Hindu olmak istiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mealiyle ve düzgün bir tercüme ile okumanızı tavsiye ederim.
Mesela bu linkteki tercümenin güzel olduğu söyleniyor yanlış değilsem açıklaması da var ayetlerin.

Kur'an meallerinin anlatılmak isteneni, doğruyu anlattığı %100 doğru mudur?
Bu meali Hindu olmak isteyen bir arkadaşa atmak ne kadar mantıklıdır?

Kadınların sadece mahrum yerleri ( Kalça - Göğüs ve saç ) dikkat çekmemesi için kapatması söyleniyor. Gidip Among Us karakteri olan Arapları görüp İslam bu demeyin
Evet, kalça göğüs mahrum yerlerdir, korunması gerekir.
Fakat neden saç?
Yani müslüman erkekler veyahut dünya üzerindeki erkekler kadın cinsiyetine sahip bir bireyin saçından tahrik olabilir mi?
Saç(pembe, yeşil vs. canlı renkler olmadığı sürece) neden dikkat çekici bir unsur olarak görülüyor?
Among us benzetmesi ile Arapları örnek vermişsiniz.
Araplar doğru İslami uygulamıyor, ülkemizde de yaşanan olaylar gerçek islam olmadığını gösteriyor.
Peki nerede o zaman gerçek islam?
Kim yaşıyor gerçek hak dinini?

Son düzenleme:
Bu meali Hindu olmak isteyen bir arkadaşa atmak ne kadar mantıklıdır?

Fakat neden saç?
Yani müslüman erkekler veyahut dünya üzerindeki erkekler kadın cinsiyetine sahip bir bireyin saçından tahrik olabilir mi?
Saç(pembe, yeşil vs. canlı renkler olmadığı sürece)neden dikkat çekici bir unsur olarak görülüyor?
Sen tahrik olmuyorsundur başka biri oluyordur belki.

Bu meali hindu olmak isteyen bir arkadaşa atmak ne kadar mantıklıdır?

Fakat neden saç?
Yani Müslüman erkekler veyahut dünya üzerindeki erkekler kadın cinsiyetine sahip bir bireyin saçından tahrik olabilir mi?
Saç(pembe, yeşil vs. canlı renkler olmadığı sürece) neden dikkat çekici bir unsur olarak görülüyor?
Among Us benzetmesi ile arapları örnek vermişsiniz.
Araplar doğru İslam'i uygulamıyor, ülkemizde de yaşanan olaylar gerçek İslam olmadığını gösteriyor.
Peki nerede o zaman gerçek İslam?
Kim yaşıyor gerçek hak dinini?

Arkadaşın geçmeyi düşündüğü dinde de kadınlar saçlarını örtüyor ama. Yani gerekçesi gereksiz. İnanmak istemiyorsa kendi tercihi zaten ama geçmek istediği dini de araştırmamış herhalde.

Hocam bu din bana göre daha gerçekçi ve daha mantıklı bir dinmiş gibi geliyor yani doğru din gibi geliyor güzel dediğme bakmayın benim demek istediğim bu aslında siz beni yanlış anlamış olabilirsiniz.
Sadece öyle "geliyor" diye din değiştirmeniz saçma. Araştırın eğer cidden öyleyse bir hindudan öğrenin dinin gerekliliklerini sonra hindu olun. Ama ilk önce araştırma yapın. Bu önemli bir konu ve gereken önem verilmelidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı