Hindu olmak istiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar adam burada İslam'dan soğuyorum, tekrardan İslam'a dönebilmek için fikir önerin dememiş. Hinduizm dini hakkında bilgi almak istemiş. Boş boş mesajlarınızla burayı kirletmeyin. Adminlerde yazım yanlışları yapan insanları muteleyeceğine buradaki boş mesaj yazan insanları temizlesin. Yok inek idrarı içsinmiş, yok bana neymiş nedir bu belirli dinle mi yönetiliyoruz da haberimiz yok. Saygınız olsun.

Teşekkür ederim. Biraz daha araştırmaya deneyip Kur'an okuyacağım en sonunda bir sonuca varmaya deneyeceğim yardımcı olduğunuz için teşekkürler.
Mealiyle ve düzgün bir tercüme ile okumanızı tavsiye ederim.
Mesela bu linkteki tercümenin güzel olduğu söyleniyor yanlış değilsem açıklaması da var ayetlerin.

Mealiyle ve düzgün bir tercüme ile okumanızı tavsiye ederim.
Mesela bu linkteki tercümenin güzel olduğu söyleniyor yanlış değilsem açıklaması da var ayetlerin.

Teşekkür ederim.
Arkadaşlar adam burada İslam'dan soğuyorum, tekrardan İslam'a dönebilmek için fikir önerin dememiş. Hinduizm dini hakkında bilgi almak istemiş. Boş boş mesajlarınızla burayı kirletmeyin. Adminlerde yazım yanlışları yapan insanları muteleyeceğine buradaki boş mesaj yazan insanları temizlesin. Yok inek idrarı içsinmiş, yok bana neymiş nedir bu belirli dinle mi yönetiliyoruz da haberimiz yok. Saygınız olsun.
Sağol kardeşim burada kimse beni anlamıyor beni birtek sen anlıyorsun yok inek idrarı içmekmiş yok bilmem neymiş bunlara laf anlatmak zor.

Her dine, düşünceye genel olarak saygım varda İslam'ı saçma bulup hindu olmak. Saçma bulmanın sebebi daha da saçma. İneğe tapmak istiyorsan başka tabii.

Hocam İslam nedense sürekli hep ibadet etmemizi istiyor. Kadınların sürekli neredeyse her yerini kapatması gerekiyor yani çok ağır kuralları var ayrıca nedense güzel bir din ama ibadet şekli pek hoşuma gitmiyor aslında hinduların ibadet şekli daha çok hoşuma gidiyor.

Kadınların sadece mahrum yerleri ( Kalça - Göğüs ve saç ) dikkat çekmemesi için kapatması söyleniyor. Gidip Among Us karakteri olan Arapları görüp İslam bu demeyin

@Erkan14Kaya hocam işe ciddi tarafından bakarsak "aa şu din güzelmiş bir ona bakayım." diyerek din değiştirilmez. Bu önemli bir mesele. Tüm yaşamın (ahlak kuralları, yeme alışkanlıkları, düşünce tarzı) değişiyor. Bu o kadar basit bir şey değil. Düzgünce araştırmadan din değiştirmenizi önermem. İyi birkaç kaynaktan tarafsız bir şekilde araştırma yapın. Ona göre aklınızda ne yapmak istediğiniz canlanır. Bizim ülkemizde hinduizm yaygın olmadığı için çok bilgi kirliliği olması normaldir ne de olsa biz de bunları medyadan öğreniyoruz. Başkalarının dediklerine göre yargılarınızı şekillendirmeyin. Kendiniz araştırın.

@Erkan14Kaya hocam işe ciddi tarafından bakarsak "aa şu din güzelmiş bir ona bakayım." diyerek din değiştirilmez. Bu önemli bir mesele. Tüm yaşamın (ahlak kuralları, yeme alışkanlıkları, düşünce tarzı) değişiyor. Bu o kadar basit bir şey değil. Düzgünce araştırmadan din değiştirmenizi önermem. İyi birkaç kaynaktan tarafsız bir şekilde araştırma yapın. Ona göre aklınızda ne yapmak istediğiniz canlanır. Bizim ülkemizde hinduizm yaygın olmadığı için çok bilgi kirliliği olması normaldir ne de olsa biz de bunları medyadan öğreniyoruz. Başkalarının dediklerine göre yargılarınızı şekillendirmeyin. Kendiniz araştırın.

Pazardan elma seçiyor sanki :D

Hocam bu din bana göre daha gerçekçi ve daha mantıklı bir dinmiş gibi geliyor yani doğru din gibi geliyor güzel dediğme bakmayın benim demek istediğim bu aslında siz beni yanlış anlamış olabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı