

Sizde stresten çok sanki elalem ne der korkusu var gibi

Öncelikle dışardakileri umursamamanızı tavsiye ediyorum,aileniz de aşırı gitmediğiniz sürece size kızmaz ki sizi psikoloğa göstermek istediklerine göre sizi önemsiyorlar. Neler olacağı konusunda da insan bugün sürekli yarınını düşünürse hiçbir şey yapmaya fırsatı kalmaz diyebilirim.
Sadece elalem değil olay içimde garip bir duygu var sanki bir şeyler iyi gitmeyecek gibi.

Geri
Yukarı